• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
Odlična oranja ,blago vama kod vas se nešta radi, jedva čekam proljeće ubi ova zima.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Jel to dobrosusjedski odnosi proradili,vidim međaš na svakih 10m.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
E to je odgovor svima koji su se dvoumili orati pred zimu ili u proljece pa su rekli "sad je nabijeno mokro tesko" zima je svoje napravila i to je to!!
Tu se neubrajaju oni kojima je zemlja bila pod vodom!!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Šta je to ????? oranje he he

Prošla krtica. :(hi)::(hi)::(hi):

E to je odgovor svima koji su se dvoumili orati pred zimu ili u proljece pa su rekli "sad je nabijeno mokro tesko" zima je svoje napravila i to je to!!
Tu se neubrajaju oni kojima je zemlja bila pod vodom!!

Iako "krtica" nije baš oddelala posel kak spada sad je gornji sloj usitnjen. Da nije snijeg pal neposredno prije onih večih zahlađenja bilo bi još bolje.
Kroz 10 do 15 dana, ovisno o vremenu, napravim jedan prolaz frezom da malo izravnam neravnine. Kad se zasuši i padne kiša bude se ponovno zdrobilo.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Poanta je ta da se proljetna brazda nemoze tako usitnit kao sto to zima napravi sto se vidi i po slikama,,,,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam i ja oranja iz prosinca, evo baš dans gledam, nisu se baš nekaj promrzla, vidli budemo krajem mjeseca kak se bude zatvarala brazda.

Naravno da se mogu i proljetna oranja bez problema dobro usitniti, sve ovisi od zemlje i od strojeva :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
polovicom tjedna krečem u zatvaranje brazde , več sad je ljepo posušilo zemlju :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja drugi tjedan nastavljam s oranjem i sjetvom jarih žitarica ako bude prognoza kao što je predviđena za narednih 10 dana, lijepo i sunčano, bez oborina. A vjetar suši!
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Ček malo ovi što govore da im se tlo prosušilo jel imaju možda podno grijanje ili ja ne znam kojim vi to tropskim krajevima pripadate pa zar nisu za bjelovarsko područje javili ovaj tjedan 40-50l kise ili vas je to zaobislo.:confused:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ma kakva kiša , vele sunčano sa vjetrom ljepo , i dobre temperature , samo nek bude tako i neka pušeeeee...

zemlje kod mene sve bijele več kako se ljepo suši, još malo i prašilo se bude :p
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mi smo blizu jedan drugoga,i kod mene oranja suho izgledaju,ali ispod je mokro,i traktor bi propadal... A na mjestima još ima vode do pojasa. Ja isto jedva čekam da sjednem u traktor,ali još je ipak malo rano za zatvaranje brazde,svega još može biti,a vlage ima,pa zatvaranje nije tak hitno...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da jesmo relativno blizu ,al kod mene je drugačija struktura zemljišta , bolje upijaju tla vodu , a gle ove laganije zemlje zatvorim drugi tjedan a teže ako nebude išlo lepo te kasnije onda
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Za nepovjerovat kolko se zemlja prosušila u proteklih dva dana usljed ovog nenormalnog vjetra:cool2:...do neki dan glib do koljena,živo blato a danas imam osjećaj da bi bez problema mogo u pripremu tla :icon_pray:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Kod mene ako ostane lijepo vrijeme za 10-tak dana bi mogao u oranje. Gledam baš danas lik ore u Velikoj Gorici s nekim kristalom, vidi se da teže ide, ali ore. Ali tamo je pjeskulja koja se jako brzo osusi.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ja drugi tjedan nastavljam s oranjem i sjetvom jarih žitarica ako bude prognoza kao što je predviđena za narednih 10 dana, lijepo i sunčano, bez oborina. A vjetar suši!

Kaj nije malo prekasno za sjetvu jarih žitarica, kaj ćeš sijati ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh