• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Sve se pokušalo ali i kanal je pun vode jednostavno cijeli taj dio pliva, preko zime zna bit pod vodom zato se ne isplati orat na jesen ali ni ne može se ja sam sretan da sam uspio i ovako, tino nije sve u brzini, svaki seljo može nabit gasa, treba znas sa mašinama tako da ti traju..
Evo i video
http://www.youtube.com/watch?v=ZmcIDnPHFKA
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Brzina je čisto OK.
Nego, meni se čini da bi, ako ti se plug neda pomaknuti još u desno, trebal ići kotačem čisto po rubu. Kao da ostaje jedno 5-6 cm neokrenute zemlje, makar je to u takvoj zemlji zanemarivo.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
I meni se čini da bi plug moral još par cm prema rubu...

Al sve u svemu fino to ide :)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
A mogo sam ga pomaknut još rupu dve, može on i skroz van traktora ali nije mi se dalo selit ga sa glavne rupe,al poslje je bolje išlo je sam izravno brazdu tu na početku se vidi razmak di sam propo sa traktorom dve tri brazde prije ove sa video i onda sam išo zaobić taj dio da ne sjednem opet inače kad se pogodi pravac ide ko ništa stavit ću sliku cjelog polja prije frezanja jucer me mrak uhvatio pa nemam sliku cjelog polja ovo je samo polovica
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ovu zemlju nekako moraš drenirati. Prvo potoke srediti do ponora. Onda preko parcele drenažni kanal 1 m dubok, geotekstil obložiti, nabacati kamen 40 cm, prekriti geotekstilom i zatrpati zemljom. Širinu kanala odredi sam. Gore ćeš moći orati a višak vode odlazi.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ima ovdje i više od 5 cm nepooranog, makar 10. Sve će to freza srediti.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Eto danas pemalcirano sa helikopterom kuruzovina
Photo0297.jpg
[/url]
img host[/IMG],te igorano sa pto2.25 za krumpir,sutra ce freza i sadnja
Photo0301.jpg
[/url]
picture uploader[/IMG].
Slike nisu sa iste parcele,ali pomalcano je isto super i izorano,vec budu komentari:mur::mur:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Ma to je previše ulaganja a mala dobit u planu je sadnja vinograda sljedece godine na toj parceli nema oranja pa će bit dobro, danas sam proso jednom sa frezom i jos cu jednom prije sadnje i to je to ja sam zadovoljan, do sljedeće godine sam miran
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 150

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije važno kaj mi meljemo, važno je da si ti zadovoljan. :icon_pidu:
Kad bi imal slabi urod sigurno ne bi bil zadovoljan.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Čuj tvoija zemlja ,i delaš kaj hočeš ,,,al na otoku -kamenjaru imat ovakvu zemlju i z vlagom ,,,a sad bu tu vinograd ,pa za boga miloga vinograd sadi po kamenjarima de se neda orat frezat,,,a ovo par godina ori skupa i zdigel buš parcelu ,,,,i zasadi neku zelenjavu ,još mjesec dana i kad dojdu ovi glodavci iz EU pojeli buju drač ak im ga ljepo prezentiraš,,,,ponavljam tvoja zemlja ,,al nema baš puno takve na Krku bar kaj ja znam....da deneš neke vočke pa opet između moreš nekaj sadit....
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Ma imam ja zemlje koliko god mi treba kad prifali se uzme u najam i opet je dobro hehe vinograd je najisplativiji jer imas najmanje zajb.. oko prodaje grozda jer sve ide u zadrugu po odlicnoj cijeni i sve se radi sa mehanizacijom ali imam ja i svega ostaloga kad treba prodat ne manja zemlje
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Eto danas pemalcirano sa helikopterom kuruzovina
Photo0297.jpg
[/url]
img host[/IMG],te igorano sa pto2.25 za krumpir,sutra ce freza i sadnja
Photo0301.jpg
[/url]
picture uploader[/IMG].
Slike nisu sa iste parcele,ali pomalcano je isto super i izorano,vec budu komentari:mur::mur:

Zanimljivo nitko ali nitko se njje osvrnuo ,niti ista pitao u vezi posta.......
Stjecem dojam posto se to tako vec ponavlja u nekim temama, da se nekim clanovima pise i pise,neki su za zafrkanciju aostalo......
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stjepane ja bi te samo pital zakaj to nije izorano u jesen?
Sada bi samo gnoj navezel i frezal a vlage bi imao kolko hočeš.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Stjepane kakav je Helikopter lijepo je on to odradil . Kaj se članova tiče pa svi smo različiti a ipak isti pa svoji smo :icon_thumright:
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
@oficir,nije bilo u planu a sad je plan drugaciji ,a i nisam stigo .
@zeljko kz,helikopter je metal-ko,miskim da je 125cm,posuden i zadovoljan sam,
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Decki, samo cim manji zahvat brazde i onda je to dobro, pogotovo dok je ovako tvrdo..
Sad neki dan probal neku livadinu sa 1x16, izvaljuje gromade, ubil bi se pripremajuci to, onda sam zakvacil 2x10 i ispalo bolje od ocekivanog..
Dok nabavim jaci traktor obavezno bude plug okretac i to 2x12 i dosta..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ja dok sam orao išlo je kao ludo. Dubina 25-30 i gass. I sad dok budem išao to pripremati odbiti će mi se od glavu tako duboko proljetno oranje. A sve mi je proljetna brazda ove godine. Još je ostalo za orati 2-3 rali.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
359mrh0.jpg


Evo jedne iz ptičje perspektive flying like a bird

dbqmwz.jpg


Da je ovake zemlje al bi se naoro dubina 30 cm bez blokade plug alkar 2x12 štore 502 imao sam potrebu za trećom brazdom:8):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh