• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=TtWvVk1s4R4[/YT]

Za ne povjerovat tri klipa 4 brazde 4x16 dubina od 22-25 14l na hektar
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Itp lijepo je za vidjet ovo na Zvekovici. Ali kako se živi od toga.
Krumpironja ako možeš smanji mogućnost da ti njiva tone imat ćeš manje prskanja po lozi a kvalitetniji urod. Kako stoji zadruga? Prodaje li vino ili ima problema? Kod nas ima vina a nema novaca.
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ko i svugdje - od poticaja i prodaje. Čisto sumnjam da taj na Zvekovici radi na lijepe oči. A još kad bi ih bilo više, makar koze držali po brdima, bilo bi bolje nego ništa. Barem se ne bi trošili milijuni na gašenje požara svake godine. Ali, mi se zadovoljavamo s turizmom koji je na razini Praga. Bolje i manje zaraditi, ali ne raditi nikako.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Jucer dok sam oral, svako malo se ovakva nekakva siva zemlja izoravala, a nisam duboko oral, nekih 20 cm, od cega je to sivo tak?
Slika je malo mutna kad je slikana preko sajbe:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Nije to pjesak, to je inace 2 klasa zemlje kod nas, od njih valjda 6..
A tako je rahla jer vozim dosta stajnjaka na sve svoje zemlje, al neznam kakva je ovo siva zemlja, to nisam jos vidal na svojim njivama do ove god..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Moguće da je od silnih kiša. Ja sam ove godine na lakim zemljama na dubini od 25-30 izoravao neku plavkasto-sivu zemlju gdje je ležala voda.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod nas su takvu plavu zemlju znali nazivati "divlja zemlja", vijerojatno nastaje zbog vlage.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Neki već posijali, a ja tek orem.

Za početak, malo patnje sa zagorskim bregima, čisto da Slavonci i Podravci vide kaj znači teška zemlja :)


image hosting site


free upload image


photo hosting sites


image upload

Pa ajmo na malo ljepše (laganije) zemlje, tu se prošlu godinu jedva pokombajniralo, do prije dva tjedna je voda izvirala iz sredine parcele i tekla preko, sad pa se praši ko u pustinji :(doh):


image sharing


images

i za kraj, SLAVONIJA! iako na oko izgleda lijepo, napravljeno je grijeha za 3 ispovjedi, jako se štopala kukuruzovina koja ništa nije preprhnula.


image upload no compression
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
ibosilj tu na videu ,bi komotno još dve brazde vlekel,,,ljepo zaorava plug,a jesi probal s predplužnjacima-kad veliš da se štopalo..?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Dajte mu recite nek si te pretpluznjake okrene prema dole. Mene nece posluhnuti i lijeni je. A plug bi mu z pretpluznjacima delal koooo singerica.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ibosilj,u takvim sam i ja problemima.Orem gdje se može,nakon dva dana to potanjuram i tako dok ne poorem sve.Nadam se idući tijedan krenuti sijati,jel imam još 10 hektara za poorati,a voda na nekim njivama i dalje leži,a isto se tako teško ore.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Suza za zagorske brege [emoji1] [emoji1]

Hehe, mi volimo kad je zanimljivo, a imamo i viska nafte :)

Ne brini kolega imam i ja za orati još 2-3 rali i ništa još nije posijano..

I meni je ostalo jos toliko, sve u brdu sam rijesil pa me sad dalje ne brine, to mogu i po kisi orat, barem se nece prasit tolko.

ibosilj tu na videu ,bi komotno još dve brazde vlekel,,,ljepo zaorava plug,a jesi probal s predplužnjacima-kad veliš da se štopalo..?

Kolega, malo pretjerujes sad, jednu jos bi, al brzinu manje i mucil bi se, ovako ga ja spustim na 1200 okretaja i on ide, nije da ga mucim tak, samo velim da moze, i to mi se svida, da ima rezervu snage za plug, bolje da traktor slomi plug nego obrnuto :)
Sto se predpluznjaka tice, za pocetak sam lijen okretat ih, vece je opterecenje, potrosnja goriva, a rezultat nece biti toliko bolji, a di je puno mase, opet ce stopat, plug je 70 visine i mali je razmak izmedu brazdi, tu ako jos naguram predpluznjake, veca je vjerojatnost da ce zastopat. Uglavnom, pametujem, a nisam ni probao, jednostavno mi problem i tih 10 min da ih okrenem. A i tako imam samo 2, jedan mi fali.

Dajte mu recite nek si te pretpluznjake okrene prema dole. Mene nece posluhnuti i lijeni je. A plug bi mu z pretpluznjacima delal koooo singerica.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk

Karlo, kad god zelis, mozes ga zakapciti i orat s predpluznjacima :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh