• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas se oralo za proljetni ječam,katastrofa,zgaženo beračem jesenos,vožen stajnjak 3 dana,32 prikolice na 2 rali,u brijeg 3 radna ,niz 4,oranje ostaje do ponedeljka da se prosuši jer tanjuranje nema smisla,potrošnja goriva je bila 12-14 litara na ral:mur::mur:
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa ako mu nabacis trecu brazdu onda ce ovaj 756 otici u vjecna lovista:eek::

ja sreca odradim sve jesensku brazdu,tu se odradi sve neophodno od djubra itd... i sad samo sjetvospremac ceka da ga kacim i da zekan dize prasinu sa 3m:(rofl):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja uzoro jednu parcelu koja zadnjih 10god nije orano samo se kosilo i gazilo po njoj i tu sam jednobraznog isprobavo fali mu crtalo i deflektor onda bi puno ljepse ispalo!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@nlo....ma neće 756 u vječna lovišta nikad, strašan je to plug :) za jesenje oranje do dubine 30 cm ide baš fino s 565 :)

@bučo...dobro je to još i ispalo!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dobro sam plug povario to je onaj moj povareni jednobrazni al tocno sam vidio da mu fali crtalo i deflektor al ovak plug lijepo ide i u zemlju i ne vuce nikud traktor!!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
kako će se ovo orat :D: ? ne samo da je bezobrazno plodna, nego je i bezobrazno rahla. i nikada, ali baš nikada nije podbacila, bez obzira na sušu. tu će ići zob ove godine:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja juče orao nekekve usluge i ide lijepo,ali bez rotodrljače nema ništa drugo što bi tu zemlju moglo pripremiti za sijetvu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
El ideš to u skoro vrijeme jednom pretanjurati ili ostavljaš tako do sjetve!?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma več je jučer potanjurano uz međe i zatanjuran je jarak, a u ponedjeljak ili utorak bude sve podrljano ili bude jednom pređeno sa sjetvospremačem.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
@ŠANANA daj ko boga te molim da za Same nabaviš plug sa tri brazde, pa ovo je grehota da takav taktor mora delati sa dve brazde, tolko neiskorištene snage!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Kolko je samo put ponovil da ima tešku zemlju i da na lakim zemjama radi sa 3 br vogelom...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ne Tino, puno je puta ponovi da uvijek nešto iskrsne pa se ne kupi veći plug i onda se radi sa ovim čime ima, da je bolje stanje u poljoprivredi već bi ga imao.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa to je zaoravao kukuruzovinu. Koliko se ja sjećam bio je orao sa 565 i 2x14, nešto malo, a ostalo sa 2x12.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Svako radi s cim ima radit a da nebi nesto novije i bolje kupio bi da su financije bolje najlakse je rec kupi!!
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
[YT]v=vFOMFmhHHc4&list=UUzS9oWNkZnFERqZLQTHX2tQ[/YT]

[YT]v=oibGPf6-Pew&list=UUzS9oWNkZnFERqZLQTHX2tQ[/YT]

[YT]v=bzu3ZulVWc8&list=UUzS9oWNkZnFERqZLQTHX2tQ[/YT]
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Heheh, ma bude svega pomalo :D:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Šanana,
kolika je dubina oranja na slikama čini mi se dosta duboko (preko 30 cm)?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh