• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Sve ovisi o stanju zemlje, meni je prošle godine išlo ko podmazano s IMT 539 i 2X12, zemlja se rasipavala ko pijesak, sad je druga priča, poslije ovih kiša tvrdo ko kamen.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Joj ma nejde 533 i 2x12 nikak,pa kaj vam je ljudi,prestanite lagat.. :icon_axe::icon_rofl: :(devil):
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Od 59 stranica teme. Oranje,oranje,oranje. ..3 dobrih 27-28 strana.se odnose na oranje Tine i njegovog 533 i pluga 2x12.:mur:
Pretpostavljam da ovaj deckic sa svojih 18-19god. u svojoj dosadasnjoj orackoj karijeri poorao nekih 5kj. mozda? ??ajd mozda sveskupa i 10 ak uzmemo u obzir i ono sto je sjedio na blatobranu dok je stari orao:confused:
Neznam otkud vise volje,zelje,energije raspravljat o necemu sto je dosad raspravljano xxxxxx....puta,ako decko moze, onda moze,nema se tu sta vise ni dodat ni oduzet:(giggle):
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
A ne, upravo to...

Ova tema, a i forum jednim dijelom zbog ovakvih rasprava gubi smisao...
Strašno...

Ajde, baš me zanima nastavak!
Istina, besmisleno je ovo čitati, samo gubljenje vremena...ali, priznajem- ponekad se nasmijem amaterima...

Živjeli svi!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ispod 50 kj oranja godišnje i 3 tipa zemljišta ne priznam ništo iz čega bi se mogao izvaditi neki konačan zaključak kakav traktor može orati s kakvim plugom!
Toliko odprilike ja orem godišnje sa više traktora i još više vrsta plugova i iz toga mogu dati neke zaključke kako i s čim može ići! Zna kolega Belec o čemu pričam, on ore još i nešto više godišnje!

Na par rali oranja godišnje teško je donjeti neke zaključke.
Ja osobno da orem ral-dve godišnje nebi se zamarao dal može 539 vuči 2x12", zakapčio bi mu ga i to bi poorao i nebi me uopče bilo briga dal mu je to teško i previše ili nije.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ne znam sto se ljudi zamaramo sa nekakvim glupostima. Sto se mene tice neka ore i sa 3x12 a ne 2x12.
Bilo bi nam bolje da postavljamo slike i videe oranje,a ne da vodimo raspravu sa cim ko ore u nedogled
Molim vas kao Boga da vise ne pocinjemo raspravu o ovome kad kod Tinek postavi nekakvu sliku ili video.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se!
Bit će drugi tjedan slika oranja nakon što se gnoj izveze!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Delajte vi kak znate i umijete,ja znam kaj moja igračka može i pri tome ostajem i tak delam... :fiery:
Kaj bute tek rekli na 170 frezu i 180 malčer?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Mozda si Tino pogresno razumio,vjerujem da ores sa tim plugom ali ubuduce da ne raspravljamo moze li ili ne orati sa njim kad postavis neku sliku ili video.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Pa kaj nisam možda?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ociglednu su neki ljudi zajahali odmah konja,jos kad cujem amatere ispod toliko i toliko oranja pa zatim toliko tipova zemljista,a svako zna da na jednoj parceli zna biti 3 tipa zemljista,al otom potom...

ako je neko ljubomoran sto sa npr 3x12 il 3x14 ore sa traktorom od 100 ks a cojek ga kida sa 533 2x12 il 539 ko u mene komso 2x14,to je druga stvar,nije sve samo stvar zemlje treba znati raditi,uostalom kaj koga briga ako je neko uzarao za sat a neko za 3sata,kukuruz i ostale kulture o tome pojma nemaju:(giggle):
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Delajte vi kak znate i umijete,ja znam kaj moja igračka može i pri tome ostajem i tak delam... :fiery:
Kaj bute tek rekli na 170 frezu i 180 malčer?

Kolega u zagorju podno ivancice ima frezu 170 i malcer 180 ,tjera sve to sa univerzalom640dtc,dupla vuca. Na pristojnoj dubini traktor se ubi ,kod tebe sve ide pjevajuci.??????
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Eto vidiš,o tome sam pričal ...
tjeram to sve i ne guši ga ni malo,malčiral sam travu i kukuruzovinu
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Ah ak kod mene ihc 946 sa 2x16 pati na 35 cm, a sused sa imt 539 sa 2x 12 ore na max 20 cm i isto pati kaj misliš kaj je bolje izorano?:icon_scratch:

Za njim odmah trave ko da je orano prije pola godine.:(rofl):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam vec nekoliko puta dao prijedlog dajem jelo i pice i gorivo za vase traktore dodite kod mene orat pa cemo vidit ko moze s cim orat i koja dubina a ne ovak raspravljanje konstantno o tome i nikad nismo nista zakljucili dal moze ili ne!!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Ovak,meni se živo J*** za vaše parcele,ja ZNAM da moj 533 vuče slavonca 2x12 po mojim njivama a i kad radimo uslužno a ostatak me ne zanima...ja nemam traktor i naftu da se igram,ak radim radim do granica
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
I moj deda je oral sa imt 533 i slavoncima samo to je muka za traktor šofera i nije pola dobro izorano, to poslednje se vidi u ovim sušnim godinama.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,622
Bučo može prijedlog ti organiziraj takmičenje u oranju (amaterskom)asvi oni forumaši koji su bili na županijskim takmičenjima orača če biti suci,usput svatko donese nešto u cekeru (košari)i bunkeru da se okrijepi poslije viječanja o kvaliteti svakog orača.RASPRAVA KREČE:icon_kidra::cool2::icon_jook:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Al ima nešto i u vozaču,moj deda je totalni antitalent na traktoru ,ima jači traktor neg ja i vuče manji plug (540 + 2x10) i nikak ne napravi pa smo mu mi to napravili s našim...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja nudim sve klopu, cugu i gorivo koje potrosite dodete i dokazite sta vasi traktori i plugovi mogu kak orat kod mene je zemlja razna ima tvrde ima lagane ima svakakve na svakoj parceli i parcele su malo ravno malo brdo veliko brdo i nakosena na sve strane znaci svi moguci uvijeti pa potvrdite svoje tvrdnje!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh