• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
..žao mi ali ne mogu reći točnu potrošnju po ha ali mogu ti reći točnu potrošnju po radnom satu a kreće se od 8 lit. pa do težih uvijeta i 12 lit.po radnom satu
U svemu tome potrošnja me nimalo zamara jer znam da na zrak neide ni jedan traktor a s druge strane mislim da imam adekvatnne priključke za taj traktor i da je u potpunosti iskorišten te sa učinkom sam zadovoljan
 

Kostas

Član
Tu od
5 Svi 2009
Poruka
33
kaže John Deere.. da motor poput tvojeg troši 202 grama po kilovatu na sat. a sve ostalo su basne...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Skoro ko moj Regent. :(giggle)::(giggle)::(giggle):

Opet sam neozbiljan. Moram se uozbiljiti.
Svaka čast, lijepo oranje. :icon_super:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jesam,morao sam malo skratiti toplink jer mi je prednja brazda bila preplitka... :) Za ostalo nisam imao alata ni volje. Treba se malo poigrati s crtalima,i malo ga vuče u stranu,ali to ću riješiti drugi put...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Blago se vama, vi orete a kod mene opet bijelo go..o pada. Od oranja izgleda nista nema do kraja mjeseca.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Puhao je vjetar al bitno da si mogao slikat :eek::

Ma daj ,,puhal je veter i dok je puhal tak da mu je veter preokretal brazdu ,,,išlo je ljepo ,,,kad je veter promenil smjer ,onda mu se kakti ni više dalo.....
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
I ja malo upregnul 533,točno se vidi razlika u tih par konja (m33 motor)
U prvoj brzoj a uzbrdo ide 3. spora,ko pozna Radoboj,zna da to baš nije ravničarski dio zagorja :eek::

11009393_866311523415339_4586364289765555312_n.jpg


11149547_866311656748659_5700583565316513686_n.jpg
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Tino, ovo je cak lijepa zemlja za promjenu. Ovo na drugoj slici, to tak leti traktor ili si stavil motion efekt na sliku?:eek::
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Slažem se kolega.Razmemo se.

R D je fino išla ali traktor je osjetio, to jest odlučio sam u jednom tragu gotovo pripremit za sjetvu, s time se brzina kretala 3-4km/h

Ostali kolege ovo treba probati nije bilo uzalud potrošene nafte nego u svemu je bitan učinak strojeva a pošto je puhalo stalno nije bilo ni prolivenog znoja :)

Dalje, nije ni sve u vašoj premrzloj brazdi da se i ovo napravit pa ponekad može ispast i puno bolje.(bez rasprave-molim)

Moram se nadovezati,u dobroj namjeri.
I ja sam danas rotirao ono kaj se prekjučer izoralo,možda bi bilo bolje da se još jedan dan sušilo,ali radi se uslužno,a ljudi su nestrpljivi.


image hosting


image share


gifs upload

Brzina ista,3-4km/h,jedanput po tragu je prijeđeno,na uvratinama i kraj međa prijeđeno je dvaput,ali nema nikakve razlike. To je relativno dobra priprema za kukuruz ili žitarice,makar ja sebi nešto finije radim,i to je to. Za neke druge kulture,ovo je pregrubo,u jesenskom oranju koje je sad pošinjano tom brzinom se napravi prah,ili se ide brže,pa se špara gorivo i vrijeme. Za mene nema proljetna brazda nikakve prednosti pred jesenskom,pogotovo sad kad se zapeklo ono gdje je stajala voda,pa plug u tome vibrira kad se ore,kao da se vuče po asfaltu,ili kad treba prelaziti preko tragova od kombajna od pola metra dubine koji su sad ko zidani rovovi... Svatko radi na svoj način,za silu bih i ja u ovo sijal,ali da tu treba ići krumpir,ili presadnice,slabo bi od toga kruha bilo.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Orano jučer. Lijeva parcela nije bila obrađivana dvije godine i bez problema se izorala, a desna 5,6 ili više godina i na sto muka je jedva izorao.
 

Prilozi

  • DSC_0256 (Large).jpg
    DSC_0256 (Large).jpg
    54.7 KB · Pregleda: 241

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Kod mene se danas oralo malo drugačije nego inače lani sam u tom polju sjeo i zapluto do vrha mjenjača tako da se nije ni oralo ove godine sam pokušo orat s kolom u brazdi ali na 20 cm vec je blato i probija voda skoro po cjeloj dužini polja i zakopo bi se u pol okreta kotača zato sam oro ovako i moram rec da sam zadovoljan ovih dana freza i spremno za sadnju ako ne padne kiša, ovdje nema straha od suše
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 277

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Krumpironja koliko taj tvoj plug vata to ko da je 20 coli sta je to kaka je to u tebe bijesna masina ispod haube
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Ma pomako sam tako da ne idem po brazdi jer je dole zivo blato zakopo bi se ko lani a to ne zelim, lako vuc kad je dubina oko 22-24 cm zemlja je dobra za obradu i rodna ali problem je ta voda ispod polja,
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Jel imaš kanal pored te parcele? Ako imaš, provuci si drenažu od alkatana.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh