• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Evo slika. Čak mi je i zemlje ostalo zaljepljene za dasku ...
 

Prilozi

  • a.jpg
    a.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 224
  • b.jpg
    b.jpg
    71.9 KB · Pregleda: 209
  • c.jpg
    c.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 211

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Skini farbu s deske UKA tekućinom, brusilicom...kak god znaš.
Pofarbani plug neće orati.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
To je najmanji problem ! Operem ga, živčanu kefu na flexu i gas !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Oficir, misliš na plaz?
On drži da plug nejde preduboko i nema veza s iskakanjem pluga iz brazde.

Mislim na onu zadnju dasku na kojoj je peta,znači ta daska je duža od prednjeg pluga i struže po zidu brazde.
Po obliku daske kad struže zemlja silom tiska plug ljevo van brazde i tu ta duža zadnja daska pomaže stvarajuči protuotpor zakretanja pluga van.

Kolega žac baci ove lemeše ili ih daj pokovat i odreži onu špicu na vrhu lemeša samo te koči.
Više če ti pomoč crtalo nego taj komad na vrhu lemeša.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kolega Oficir ... jesi ti kad probal orati sa plugom koji ima takve noževe umjesto crtala ?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Oficir, misliš na plaz?
On drži da plug nejde preduboko i nema veza s iskakanjem pluga iz brazde.
Plaz sluzi da plug ne vrluda lijevo desno. Nema neke veze s dubinom osim onih starih modela sa 'skijom' sto je navarena okomito na plaz.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Slazem se s kolegom @Newholand!!!
Kolega mislili ste horizontalno zavareno jer plaz stoji okomito?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ma nema pomoci onom oranju. Uvjeti to jednostavno ne dozvoljavaju. Zgzac, sjedi i odmaraj do proljeca. Isto ko i velika vecina nas ko ima takvu zemlju. Druge nema jer se na silu ne radi nista.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja imam još nešto takve zemlje za orati, krenuo sam ju orati početkom 1. mjeseca. Orao jedno prijepodne dok nije mraz popustio, dok je bilo smrznuto odozgor išlo je ok, ali kada je popustilo samo skliže, digao plug i otišao kući, sad čekam da opet malo stegne pa da nastavim dalje, danas je bilo malo (oko-3) smrznuto pa nisam ni pokušavao.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolega Oficir ... jesi ti kad probal orati sa plugom koji ima takve noževe umjesto crtala ?

Naravno zato ti i pišem,u našoj ilovači koja je slična kod tebe kao i kod mene nema vajde s tim vrhovima,samo dobro naoštreni ili novi lemeši i crtalo daje dobre rezulrate ulaska u našu mrtvu nazovimo je tako zemlju i lakše se vuće sa manjim proklizavanjem.
Vidim da se mučiš i žao mi te.
Al lemeši i crtalo su jako bitni u ovakvim uvjetima.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Meni moj plug bolje radi sa ovakvim " noževima " nego sa crtalima koja se štopaju kao mutava !
I još jednom da ti skrenem pozornost na problem - Plug izlazi iz zemlje van i ne vraća se unutra, a to nema nikakve veze sa crtalima ni sa noževima !! Pročitaj kaj sam natipkal !!
A i što se lemeša tiće - novi su ! Ne treba im kovač ...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Malo slanine, malo kobasice, odeš iskrčit neku šikarau, naložiš vatru, to ispečeš, pojedeš... Još ako nađeš par pacijenata da dođu s tobom i boli te briga. A ne se s ovim maltretirat. Ako se ne može orat, jbg, ne može se. Ili da nabaviš ovakvo nešto.
 

Prilozi

  • 20150129_165602.jpg
    20150129_165602.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 175

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
To ja ovi dana radim trimer u šake i reži po međa i uvratina, pa onda oko podne bacim vatricu i okrenem štagod, a o oranju još ne razmišljam, poorat ce se dat ce bog i prijašni se godina oralo u proljece.Još da mi je malu nagovorit da ide sa mnom u prirodu pa da razvijamo film :icon_anal::biggrin:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
A kakav je plug u pitanju? Kud ti na drugoj slici onako utekao pravac, to ide tako međa?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh