• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
I kod mene je tvrdo al ipak ide s 2x12
Ubrdo se prašilo zamnom
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Moj IMT 539 ne može povući kad gurnem plug dublje,također dvobrazni 12.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Ruckicu skroz dole,finu hidruliku malo prema gore da kotaci dobiju trakciju i gas
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nisi rekel kak duboko. To ti z 2x12" samo čeprkaš (osim ak je pjesak, a onda i draplješ) :)
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
u mene komsija ore sa 539 i 2x14 imt plugom,i ide mu fino,nije sve do traktora vec do kocijasa...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Kod mog starog ne postoji plitko,a ni kod mene...od 20 cm na dalje
tu kod mene nema ni P od pjeska? o_O
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Dajte najte...
Još bum i povjeroval :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Opet su počele priče za laku noč. Neko bolje priča a neko lošije.
IMT 539 - IMT 757.2 :icon_thumright::(giggle)::(snooze):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Vidim da nema smisla tu ikaj objavljivat više kad ima prepametnih koji znaju ipak više od Onog ko tak radi...
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ivankc Al da ga malo v desno nagneš ,nebi škodilo ,puno ljepše bi zaoraval ..bez ljutnje
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
@Tino- imam Imt 533 faktički sa motorom od 539 jer je sve unutra od njega i klipovi i cilindri,skoro rađeno full generalo motor je zvjer prima gas ko lud nema trun dima, sa tim traktorom sam preoorao preko 150 jutara zemlje koliko je kod nas, što svoje zemlje što usluga,,stvarno je zmaj od traktora,on i ore i tanjura i sije znači sve moguće poslove, zemlje su kod nas osrednje,al u ovoliko godina koliko je kod nas taj traktor nikada ali nikada nije mogao vući dvobrazni plug 12" jer se pati i sa jednobraznim,,negovorimo o snazi jer snage ima,jednostavno je on prelagan za te plugove
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
gle,nisu zemlje iste,moja je srednje teska al tvoja je ocito teza,zato postoji fini hidraulik da podignes plug da kotaci dobe tezine :(:
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kazem vam u mene komsija ore sa 539 i 14cola imt plugom nema tu nikakve filozofijeniti vec tako je,a jednog sam isao izvlacit zaglavio se sa imt 533 i 10cola imt niski klirens plugom,koliko je duboko orao nije mogao ni napred ni nazad ja ga samo trznuo i izisao:icon_biggrin:
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
neznam ja znam da nikada nisam mogao orati sa dvobražnjakom,osim par njiva koje sam orao al to je bilo u jednu stranu i nizbrdo,i tu je se patio malo jer sam htio malo dublje
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Orem u 3. sporoj,ore se inače u 1. brzoj...ak bi ja trebao 1 brazdu vuč onda dođem opet na isto...ne orem na ful gasu,ima za rezervu ak ga slucajno ponestane,znaci nije mu preveč

Ne vidim di je tu problem...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Mursanic
Ovdje je brijeg, dok sam stal s traktorom, traktor se vratio malo u nazad pa se tako i plug nagnuo u lijevo.. Inace je paralelno sa neoranim dijelom, ali ovdje je stvarno masa bila previsoka i zao mi je sto nisam prosao jednom sa tanjuracama da ju malo sasjece i polegne..
Nema nikakve ljutnje postujem svaki savjet, kritiku ili pohvalu..

Tino
Vuce 533 2x12, ali nizbrdo u tvojem slucaju i ja ti vjerujem, neznam zasto se ljudi tome toliko cude..

Ja cu sad kupiti 2x12 za 539 i mora ici hoce nece, vec mi je dosta jednobraznjaka..

A ovo za 539 i 2x14, mozda i moze orati neke njive, ali neznam kako ga donese do njive, jedino ako ore putom od kuce do njive..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo IMT 539 i 2x14", ali definitivno ne IMT 757 plug jer ona ima bolcne 2. kategorije i to se na 539 nemože ni prikopčati, jedino ako je u pitanju neki manji plug pa raširen i to je upitno dal je 14".
Ja sam orao s 565 i 2x14" i to je jedva vukao 1. brzom i stalno noga na šperi i dubina oko 25 cm, dublje nije mogao, a nisu tako teške zemlje. Tak da ja ne vjerujem da 539 ore s 2x14, možda tri prsta duboko...

Ja inače znam za Same-a prikopčati 5x14" plug, ali to samo rijetko, baš kad je gužva pa da se posao brže odradi :D:
A onda 565 ore s 4x12" isto tako da se posao ubrza, pa ako baš treba onda ide i treći šofer i traktor u igru, odnosno 539 i 3x10" plug da se još brže posao napravi, to im je svima onak, taman :D: :D: :D:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Gle kak ga po mokrom hbreg lepo vlece

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=w7nb9MhOSvA[/YT]
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Nema šanse da 533 i 539 oru sa 2*12 a kamoli sa 2*14 po vise takve priče ni djeci nemoš pričat.
Ili sam ja toliko zaosto pa sa duplakom od 60 ks vučem 2*12 a ko zna možda damu stavim još dvje brazde pa da bude 4*12 moždamu to onda bude taman.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh