• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Danas dobili prekrasan posao za napraviti, kolega sa imt-om 560 prepolovil plug, dvobrazni mehanički okretač, točno na mehanizmu za okretanje puko skroz popreko ko šiba! Veli da je zemlja doslovce beton! Nisam slikal jer je bil več mrak ali sutra okačim slike te divote koju sad treba popraviti!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Iwanho, lepo izgleda oranje, a kriticar jos uvijek trazi na googlu slike savrsenog oranja da objavi :)
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
Dobro to je ok ako će sijati neke jare žitarice ali reko ako će sijati proljetne kulture tu onda je prerano da sad ore ,mrznuti više neće može se samo brazda zbiti i osušiti do sjetve .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Lijepi komad zemlje izgleda... Koja je površina? Jel to bilo kukuruzište?

iwanho- to je orano s Regentom?

Da, s Regentom. Iza toga sam suzil zadnju brazdu i probal na maloj uzbrdici i težoj zemlji. Ima u temi o Regent plugovima.

iwanho sve je ok. samo se bojim da tvoje oranje nevidi onaj vječiti kritičar, mislim da znaš ko!!

Iwanho, lepo izgleda oranje, a kriticar jos uvijek trazi na googlu slike savrsenog oranja da objavi :)

Ne bojim se je kritika.
Opravdane dobro dojdu :icon_fU:, a one druge više govore o kritičaru nego o poslu. :icon_razz:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Da, s Regentom. Iza toga sam suzil zadnju brazdu i probal na maloj uzbrdici i težoj zemlji. Ima u temi o Regent plugovima.





Ne bojim se je kritika.
Opravdane dobro dojdu :icon_fU:, a one druge više govore o kritičaru nego o poslu. :icon_razz:

Istina!!!
Moje misljenje je da je bolje poorati sad sve sto se moze pa makar sijo i u 5 mjesecu lakse je zemlju obradit dok se slegne nego odma poslje oranja osobito ko ima tesku zemlju.
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
Tko je krapinac taj kritičar da mu ja kažem koju?

Pa ako neko nešta ne radi dobro nije ga loše kritizirati ,treba biti iskren , to ti isto ko kad žena skuha na početku braka npr gulaš i sad te pita mili kakav je a ti kažeš ono da se ne naljuti da je dobar i eto ti sranja ,cijeli život češ da jedeš nikakvi gulaš tako ti je i sa zemljom .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
De da vidimo tvoju brazdu pa cemo onda razmatrati.Treba shvatiti prvo koliko ko ima vremena za odraditi poslove i sami uveti za obradu to nedozvoljavaju. Neka zemljista jednostavno u prolece nisu za oranje kao i kod mene. I najgore zimsko oranje je bolje nego najlepse prolecno. Tako se kaze kod mene a zasto to sam sam osetio na svojoj kozi i njivi.Koliko je padavina bilo da se mnoge parcele nisu mogle ni pipnuti a kamoli uzorati a toliko je sabijeno zemljiste da dobro se ikako uzore.Prema tome kritike treba dobro razmotriti pre nego se nesto napise. Prvo treba gledati kako je plug nastelovan i tu se mogu neke nekad kritike dati a da je grbava brazda to je smesno.Ajd da vidim tog kriticara da dodje kod mene sa kojim god hoce plugom i traktorom da uzore pa da bude iole idealno.Ma negde nesmes ni uci a iako udjes neces ni mrdnuti plug.Zemljista su vrlo razlicita i svak radi po godinama iskustva i raspolozivim vremenom i kad uslovi dozvoljavaju
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
Moje kritike su vrlo jasne i utemeljene , zemlja se ne može ni se smije orati ako za to ne postoje uvjeti i točka.

A ovo što vamo viđam je doslovno silovanje zemlje i niste fer prema istoj ljutili se vi ili ne.
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zumbul ja nisam svadljiva osoba po prirodi i nisam zlopamtilo, ali stvarno te pratim u par tema gdje si aktivan i došao sam do jednog zakljućka da si ti mućki provokator, ništa više!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kolega zumbul rjesi sve te dileme i potkrijepi svoju pricu od 200ha vec nekim slikama, videima ili slicno i dokazi svoju kompetentnost.
Ako ces ti cekat povoljne uvjete oranja onda ces orat svojih 200ha do 6, 7mjeseca.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
Ma nemam ja ni fotoaparata ni pametnoga telefona ,a ni vremena da se naslikavam ja samo radim kad je za to vrijeme i sve stignem ,tako da ste manje po forumima ,a više na njivi sve bi stigli poorati na vrijeme ,a ne ovako uništavati zemlju s oranjem po blatu i snijegu.

Ma svaka vam čast ako odobravate takvo oranje vi za mene niste seljaci i točka.

Tako i nije čudno što imamo puno seljaka s teškoćama i blokiranih ,nije svako rođen za seljaka.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh