• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Opet počinje sve ispočetka...evo imaš tu video i ovo je plug OLT slavonac koji je 12 cola širine... :icon_exclaim: :^):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tino, tu i ima i nema oko 20 cm dubine...zakapči ti njemu IMT 756, pa onda javi kak traktor vuče pravoga pluga!

Seat, nisi zaostao to i je neka normalna kombinacija za oranje u svim uvjetima i zemljama.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Čemu da ja to kopčam? Aj mi ga dopeljaj,ja bum ga potegnul :icon_fU:

@seat,čitaj kj sam napisal,isti mi vrag dal idem 1 brzom s jednobraznim ili u 3. sporoj s 2x12
ukljucite logiku a plitko to bogami nije
a i planiramo neki dupljak kupiti,plug nejde z dvorista van
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@seat, hehehehe, a vidiš, mali ore s 2x12 i 533 :D: ali taj plug je specifičan, to je nešto drugo, dovodi me u napast da i ja svoga sredim i uzmem od frenda 533 od 50 g. i orem :D: simpatični su mi ti fergusoni strašno.

jučer stari završio oranje, ostavio svakom komšiji po par metara, a meni ovratine, da se imam di okretat, al popravlja se...


 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
to je 2x12 ali prvi plug uzima ko malo veči predplužnjak cca 5 coli,tak da ustvari vlečeš 1x 17cola
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ma znam, imam ja takav plug doma, ali se ne koristi od '71, a vuko ga je englezer od 28 ks :D: ali su mi preslatki, oću i ja jednog malog fergusona :icon_syda:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
E to se jako dobro vidi i na videu da je prva brazda pola širine i da nije toliko duboka.
Svaka zadnja brazda je veća, oreš kao da radiš kanale.
Kod mene je takva zemlja da na mjestima traktor od 90 ks 4x4 jednostavno stane s 2x14, a traktor s jednom vučom slabiji od50-60 ks nema što radit s dvobraznim plugom.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Teren visi...kaj vi mislite da mi je plug uvjek tak naštelan?


10170925_677226638990496_1608353231_n.jpg
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
U toj zemlji oreš i s drvenim plugom, kod mene tak izgleda kad jednom prođem tanjuračom.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
i ja sam malo jučer oral, zemlja milina kak ide, problem je samo kaj visi jako pa sam sve u jednu stranu oral da se izravna malo... i u sredini izvire voda i teče po zemlji... al ide sa šperom bez problema u brijeg..:D:



i jedan malo lošiji video

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=fjUomlEKfmU&feature=youtu.be[/YT]
 
S

sspol150

Guest
v mojim kraju imt 539 i 2 x12 probali su al retko koga sad vidim ja večinom orem s 2x12 imt765 al nekad je uniju 445 zlo od njega neke čak zemlje moram i z 1x16 al da ja imam 539 nikad mu nebi zakapčil 2x12 to kolje traktora za njega je 2x10 ili 1x16 i ideš kam očeš
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma ide 539 sa 2x12, naravno u laganoj zemlji. Pa ako čovjek tako radi i ide, ne znam zašto ne bi radio onda tako, bez veze ga napadate. U teškoj i masnoj zemlji ima šta vući i 1x16, al on nema takvu zemlju, da ima ne bi kvačio ovaj plug za njega jer onda ne bi mogao mrdnuti u polju s njim..
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
druga je stvar zemlja normalno da u tezim sve i jedan traktor ima posla,al ja govorim o normalim zemljama kod nas su relativno vecinom lake,najvise ljudi posjeduje fergusona bio 533 il 539 u nas niko ne ore sa jednobrazdnim plugom,komsija sto ore sa 2x12 14 cola je 756 imt prosirivan na 14,jer je nabavio imt 558 al je bio u defektu i onda je sa 539 i tim plugom sve uzorao,bas i jucer je prosao sa njim orati,a ostali svi oru sa dvobrazdnim plugovima po 2x10 ili je to imt 755 ili je olt pto ili je slavonac,nije ni bitno,a plus ko ima zetora taj je kralj,oni kace tanjirace sa npr zekom 4712... 24 diska i ide fino... dok su od predprosle godine poceli i silirati sa 539,sporije ide ali kome je bitna brzina i najbitnije je odradi svoje i posao se zavrsi...
 
S

sspol150

Guest
ma to je v redu da nemre orati z 2x12 nebi ga kačil sve zavisi od zemlje
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ajde, hvala Bogu da ima razumnih ljudi koji se ne drze svojih iskustava ko pijan plota. I ja sam vlasnik IMT 533, i orem sa OLT Slavoncom 2x12". I ide, bez proklizavanja, na dubini 25-28cm. I to je sasvim zadovoljavajuce. Naravno zemlja je srednje tezine. Razlicita su podneblja, zemlje i uvjeti, pa svako ore kako mu najvise odgovara a da napravi posao kako spada. I naravno, ta kombinacija se ne moze isporedjivati sa jacim traktorima i kvalitetnijim plugovima. Svako ore i radi z onim kaj ima i daje sve od sebe da to napravi kak spada.
A ta rasprava o kombinaciji 533, 539 i 2*12" se vodi vec po ne znam koji puta u ovoj temi. I uz sve slike i videa, opet ponovo i nanovo.

Kolega @ibosilj, odlican posao. Nema sta... ;)
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Karlo u pravu si,proteze se kroz sva tri nastavka ove teme. Ljudima je izgleda djaba objasnjavati. Kod mene niko ne koristi jednobrazni plug,uglavnom su 2x10 i 2x12 cola,a traktori 533 i 539. Moj komso ima YTO 254 i uzima moj plug 2x10 i ore na nekih 25 cm bez problema.
Sve zavisi od zemlje,kod djeda je takva zemlja da plug ide do rama u zemlju i 539 vuce prvom skoro na pola gasa kao da nista da ne vuce,dok je kod mene na 25-30 cm vec osjeti malo muke.
 
Posljednje uređivanje:

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kod mene težak klinički slučaj.... dosta teška ilovasta zemlja, jesenska brazda, kiše ju ubile, onda kasnije tri tjedna voda ležala od poplave na njoj...... jednom rječju beton...... tanjurati ni pomišljati jer nejde, 533 nemože u prvoj vuči 2x 10 IMT-a..... u trečoj sporoj ga vuče ali brazde ostaju uglađene i ljepljive. pozna s svaka brazda...... nema druge nego skinut obe glave na plugu i zadnju prebaciti kao prednju i prva i gas..... i ima ga šta vuči..... jer nemam jednobraznoga pluga, lai ove godine bude sigurno kupljen.....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh