• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Oko 45 ha.
Ma nikako nejde. Gore je slinavo i puno proklizavanja ima.
A dio kaj bi išlo to smo dobili u najam ali frajer još nije pobral kuruzu
 

vladpet

Novi član
Tu od
27 Lis 2013
Poruka
13
kod mene se sad super ore,evo danas sam zaoral jo jednu djetelinu
 

Prilozi

  • DSC02616.jpg
    DSC02616.jpg
    42 KB · Pregleda: 269
  • DSC02617.jpg
    DSC02617.jpg
    40.7 KB · Pregleda: 308
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
vladpet- jako mi se dopada plug sad sam videl da si i prije slike stavil, kolko je tezak plug ako znas?
 

vladpet

Novi član
Tu od
27 Lis 2013
Poruka
13
1300kg,jedino bi moral nabaviti pera iznad daski jer mi ponekad preleti busen preko daske i ostane na brazdi pa ružno izgleda,najbolje radi na 30-32 cm dubine
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
ja jucer zavrsio sa oranjem jos danas susedi vrt rijesim i to je to... valjda ce i zima konacno doci...
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ja još ima za orati oko 70 kj ceka se gorivo a i neke nove površine se uzele ...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Izvezen gnoj do kraja,i dovrsena njiva. Bar necemu ovo vrijeme dobro sluzi :)
izn4.jpg

d3k6.jpg

4rl4.jpg

k9sk.jpg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Izvezen gnoj do kraja,i dovrsena njiva. Bar necemu ovo vrijeme dobro sluzi :)
kolega lijepo oranje:(clap):
lampa je zakađena
ajde da opet ne izbija rasprava o toj zakađenoj lampi po neznam koji put,gdje god kolega stavi sliku od tog zetoa i z tom lampom,odma počen rasprava o toj lampi..ali pa ako Dini ne smeta to kaj je zakađena,pa nevidim zakaj bi to vama trebalo smetati? svatko radi sa svojim strojem kako hoče... jeste da malo ružno izgleda,al ako kolegi ne smeta,pa ni u najmanju ruku ne smeta niti meni,a niti bi vama trEbalo,to bar moje mišljenje,oprostite malo za OFF z tom lampom :icon_rolleyes:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Hvala mali plavi ;)
Nisam htio nista komentirat,jer niti jedno nije imalo veze sa oranjem...

Zetor je 95 konja,i odlican je!

Što se tiče lampe,zadimljena je jer nema auspuha,nego ima samo pola cijevi,nedam 900 kuna za auspuh i kraj rasprave!!!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kolega, oranje izgleda prva liga.. a kaj se aspuha tiče, 900 kn je puno, al nekih 50 kn za metar cijevi i pol vure posla da se dovari gore na ovu i nije previše :) ako ti je kapica navarena, malo ju odrežeš i staviš umetak između, samo onda imaš jedan var više..

p.s. možda ti ova radna lampa krepala pa je ovako kamufliraš? :(nerd):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Oranje ko Bog, a kaj se tiće auspuja, za 100 kn pravi majstor spiga i složi cev kakvu ti srce želi i bude bolje neg original.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
orem najgoru zemlju koju imam, 4 kj, dvije parcele, jedna do druge, jedna 2,5 kj, nepravilan šesterokut, a drga 1,5 kj, gotovo pravilnog oblika, obje vise i teške su za poludit. pogotovo uzbrdo, nisam mjerio, ali mislim da ne ide više od 15-20 cm.








 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
imaš volje skakati za svaki busen koji nakupi i paliti ga? ili to samo dok prolaziš slijedeći put baciš cigaretu na to? :)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ma imam qrac, zapalio sam par većih. tu je bio ječam, stari nije htio balirat slamu, pa se po tragu znalo nakupit. a koliko ima miševa, bolje bi mi i bilo da sam skako i palio, ovako sam im napravio skloništa za zimu. bit će gadno ako ostane ovako blaga zima. nakotilo se gamadi, ove godine sam prvi put vidio štakora u polju. nisam mogo vjerovat... katastrofa.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ma ne brini, sad će zima stisnuti još, a i oni su već bili pripremili sklonište za zimu, a sad si im odorao, nebudu stigli svi na vrijeme opet složiti to... a da ima te gamadi, ima, ja sam već i prije znao vidjeti štakora, čak sam ga i naganjao po brazdi s traktorom :icon_razz:
ovdje je žito bilo prije, ako je i ostalo nešto zrna, to su već pojeli miševi i vrane, al trebaš vidjeti kad okreneš brazdu sad na kukuruzištu pa se rasipa kukuruza ko da si ih 10-litarne kante sipal... za ne povjerovati kolko si vragovi nanose nutra za zimu... :icon_axe:
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
evo slike danasnjeg tj vecerasnjeg oranja jednog zapustenog zemljista koje je uletjelo zadnji cas prije toliko nam ocekivanog snijega,slike su losije zbog kamere a i vec je pao mrak kad se pocelo,sorry
viewer.php
[/URL] [/IMG]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh