• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,567
Zoki,

3 lokacije, 3 različita oranja.
Prvo mi se čini idealno. :(clap):
I drugo bi bilo skoro takvo da si pomalčiral kuruznicu.
Na trećem se plug malo ulijenil pa mu se baš neće u zemlju. :fiery:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,284
To na zadnjoj slici bi sve porušil tanjuračom ili drljačom i onda zaoral
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Ovo prvo je bilo milina za raditi a ovo ostalo ko da vučeš plug unatraške. Ista je zemlja samo što ovo sa travom nije orano dvije godine a kukuruzovina je malo bolja jer se radilo. Ilovača kako kaže jedan moj prijatelj "ona prava od koje je bog radio vraga" hihi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Ne brine te da bi se mogel napraviti taban pluga?
Ja ove godine orem na 30cm, prošle sam oral na 25cm, sljedeče ču na 28cm. (+/-)

Iskreno nisam o tome uopće razmišljao dok mi sad ti nisi za to rekao. Plug imamo već 4god i uvjek isto oremo za zimsku brazdu,samo pliće oremo u proljeće ili kada gnoj zaoravamo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,569
Sad napravi ovako [emoji3]
5688fb9222706cd1c024415beee92b0d.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Vidim i ti si izgubio nogu od vogela isto je savinuta,budem izbušio rupu i stavio osigurač pa neka onda se izgubi.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,569
Savij je jos malo pa nece tako lako ispast. Eto u 15 godina od kad je ispala nije vise ni jednom. Samo treba pazit da se tocno u rupu stegne.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,567
Ilovača kako kaže jedan moj prijatelj "ona prava od koje je bog radio vraga" hihi.

Imam i ja takvu. :fiery:
50 KS, 2 tone, 4x4 i još za jednu brazdu dubine 20 do 25 cm mjestimično treba špera.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,284
64 ks, 3 tone, 4x4, 2x12 plug i nizbrdo mi treba špera,ima ko jači??? :icon_fU:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Kad vi tam čeprkate po pesku v ravnici...
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
70
nije do zemlje,kupite si traktor a ne limenu kantu marke zetor :(rofl): :(rofl):




jaoooo, e sad sam ga naje.......bippp, NHF decki samo malo sale :icon_e_biggrin:
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Neje pesek v celomo međimurju. Kod mene ima jako teskih zemlja, pa do nekih srednjih. Lake zemlje s šudrom i pjeskom su prema sjeveru od mene. Jako malo takve zemlje radim.

A čeprkanje je 20cm a ne 30cm....

I nebres reci da je 90ks taman za 2*12. Tak sused ore s Z7711, nebre veču colazu jer nema prednji pogon i više nebre a i dubina mu je 25cm i plug okretač.

Probaj neki plug koji se lakše vuče i buš videl da nikad više nebuš zakopčal taj olt od 12cola.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh