• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A kakav je plug u pitanju? Kud ti na drugoj slici onako utekao pravac, to ide tako međa?

2x14 posavac. Nemam pojma zašto tako. Vidiš nisam to ni gledao. Čini mi se da međa tako ide :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
El ne bi išao sa 3 brazde? Baš glupa međa skroz. Ja bi to već riješio sa komšijom da se poravna.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A bi ali, sad je ovaj trenutno... A međa ide ravno ali ovo koliko znam visi trava s međe a tamo ne pošto susjed ne radi već par godina...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Jednom za probu ali inače ne orem s njim...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Cek cek jesam ja to krivo nacuo il neki iz mase kaze da zetor 6245 ne more vuc 2x14 ne da ga ne more vuc more se igrat sa njim u srednje teskim tlima kako oce nemojte bit djeca i odvaljivat
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja sa tim traktorom orem sa 2X12 i u težoj zemlji uz brdo ga jako teško vuče, čak nekad se mora i 5 sporom orati.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Moj je 68 ks pa kad ga dobro zabrazdim, u ilovaku i uzbrdo ima ga puna kapa, a kod njega je dosta u brdu. Jeli vidiš njegove slike od oranja i sjena ? Poznam taj njegov kraj. Ako ima zemlje na ravnom to je zanemarivo i da imam takva 2 stroja nebi ni pomišljao patiti manjeg kad ga veči brat vuče bez ikakve muke.
2x14 vuče i IMT 558 ali gdje i kako ? Vuče i 3x12.
Ovakve rasprave su vođene puno puta pa nema svrhe ispočetka, barem ja neču ulaziti u raspravu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ima video na netu gdje česi oru sa zetorom 5245 Sa 5 brazda,pa sa 3itd.
Ovisi puno o tipu zemlje a i o plugu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=KsSqrglWrX4[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=RL5rpgevQr8[/YT]






oba snimka su u ravnu.. a imam zemlje koja ovako izgleda:



 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Isti takav plug imam kakv i ti kolega i sa 6245 sam išo bez problema. A ima ti zekan još itekolko snage..... Ja sam drugom brzinom znal vuč i to duboko na ilovači, i motor je imal snage, a s prvom sam oral okretaćem rabeverkom 2x14 bez problema uzbrdo....
To su priće nemože vuć ovo, nemože vuč ono, teška zemlja ovdje, teška je ondje....
6245 ide s 2x14 pjevajuć i 2x16 samo en 30 cm kako se svi hvale dubokom brazdom. To su priće da nejde, nisu bitni konji, nego težina traktora, snagu reguliraš brzinom ionako, a za problematična brijeg, imaš proksimu.....
Ja sam zekanom bio zadovoljna kaj se snage tiće, čak je orao s 2x12 20-25 cm na idealnim uvjetima, negdje su i slike tu na forumu sam nemogu ih nać. Jedino mi je zamjerka bila njegovim dizanjem teperature, jer je gas pretežno uvjek bio velik i kad si ga pošteno opteretio na duže vrijeme počel se pregrijavat i samo zato mi se zamjerio.... i opet se nešt sitnije radi s njim.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Da on je dosta težak pa nema proklizavanja i onda to ide. A kad ga dobro stisneš na punom gasu normalno da će podići temperaturu da je ne znam kakav motor. Imaš snimak na mom youtube kanalu kako tjera ciklona i temperatura je cijelo vrijeme bila 80, a gas na 2200.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ak vam diže temp. raskuri mu grijanje...odma se spusti...:icon_mrgreen:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako diže temp. Kiler dole i opleti minivošem,nakon toliko godina bilo bi mu vrijeme za pranje,temeljito.
Ako je trul onda ne minivošem blizu nego u dučan.:eek::
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Moj ispravak mog posta iznad: 3x12 je orao na 20-25 cm na idealnim uvjetima.....
Nije problem ni u kileru ni u motoru, djed ga je pregrijel bio i onda sam stavio nove sklopove od jaćeg bušen je blok i sve složeno, a pumpa ostala ista, traktor puca od snage i stalno je zezala pumpa dok nisam pumpu stavio od 7340 i opet je dizao, al sad nema termostata i sad je okej. Ali u ljetu na +40 ga stavi pod rolobalirku svaku 6 balu ga treba hladiti, isti problem i kum sa zekanom i svakim jer je premala zapremina vode kad ga se odere pošteno.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja nemam problema sa pregrijavanjem, ali znam da kad bi ga stisnuo pošteno na vrućini da bi podigao temperaturu..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh