• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel inače tak teška zemlja, ili je samo jako mokra??

Bude to dosta teško za pripremiti u prolječe, nevjerujem da bude kakvih smrzavica više?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ne to je prilično laka zemlja nego ju tu navezeno nekoliko cisterni zato je dosada i ostalo neporano da se ima gdje izvesti preko zime i još po tome je dobro kiše palo ali uspjelo se porat, imam i video snimljen mobitelom.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=HOsmGCHtlho[/YT]
 
S

sspol150

Guest
ja jučer isto probo na godišnjem sam pa se zajebavam s dvobraznim plugom nema šanse 5 metri sam uspel napraviti proklizavanja da te glava boli zakapčio jednobrazni ide al blata ko u priči ak nebude kiše bar tjedan dana onda bude oke za oranje al na prolječe bude jebeno obraditi
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Pa zasto ne pricekate s tim sto vam je ostalo nepoorano, pa izorete neposredno pred sjetvu?
Ja si uvijek ostavim po dva jutra da imam gdje na proljece izvesti stajnjak i izorem pred sjetvu, pripremim i sjetva..
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Pa imamo i livada i lucerne pa se bude sada tamo počelo voziti, a ovako još ipak možda stigne zemlja izmrznuti ovo što se poralo tako uvijek jedan mali dio ostavimo o onda kasno u zimu poremo i još do kraja to izmrzne i ljepo se na proljeće ospe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Welger, kakva ti je to muzika u pozadini, imaš naziv??

Bude malo problema oko pripreme, ali napravit će se.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Welger, kakva ti je to muzika u pozadini, imaš naziv??

Bude malo problema oko pripreme, ali napravit će se.

Stavio sam neku muziku predloženu od You tube: Better Off In Nashville Angela Easterling.

Imam i ovaj video ovaj prolaz je bio najgori zato što su ljevi kotači baš išli po tragu od cisterne, a tu se skupilo gnojnice i još kiša pa je proklizavalo taj krug jako. Da se oralo kao na ovom videu odustao bi odavno.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=nNiyxdlbSPQ[/YT]
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Kod mene se ore bez problema. Ovako je danas islo. Jedino je problem sto mi se ponovo pojavio izvor na vrhu parcele. A imam jedan na ovoj s lijeve strane. S vodom uvijek problemi. Ili je fali ili je ima viska. Ali, kad vidim ove oko Save...
 

Prilozi

  • 20140226_151951.jpg
    20140226_151951.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 184
  • 20140226_151326.jpg
    20140226_151326.jpg
    35.6 KB · Pregleda: 166

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
evo jedan stariji video mog oranja
[YT]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=MF5limrEiCk[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kolega, lijepo plug radi al u idelanim uvjetima na relativno lakoj zemlji, ja bi skinul jednu brazdu, nekak mi se čini da je jonnyju ovo previše.. Bil bi brži, manje opterećen traktor i vjerojatno manje potrosenog goriva..
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
pa 70% zemlje je takvo,i na toj zemlji trosim na ral cca jedan sat cak i manje ak je bolji komad a to je oko 10 litara goriva i to mi je ok, a za ovih 30% se skida brazda vecinom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U "pravoj" zemlji, pravm oranju i pravoj dubini mu je 2 glave puna kapa :) Ipak je to samo 85 ks :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa ja sa dvije brazde dok poorem jedno jutro/ral potrošim oko 1 sat i 20 minuta, a tebi bi onda trebalo nekih 35minuta.. Sa brazdom manje bi definitivno bio brži..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
U idealnim uvijetima ide,i u jako lakoj zemlji,ali na večini ne ide,dvije brazde ima šta vuči u pravoj zemlji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jučer se nešto sitno oralo...danas je na to več posijana zob!

Zanemarite malo veču dubinu prve brazde, nevaljaju lemeši na plugu i neće u zemlju pa sam morao malo zakositi ga prema napred da bolje ulazi...











I jedan loš video uradak...:D:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=z9m_6X5iCag&list=UU_Pptlm6-mx4e0XOUvQdRDA[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
dobro to ide sa 4 brazde masni 6200,sve pohvale od mene,za taj traktor idealna kombinacija u toj zemlji....

a vidim i kod kolege sanane to lijepo ide,rahla zemlja 565 bi tu mogao 3 brazde vuc bez problema...

sve u svemu lijep video i lijepe slike za pogledat...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam doma neki IMT 755 2x10"...da mi je nabaviti još i treću brazdu pa da probam, vjerujem da bi na takvim laganijim zemljama išlo bez frke s 3x10" do 25 cm dubine.
Ovo orem odprilike na toj dubini i nekih 1800 okr gasa i traktor doslovno pjevuši, još da je jedna brazda, imam dojam da bi tek onda bilo kak treba...ipak je sad "novi" motor i full sređen :)
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ja po ovome sto vidim 755 i 3x brazde bi isle 100% i to sa lakocom,cuje se da je traktor ziv i da mu je to trosenje vremena sa 755 2x10,jednostavno je zeljan za vise...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A NE kolega!!! Ovo je plug 756, znači 2x12" s Kverneland glavama, al reko sam da imam doma 755 koji mi stoji, no da mi je nabaciti mu gore treću brazdu pa da bude 3x10", mislim da bi dušu dao za proletna oranja strništa!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh