• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ljepo oranje!

Videl sam sva tri videa i vidim zemlja se lagano obrađuje, nego sa kojim traktorom to delaš?

Traktor je MF 294S (75 KS). Pa ovaj snimak sa oranja je jako teško tlo za oranje ali kada ljepo smrzne onda se ospe, to što se oralo sada sa onom tanjuračom sam prošao 4 puta i bude jedan puta još ona drljača ili jedan prohod još tanjurača da se pripremi za sjetvu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas se orala jedna hebena kockica,stara livada jedno 4 sezone,sa jedne strane šuma a sa druge potok,dio do šume se izgazio jer je bilo izrade drveta ove jeseni,po jednom dijelu su ljudi vozili drva iz šume,sa druge strane se gazilo jer je javi put,zemlja na mjestima malo pre vlažna ali se uspjelo donekle uzorati,:icon_jook::icon_jook:, , , ,
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Heeh evo dugo nisam pisu u ovu temu pa da zaljepim jedan video ;)
[YT]https://m.youtube.com/watch?v=DAjGk-_vS3I[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
nije oranje, ali će bit :D: mišjakinja je toliko zadržala vlagu da se i s tanjuračom propada. oranje kad se prosuši:

 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Ja oral uslužno danas...za 10 litri nafte i gablec hehe :icon_eyes:
Tvrdo je dost ali sam ga izoral picikato ;)


10170925_677226638990496_1608353231_n.jpg
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Lijepo ide... Savjet: malo postelat plug da ne moras drzat volan uprt u zid brazde. :) Ruke ce ti bit zahvalne.. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ne pomaže to previše kod jednobrazdnog pluga...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
jao kad vidim takovu zemlju.....

kod mene kao da masu za cigle orem....
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Ja isto oro danas jednu površinu koja nije orana već 5 godina i mogu reći da se traktor dosta namučio, ali ta je još dobra kakve su mi ove ostale
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Zaoravao gnoj po strnistu od prosle godine.. Inace tu je bio prosle godine tritikal, a sad ga je bilo po strnistu kao da je posijan, tako da ga plug nije mogao negdje dobro ni zaorati..
Cini mi se da ga kombajn rasipava ohoho..
Sad mi je zao sto ga nisam pokosio i spremio u rolo bale..
A i na nekim djelovima je bilo tako tvrdo da je plug izvaljivao grude velicine rukometne lopte van..


 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh