• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
I kod mene se ore na veliko potrošnja se vrti nekih 27-30 l/ha.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Kolega, lijepo mi izgleda ova kombinacija, pogotovo nh, to mi rak rana :)
Samo kaj bi kod nas taj traktor imal problema s 2*14, a s ovim plugom bi ga zapicil i ostal na mjestu :)

Kak si zadovoljan s nh?

Kad bi veci nh dobio veci plug ovog bi smanjio na 12" da dobijem na brzini a i da ide lakse.
Sto se tice nh i njegove brzine, snage, okretnosti, udobnosti i svega ostalog prezadovoljan sam. A sto se tice problema rano je jos. Ima tek 400 sati od proljetos. Nadam se da ih i nece biti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ibosilj, je ovaj mali NH ko bombonček, ali...tvoj 88-94 je Bog za njega.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,564
Sto se tice nh i njegove brzine, snage, okretnosti, udobnosti i svega ostalog prezadovoljan sam. A sto se tice problema rano je jos. Ima tek 400 sati od proljetos. Nadam se da ih i nece biti.

Jesi li Hollanda kupio novog ili polovnog i koliko je to zadovoljstvo koštalo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Novi. 30€+pdv
Šanana nemoj ga bas tako kudit. Ipak je ovo fiat u plavom :icon_blackeye:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemoj me pogrešno shvatit, nije da ga kudim. Skeptičan sam prema svima tima novim traktorima! Naravno da je to Fiat u plavom, ali za mene je samo jedan Fiat, onaj originalni :)
Činjenica je da nema više trajnosti i kvalitete kao što je nekad bila.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
bome kak kaže kolega @šanana nema do oriđiđi starog fijata,bez elektronike,i to ide..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Ma znam. Istinu govoris. Volim i ja stare fiate al kad ih ne prave nove. Ovaj je bio najslicniji staroj gardi. Veliki motor, cista mehanika i dosta tezak.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Mi smo danas malo orali sa 2 traktora ali jednim plugom.
Super ide potrošnja kao da ore veliki sam.
Nema proklizavanja brzina je veća i dubina.
Jedino je malo zajebano se okrenuti sa sajlom ispred, a kad dođemo do kraja i traktor napred nevuce katastrofa je, nepropada ali samo slajdra gore je masno a unutra tvrdo.
Znam da mi se budete smijali!!!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ibosilj, je ovaj mali NH ko bombonček, ali...tvoj 88-94 je Bog za njega.

Haha Šanana, ma perzadovoljan sam ja sa svojim Fićom, za ono kaj meni treba je i više nego dovoljan, al opet, taj traktor je kod mene samo zato jer nije bilo kak kolega NewHolland veli, 30+ soma € + PDV za novi, istog trena bih uplatio nekog plavca, pogotovo ta 50XX serija koji su dosta slični fiatima, lijepo si složiš čistu mehaniku i gas.. ima neke sitničarije od elektoronike tipa uključivanje prvog pogona i špere, al to ima i moj Fiat koji je 94. godište ;)

inače mi frend ima firmu koja je zastupnik za NH u HR pa svako malo odem k njemu da si dušu namirim, od kad sam još u srednjoj isprobal TM155 po parkiralištu, duša je plava (ne mislim na dINAMO) :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Bilo je takvih sličnih i plavih na početku NH, i pisalo je Ford na njima (sjećam se modela L).

Pravi ljubitelji tvrde da više nije isto od kad nema pravog Fiata ni pravog Forda, a pogotovo od kad je i Case tu (nema više ni pravog Case-a).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Je, ali nije bilo ovih luksuznijih serija (94, Winner).
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Dečki, mislim da smo OT :D:

P.S. Fiat se ne farba, na te oštre rubove ne paše plava boja ;)

a vidi frajera ;)
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=-kItF6qBUhk[/YT]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
OT:
Pa ovaj tvoj je glatki (nije kutija kak 110-90) :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Ne vidim sliku!
Nego nema vise ni pravog steyra. A tm kojeg si vozao moze biti lako da je moj ako je bilo prije nekih 8 godina. Ako smo otisli predaleko nek netko prebaci u nh temu :(wasntme):
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
neznam gde da postavim, dali ovde ili u malcer
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_iPFugj9WQA[/YT]
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,125
danas kod mene završena zimska brazda potrošlja oko 10-12 litara po jutru u kombinaciji imt 542 i imt 754 s kvernelandovim glavama
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh