• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma moje daske i nisu baš nešto, nikada ih nisam usijao da se onako baš sjaje, kada bi bile takve daske ne bi se ljepilo toliko.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Dugan, mozes li uopce po suhom vuci plug u brdo?

Danasnja proba lemkena bez ikakvog stelanja.

DSC_0212_zps51218bfe.jpg


Neznam koliko se vidi, lijevo oranje gdje se brazda vec prosusila nije nase. Napravio je brat mozda 6-8 prolaza i odustao. Premokro je..
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Kad su idealni uvjeti onda može,ali po ovakvome nema šanse,nego kak si zadovoljan s lemkenom ?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Svidja mi se kako radi, kako okrece brazdu. Ostavlja dosta sirok jarak. Za sada sam zadovoljan vidjenim, no vidjet ce se sve kad se krene ozbiljnije orat..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ne, ne.. Ne usporedjujem ja marke. Samo plug koji smo prodali i drugi koji smo kupili.

Ne moze se na osnovu dva pluga reci koja je marka bolja. Koliko ima kverneland oblika dasaka? 7-8? Mozda i vise. Neznam za lemkena. Svaka radi drugacije. Ali u ovim uvijetima mi se rad ove daske vise svidja. Da ne govorim da je ovaj plug u puno boljem stanju i bolje opremljen od onog sto smo prodali.

Da se uzmu obje marke istog stanja, iste opreme, oba s daskama koje preporucaju za istu zemlju, onda bi se mozda moglo usporedjivati koji je bolji. A i za to bi trebalo poorati puuuno hektara usporedno..

Nije li tako?:icon_thumright:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Nesto se kupilo pa i ja orao danas. Gornji sloj je toliko suh na mjestima da su mi se stakla naprasila. Nesto i visi pa nije jednako





 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
samo da nema ovog drveća, neznam više koliko dugo to stoji, sigurno 3-4 godine, po mojoj procjeni........mislim da ću tu sijati suncokret, da sam barem mogao ječam posijati.......
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Srecom je prosusila zemlja koliko vidim . Ma to ce jednobrazdac da pocupa sve ko od sale takoreci. Ja sam orao nesto danas za bastu sto mi je ostalo a pola od toga nije orano decenijama.Sa 539 i malim dvobraznim oltom sam se ubio ko siroce. Vlazno jos uvek previse a sabijena zemlja ,a nesmem vise cekati opet kisu najavljuju.Najgore drugar pozajmio plug i kad je dosao nikako ga ustelovati lepo ,medjutim otpustili vijci od zadnje glave poprilicno pa vrlja seta kako ona hoce.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Sve će to otić, samo dok nisu ovakvi panjevi. Ovo je bio stari voćnjak, oko 50 godina stare šljive. Dobit ću još oko 300 m2 slobodnog prostora, pa ću tu raditi razne pokuse. Ovdje ide štir i lan za početak :D:
Od pravog oranja za sada ništa, možda koji manji komad i vrt, ali ako bude išta od najavljenjih oborina nema ni od toga ništa.
 

Prilozi

  • 20150220_144234.jpg
    20150220_144234.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 196

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Svidja mi se kako radi, kako okrece brazdu. Ostavlja dosta sirok jarak. Za sada sam zadovoljan vidjenim, no vidjet ce se sve kad se krene ozbiljnije orat..

Koja je dubina oranja otprilike na ovim slikama?

i ja danas radio.......nešto dobio u najam, pa nije baš sjajno......

Osim ovih šiba koje su izgrebale boju na traktoru,sve ostalo je super,zemlja milina...
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
jel to plug marke Lemind Leškovac 16"? ja sam imal tak slicnog al sam ga prodal pred koju godinu bilo mi ga zao da stoji vani. međutim jesenos sam se tukel po glavi kad bi dobro dosel. :fiery:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nisam siguran dal je lemind jer istovetan je mom starom OLT-u .Ali da su jaki to jesu, jer upravo sa njim sam cupao sitnije panjeve i preorao obalu. i ovo gde sam sad orao je bio zasad oraha 19 kom od kojih samo 2 su jos tu a sve ostalo sam morao rucno povaditi jer su oko 50cm u panju. Juce sam upravo orao jedan deo koji nije dosad oran da prosirim bastu za jod 7-8 ari
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobra je zemlja, lijepo se rasipa, i može duboko povući. vidjet ćemo kako će na njoj niknuti suncokret, hehe

ovaj plug je lemind, a imam isti takav oltov, samo olt je malo slabije napravljen, konstrucija je par milimetara slabija, al sve je potpuno isto........na oltu je malo trošnija daska, pa njega nekoristim trenutno, imam i crtalo na njemu, za ovog nemam crtalo, al nije ni potrebno......
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sto nenavaris parce noza bazicnom elektrodom umesto crtala. Cuva ti dasku, nestopa ,a lakse odseca i vuce se plug. Ti stari jednobrazdci su skoro identicni ali vrlo jaki i robucno uradjeni.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam zadovoljan sa plugom, još pogotovo kada uhvatimo orati sa dva 533 i sa tim plugovima, ide jako dobro.......ovdje mogu samo baciti umjetno gnojivo, proći jednom drljačom i sijati......
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh