• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Neznam. Vlasnici Tomeka uvjereni s da on sve može :D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Žac normalno da ti bježi plug van kad si skinuo zadnju dasku i nemaš više petu koja ga drži u paraleli ravno.
Jesi probal sa stisnutom šperom?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@oficir, a kakve veze ima špera sa izlaženjem pluga van ?
@tino... baš si razmišljam mjenjati za IMT-a ...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Zameni za IMT pa buš išel k susedu po dupljaka kad bu trebalo orati :(angel):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E žac ti i dalje ne kužiš zakaj je izlazil van,a napisal sam ti gore,skidanjem zadnje daske NEMAŠ PETU na plugu koja ga drži ravno i neda mu da iskače van.
A špera ima veze sa proklizavanjem.
Mnogi ne koriste šperu nego skaču po ljevoj kočnici.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Zemlja je toliko zbijena i masna, da na onih par brazda, koje sam uspio okrenuti, nemrem kolac zabiti dalje od 3 cm, A dubina oranja... da ni ne spominjem !!
Ne znam što ću !!? :s::=:)

Moral bus poceti gnojiti sa stajnjakom,,,
vec sljedece godine budes osjetil razliku,,,:(wasntme):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Staljnjaka kod mene ni u talonu ! Živim na selu u kojem djeca ne znaju kak krava izgleda. Ako i to moram kupovat, onda mi se više isplati kupit kukutuz i ni brige ni pameti !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Oficir, misliš na plaz?
On drži da plug nejde preduboko i nema veza s iskakanjem pluga iz brazde.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Staljnjaka kod mene ni u talonu ! Živim na selu u kojem djeca ne znaju kak krava izgleda. Ako i to moram kupovat, onda mi se više isplati kupit kukutuz i ni brige ni pameti !

Stajnjak je najbolji to je istina!!!!
Ja obavezno kad poberem kukuruz bacim 120kg/ha uree te onda poorem i na taj nacin gnojim zemlju i cinim je rahlijom!!!!
Isto tako radim sa svim biljnim ostatcima i ni u kom slucaju nista ne palim!!!
Volim sijati tritikal on ima dosta jaku slamu!!!
Za zemlju su najgore kulture koje vegetiraju preko ljeta!!!
Ozime kulture poput zita i sl. su dobre jer se rano zanju te se zemlje moze odma obraditi (gariti) te je onda zimsko oranje jako lagano!!!
Neki ce rec da je jednostavnije pospricati strnjake nego orati sto i je ali time se zemlji necini usluga!!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ne znam koliko će tko moči prosuditi kakva je zemlja prema ovim slikama ?!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 175
  • 2.jpg
    2.jpg
    80.9 KB · Pregleda: 168
  • 3.jpg
    3.jpg
    77.5 KB · Pregleda: 157

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Čekaj bolje uvjete [emoji20] . Ja imam traktor od 90 ks i 4t za plug 2X12, ali ne pada mi napamet da i probavam orati jer znam kako je to išlo na kraju dvanaestog mjeseca, pa onda čekam bolje uvjete. A i nemam puno za orati samo nekih 25 rali [emoji2] . A prvo moram malcirati 9,10 rali strnjaka jer imam Oltovog posavca koji ne zaorava nikako i stopa se. Ili da probam Imt 755nk, ali s njim bi to 5 puta gore izgledalo.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Mato... slažem se s tobom ! Radim isto kao i ti, osim prošle godine kad je to bilo nemoguće zbog vremena ( nevremena ) !
Ovu zemlju obradjujem četvrtu godinu. Znači, tri oranja su iza mene, ali nikad nije bilo ovako !!
Čak nimkad sam je oral prvi put kao neobradjivanu niz godina. Planiral sam pred Zimu baciti Uljanu repicu, ili Rauolu da izrahli, ali ... vremenske neprilike su radile svoje.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ne znam koliko će tko moči prosuditi kakva je zemlja prema ovim slikama ?!

Zgzac ajd molim te poslikaj plug ako ti nije problem, naglasak neka bude na lemešu,,,
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Da i ja okačim jednu. Bratićev Fendt pred oranje.

IMG_20150129_100946.jpg
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Mato... slažem se s tobom ! Radim isto kao i ti, osim prošle godine kad je to bilo nemoguće zbog vremena ( nevremena ) !
Ovu zemlju obradjujem četvrtu godinu. Znači, tri oranja su iza mene, ali nikad nije bilo ovako !!
Čak nimkad sam je oral prvi put kao neobradjivanu niz godina. Planiral sam pred Zimu baciti Uljanu repicu, ili Rauolu da izrahli, ali ... vremenske neprilike su radile svoje.

Ma je kolega slazem se s vama,godina je bila nemoguca doslovno moras otimat od vremena!!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh