• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A uz to kaj si lijeni pretpluznjake okrenuti, lijeni si i crtalo namontirati koje je reparirano. C c c ;-)

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ibosilj,u takvim sam i ja problemima.Orem gdje se može,nakon dva dana to potanjuram i tako dok ne poorem sve.Nadam se idući tijedan krenuti sijati,jel imam još 10 hektara za poorati,a voda na nekim njivama i dalje leži,a isto se tako teško ore.

Eto, dobro da nas ima vise s istim problemom, samo sam cekal da krenu komentari o jesenskoj brazdi, a na onoj gadnoj parceli kasno na jesen traktor od 4 tone nije u dol mogao vuci 2×12" plug na 20 dubine, svi 4 na mjestu vrtili.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa nije se moglo prije,još sam i kuruze imao za brat do neki dan.Ovo je koma koliko posla,daj ori,daj tanjuraj,daj gnojivo razbacaj,pa tek onda priprema za sijetvu,nikada mi se ovo nije desilo da mi je toliko ostalo ne pooranog u ovo doba,al takvi su bili uvijeti,nije se moglo prije.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ista stvar je i kod mene.. ostalo za orati 3 rali, sve mi je proljetna brazda pa sad polako pripremamo lakšu zemlju, a za tezu čekamo kišu.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
U jesen dok sam zaoravo kuruzovinu gdje smo rucno brali, na nekih 25-30cm zemlja suha, suha, i onda se voda iz prevrnute brazde cijedila na to suho... kao da je u zemlji bio neki nepropusni sloj- gore normalno mokro. Zal mi je kaj to nisam slikal. Puno mi je pomoglo kaj je kotac isel po suhom, al je zato lijevi proklizaval...

Kaj se tice proljetne brazde evo jucer gledam suseda kak se muci i izorava kamene gruđe na zemlji gde mu je bila kuruza, dok sam ja ranije jutros pjevajuci izoral lanjsko strnište... a parcele jedna od druge cca 300 m...

Zanimljiva ta nasa poljoprivreda [emoji29]
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Danas sam prvi puta u mojoj agrarnoj karijeri orao s IMT 533. Svašta sam do sada s njim radio, ali nisam još orao. I mogu reći da sam zadovoljan, iako ne namjeravam više nikad :D:
Slike zemlje su tu samo da vade mast :icon_butt:
 

Prilozi

  • 20150417_155647.jpg
    20150417_155647.jpg
    74.6 KB · Pregleda: 202
  • 20150417_170157.jpg
    20150417_170157.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 207

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Mene pitaš? IMT jednobrazni, mislim da je 14", nisu ni plug ni traktor moji. Nije bilo preko 20 cm, nema ni potrebe. Sutra to završim, istanjuram i valjda ide djetelina tu. Ali iznenadio sam se, traktor koji je godinama doslovno uništavan, zabijan u ćuprije, sletao u kanal, prevrto se... Jednom je opizdio s tanjuračom 24 diska u banderu i savio je.. I dosta dobro radi. Trava je velika i mokro je, pa je proklizavao, ali jako lijepo radi.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
To ti tak većinom ide,čim manje paziš po njemu,bolje ide :icon_lol:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imaš štelajući okretač, a oreš samo s jednom stranom.
Namjerno ili nekaj ne štima s plugom? :icon_scratch:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja se na kratkoj njivi niti s traktorom ne okrećem. Prije dođem na rikverc i još imam jednu uvratinu manje. :(rofl):
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Nažalost tako i ja orem ovih dana ali nema veze usluzno je tako da prst u uho i beri pare

Tu pri dnu ima još vode u brazdi
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    80.5 KB · Pregleda: 156
  • image.jpg
    image.jpg
    80.9 KB · Pregleda: 162
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Mislim da se ovdje vidi kvaliteta Kvernelanda..

Siguran sam do su svi ostali plugovi koje si imao ispod njega po kvaliteti rada..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,zasad se pokazao definitivno najbolji...
Sa sigurnošću ću moči reći tek kad odradimo jesensko oranje,ako se ne proda prije,ipak sam s njim tek izorao malo više od 2ha,pola jako tvrde zemlje,pola mekane kao ova sa slika,ali zasad sam jako zadovoljan...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh