• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dobro je što vjetar suši površinski sloj samo u zemlji još uvijek ima preveć vlagei jako teško ide oranje. Kolike su se samo kiše lani ispadale zemlja je kao zbetonirana, ne pamtim ovako teško oranje
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Evo moje prisilne zimske brazde. Priznajem, slikao sam ružniji dio, druga polovica je dosta bolja, ali voda leži u svim razorima. Ajde, i tu sam dobio ove godine, pa treba još upratiti gibanja vode, a sve mi se čini da ću zvati susjeda s kanalokopačem.
Inače sam i za ovu imao pripremljeno sjeme, ali na kraju sam zapao s tanjuračom i kako onda, tako i danas.
 

Prilozi

  • 20150305_142341.jpg
    20150305_142341.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 204

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
itp prava slika pravog seljaka koji se brine o zemlji bravo.

Zemlja nije naša nego smo je posudili od potomaka stoga se tako i ponašajmo prema istoj.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Zumbule oped ti sa provokacijama koji ti je k....!!!
Pusti ljude neka rade kako znaju i umiju,jel nevidis da se sve mora doslovno otimat od vremena!!!!
Stavi koju sliku svog oranja pa da vidimo tvoj poso kad si taki "pedantan"(ako je uopce imas)
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Rijetko se de moglo ,i stiglo,,no i najgora zimska brazda bolja je od proljetne ,nije bilo bogzna kak velikih minusa al se svugdje ljepo pozna na jesenskoj..a ovo de itp ima vodu ,,i kaj bi sad ,pa valjda bi on najrajši da je nema....
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Uživo iz oranja
 

Prilozi

  • IMG_1864.jpg
    IMG_1864.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 247
  • IMG_1862.jpg
    IMG_1862.jpg
    70.1 KB · Pregleda: 241
  • IMG_1859.jpg
    IMG_1859.jpg
    76 KB · Pregleda: 224
  • IMG_1858.jpg
    IMG_1858.jpg
    81.8 KB · Pregleda: 222

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Fali mu kila ali ide dosta dobro. Oralo se je u 4, a ne nekim mjestima gdje je tvrdo i u 3. U ponedjeljak budem orao u ravnici kod plastenika a tamo je puno lakša zemlja pa budem slikao i snimio video. Inače plug je 14" i lijepo okreće brazdu, ima pretplužnjake ali nema crtala. Imam par parcela na brijegu za orati, ali ga u brijeg ne bude mogel vleći.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@zumbule, ljubičice žuta, ja sam dovezo vodu tamo. Isto kao što Šanana odvozi, e tako ja isto dovezem vodu. Nemam pametnija posla, pa dovozim vodu na njive. Još razmišljam da i tebi nešto odvezem, al valda ti imaš bolje strojeve, samo što još nismo imali čast da ih vidimo, kao ni jedan kalić od onih 200 ha. A na svakoj temi samo serendaš, pa ja i dalje odgovorno tvrdim da si ti trol i da s poljoprivredom imaš veze koliko i ja s neuropsihijatrijom.
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
citam ovaj forum katkad i dobro dođe kad covjek moze pitat sto nezna,il ga zanima,il da samo s nekim podijeli il razmjeni misljenje,al ovaj "zumbul" u svakoj temi lagano zajebava svakog!pa zar se to nemoze sankcionirat?!moja skromna primjedba!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Najbolje bi ga bilo ignorirati mislim da bi mu to najvise smetalo nego pridodavat paznju nnegovim glupostima!!!
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Trebali bi se moderatori ocitovat o tome. Al u principu ne jer ne krsi pravila. Voli podbadat... najboljr bi bilo ignorirati ga.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam na poslu imal jednog takvog koji je voljel podbadati. Uvijek kad sam prihvatil "igru" nakon nekog vremena je razgovor krenuo ovako.
On: "Jel ti to mene ..."
Ja: "Ne, samo razgovaram kao i Vi."

Ti je uvijek priči bil kraj. Dakle nemojte se uzrujavati i ne uzimajte ga ozbiljno. Ili ga ignorirajte ili mu dajte na znanje da ga ne shvaćate ozbiljno.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa ja ga ne svaćam ozbiljno od prvog dana i njegove priće o 200+ha zemlje, itd,itd, a ničim još nije potkrepil svoje pametovanje. Pretpostavljam da si dečec iz grada koji ide u poljoprivrednu školu, na praksi u nekom lokalnom kombinatu sumnjivog poslovanja i prodaješ priče i pričice kak bi kaj moralo biti po knjigi!
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ma nije to pege, on ima barem nekakve šale, a ovaj samo nešto sere zakaj ovo zakaj ono.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj nije malo prekasno za sjetvu jarih žitarica, kaj ćeš sijati ?

Po meni nije prekasno. Mi drugi tjedan napadamo u sjetvu jarog ječma i jare zobi, prije se nije dalo, a sad kako bude, lijepo je vrijeme, zemlja se prosušuje, dio je več izoran za to, a dio ću izorati odmah početkom tjedna.
Sijat ćemo oko 4 kj ukupno.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh