• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,311
Trebali bi se moderatori ocitovat o tome. Al u principu ne jer ne krsi pravila. Voli podbadat... najboljr bi bilo ignorirati ga.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
Kolega Zumbul je već bil na odmoru.
Imamo ga na oko i ako nastavi zujati kao ovdje i recimo pčelarstvu .....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kolega iwanho je postavio zanimljive slike,imam i ja s jedne srednje teške parcele...
Oralo se 31.10.

windows 7 screen shot


screen shot windows 7


free screenshot software

Danas to izgleda otprilike nekak ovak...


windows screenshot


image sharing


images

Donekle sam zadovoljan,nešto je promrzlo,i čini mi se da ove godine ipak neću izgubit bubrege i ostale organe kod zatvaranja brazde,ali mi se čini da je zbog puno oborina zemlja sabijena,i da će obrada opet biti teška... No,ovo je još mila majka prema parcelama koje su orane poslije Nove Godine,takvih je najviše,i prema onima koje još uopće nisu izorane...
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,349
Šta mi da radimo koji još nismo ni izorali,to je sad mocavo i nabijeno, ikad se uzore ako ga sunce i vjetar naglo isuše to je ko asvalt, moja freza odskače ko da frezam u kamenolomu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam orao na silu,i neki su tvrdili da je to glupost,a sad se isplatilo,i više nikad neću čekati s oranjem...
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,349
Nemam ja dva hektara ali kad se jesenas moglo ja išo da šta zaradim sa beračem, poslije mi se traktor pokvari, kad se opravilo počele kiše i snijeg itako dan danas.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Kako ide friško oranje? Vidim svi se žale da je betonirano.
Ja na jesen nisam mogo nigdje orat. Probao sam al jednsotavno samo je traktor tonuo i nije bilo moguće.

Sad sam osuđen izorat 9 rali i tu posijati. Još kad se sijetim da to moram radit sa 60 ks, ne veselim se previše. Sutra je start pa da se znam pripremiti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Šta je sa velikim Mf-om?? Ja imam za uzorati preko 20 rali mislim da ću za 10-ak krenuti u oranje.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I ja vjerojatno iduči tj. krečem orat. Sa dvobraznim nema šanse sve bu moralo sa jednobraznim.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Danas sam ispunil ženinu želju i izoral vrt.







Sutra, dok se ne zacvrkne slijedi frezanje, najvjerojatnije s motokultivatorom.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Jbt vi orete i frezate, a kod mene napadalo 80 cm snijega prosle sedmice. Nema oranja najmanje za mjesec dana. I kad je bilo kopno bilo mokro da je traktor propadao kao u vodu.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,349
E moj Dongfeng, sit se gladnom nevjeruje, teško ikod nas,Znam da vam je da prostiš sranje, kod mene je snijjeg pri kraju al daj bože ako i nebi padalo da se mogodne prije 20 marta ubosti plug u zemlju?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Malo sam se igral. Ako se bude dalo posijati malo zobi i nadam se rauole za sjeme. Još samo da se posuši.

Lijepi komad zemlje izgleda... Koja je površina? Jel to bilo kukuruzište?

iwanho- to je orano s Regentom?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh