• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Većina tih do 100ks se vrti 2200...2400. Iznimke su Fiati i Same Explorer (2500). Samo jedan u toj klasi se ne vrti nazivno 2600 (Landini Alpine,s Yanmarovim motorom, ali taj je iznimka a ne pravilo). Mislim da ga nitko na forumu čak i nema.

Moj Holand se vrti do 2600 95 ks, a i svi slični biciklici
I stvar je u tome da ima veliki raspon između dvije brzine i onda moraš u nižoj orati a jedino sa jacim obrtajima dobi na brzini
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: Oranje, oranje, oranje...2

I sad kad gledamo na 3 strane prije onog tm155 sa 5 glava i ovog masera sa 4 onda vidimo da sve ovisi o zemlji kako je tamo kolega tinda napisal.
Znam da nije dobro orati po blatu ali ja pitam poatovanog kolegu a kad se bu to smrzlo pa nema na vidiku prevelikog zahladenja .
Takve zemlje ja imam 60 ha za izorati i već smo došli na ideju da bi sa dva traktora probali i vjerojatno nebi bila veća potrošnja čak i manja od ove da je još jedan napred traktor.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Re: Oranje, oranje, oranje...2

po meni 150 konja nije za 4 brazde plug i to 16cola aj da ga je stisnul na 12 islo bi mu puno puno lakse npr. kod mene 150 konja se igra sa 4 brzade a 20 km dalje prijatelj ima onu valtru bome mu je neki put na kanap 200 konja al je njegov 4x18"
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Može se orati mokra njiva ako se mora,ali ne mora biti proklizavanje 70 posto,skinuti brazdu ili smanjiti colažu,da ide što lakše a ne da kopa kanal sa kotačem kao da je kanal od pluga.Ma ja govorim svoje mišljenje i kako bi ja radio,radije i dvije brazde ako treba nego ovako.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Oranje, oranje, oranje...2

I sad kad gledamo na 3 strane prije onog tm155 sa 5 glava i ovog masera sa 4 onda vidimo da sve ovisi o zemlji kako je tamo kolega tinda napisal.
Znam da nije dobro orati po blatu ali ja pitam poatovanog kolegu a kad se bu to smrzlo pa nema na vidiku prevelikog zahladenja .
Takve zemlje ja imam 60 ha za izorati i već smo došli na ideju da bi sa dva traktora probali i vjerojatno nebi bila veća potrošnja čak i manja od ove da je još jedan napred traktor.
...kao prvo ak već znaš da imaš takvu zemlju trebal si ju do sad rešiti...:icon_e_wink:
...a kao drugo opće se netrebaš bojati da valjda više nebude zime i smrzavanja,još budemo molili za lijepim vremenom...:icon_super:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Oranje, oranje, oranje...2

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bXYkzEMim9s[/YT]
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Moj Holand se vrti do 2600 95 ks, a i svi slični biciklici
I stvar je u tome da ima veliki raspon između dvije brzine i onda moraš u nižoj orati a jedino sa jacim obrtajima dobi na brzini

Opet se kitiš tuđim perjem, kakav tvoj Holand, jel to opet onaj sa Farmer Simulatora?
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Samo se vrnite za godinu dana na foumu i bute vidli manje više isto,,,,lani je 2,2 počel snjeg i nismo ga se mogli riješiti ,zima,,,zmislite se samo koliko JE BILO SNJEGA I KAJ JE NAPRAVIL ZEMLJE zbog silne vode- neki su čak rekli da više nebudu ni orali zimsku brazdu,,,tak da polako dečki -ni nigdar bilo da ni nekak bilo ,pak ni nigdar ne da nekak ne...
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: Oranje, oranje, oranje...2

DADO naj se ljutit al plug bi moral malo v desno -bi mam ljepše zaoraval...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Plug definitivno moras za kuruzu pomjerit u desno i smanjit prvu brazdu. Otpusti osovinu i zguraj je u lijevo nek ti ostane na desnoj strani iz vana nekih 7-8cm pa probaj vidjeces da ce bit puno bolje a i lakse traktoru. Na toj osovini ga prosiris za plitka ljetna preoravanja.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Re: Oranje, oranje, oranje...2

samo nemoj labave spanere spominjat jer ce odma nasprava krenut nego dobro izlgleda oranje kaj to prva brza bila
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Znam da nije dobro orati po blatu ali ja pitam poatovanog kolegu a kad se bu to smrzlo pa nema na vidiku prevelikog zahladenja .

Pa j*bemu zima je tek pocela, jos je dva i pol mjeseca zime pred nama, mislim kalendarski..
Kak veli kolega Mike, jos budemo pitali za lijepo vrijeme na kraju..
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Re: Oranje, oranje, oranje...2

pardon treća spora,,,,ma neću ništa spominjat,,morat ću drugi put ponijet kameru pa lijepo snimit al inače plug fenomenalno ore, brazda lijepa i čista,,al preko 30cm 533 nema više šta tražit sa njim,,,jednostavno to više nije oranje već sama patnja,pa mi zato nije jasno kak neko sa njim ore sa 2 brazde tu dubinu,,
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Još par slika iz cjelodnevnog oranja jučer s dva traktora i 4 brazde!
Izorali smo ukupno 8 jutra u 13 parcela!
Išlo je fenomenalno i zaključili smo da je jedini problem kaj fali još jedna brazda na SAME-u!
Potrošnja se kretala oko 10 litara po jutru s obadva traktora!























Na jednoj parceli uz samu među smo zatekli ovakvu rupicu i pol kubika pjeska vani!
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Re: Oranje, oranje, oranje...2

ljepo izgleda svaka cast nego zkj same nije prvi
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Super to ide Sanana .

...kao prvo ak već znaš da imaš takvu zemlju trebal si ju do sad rešiti...:icon_e_wink:
...a kao drugo opće se netrebaš bojati da valjda više nebude zime i smrzavanja,još budemo molili za lijepim vremenom...:icon_super:

Vau veliki poljoprivrednik na pjesku kaže da je trebalo izorati a tu se od 1.11 neda orati jel je mokro...
Slobodno navrati ja te pocastim picem pa se osobno uvjeri...
A vjerojatno ćemo u proljeće moliti za ljepsim vremenom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Šanana
Lijepo se ore.. Odma je zanimljivije orati dok ste dvojica, jelda.. Neje dosadno..
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Živciraš me jer znam da traktori nisu tvoji. Svaka čast tvom gazdi ali ti si podvojena ličnost i lažov.

PS: brzi neki admini, kako sad moj post debilno zvuči bez citata.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh