• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
po meni ti je bolje i sad oranje jer jos zima nije prosla. bice tu jos i mraza i snega. mada za neka zemljista je bolje u prolece cak orati. kod nas je jesenje oranje zakon i u prolece niko neore.ako nije previse blatnjavo po meni ti je bolje sad uzorati ali nebih u kaljuzi nikad orao. gde pliva voda u njivi tu nebih usao ni pod razno.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
da to je 7045. super je islo i lak mu je za vuci fali jos tocak. plug je leopard dubica 12 cola. inace nije moj pozajmio sam ga bilo puno za orati a zemlja lagana. lakse je iso nego 2x14. imt sto ga imam. defektori su orginali na njemu.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
imao sam priliku te olugove uzivo vidjeti u radnji,izgledaju jako dobro,a cujem ko ih ima samo rijeci hvale...
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Imam u planu da kupim isto sebi take posto je lak za vuci.ali sad necu kupio sam rolo balirku plug nek ceka a uzecu ga opet od komsije ,kad mi bude trebo,dobri smo a i ja mu odrzavam sistem za muzu .plugove sam mu vrati ali slika cu ih ovi dana ima i novih u par prodanica a sad su poceli da rade s resetkastim daskama
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
uhvatio danas vremena da isprobam plug nakon ugradnje homemade deflektora. preoro jedan dio vrta starcima. malo je mokro bilo, pa je traktor totalno neupravljiv kad dođe na travu, malo me mučila i hidraulika, a i ljekovito bilje koje sam moro izbjegavat po bašči. i jasno, moro sam sve naorat na jednu stranu, pa je bilo jako puno praznog hoda. ali, sve u svemu, zadovoljan. deflektor odlično odrađuje posao, a čini mi se da bi mogo i prednjeg zamjenit s takvim, za razliku od orginala uopće se ne nakuplja korjenje između daske i deflektora. ugl, evo i slika:




 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobro oranje je ovo,nema skoro nist biljnih ostataka vani..:icon_thumright:
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Kolika snaga traktora je potrebna za duboko oranje 50-60 cm (za voćnjak) na srednje teškoj zemlji?
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Ovisi jel ravno, nizbrdo ili uzbrdo. Ovisi s čim? To i mene muči. Razmišljao sam da s jednobraznim plugom 16 cola idem max. Ne znam koliko ću uspjeti, a da ne polomim plug?
Nabavio sam neki jeftiniji plug pa bumo probali...
 

vladpet

Novi član
Tu od
27 Lis 2013
Poruka
13
jučerašnje oranje njive sa traktorom hurlimann 135 ks i plugovima rumpstadt r2000 vario 3 brazde na dubini od 30 cm..
 

Prilozi

  • P140114_12.07.jpg
    P140114_12.07.jpg
    40.1 KB · Pregleda: 348
  • P140114_12.06_[01].jpg
    P140114_12.06_[01].jpg
    54.4 KB · Pregleda: 294
  • P140114_12.04.jpg
    P140114_12.04.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 291
  • P140114_12.05_[01].jpg
    P140114_12.05_[01].jpg
    45.1 KB · Pregleda: 300

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
NE! zahebo me lik svjetski, sve se fino dogovorili, ja sredio transport, sve super i dođe mi prijatelj i kaže kako mu je od cure rođak reko da netreba imat s tim likom posla i da misli da je traktor riješen. njemu ne budi lijeno, prođe kraj kuće od tog lika, a tamo nema 555, nego neki mf 35... zvali ga, ne javlja se uopće. jao, kad ga sretnem :icon_axe:

ugl, evo šta je landinac napravio od pluga danas. već je puklo na tom mjestu, pretprošlog ljeta, kad su plugovi pucali ko blesavi i danas pred sam kraj opet...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh