• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ibosilj lijepo oranje pretpostavljam da se fiat nije mučio.

nije previše, sve je orano u 3. radnoj na nekih 1800-2000 okretaja i tu pjeva s tim plugom, samo me za plug malo strah jer on dosta cvili :)

bila je jedna parcela di je jako tvrdo pa me malo bacalo, al se napravilo.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
poprilično sam siguran da su bile grude zemlje. :icon_butt: :(rofl):
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Cuj, coveka percepcija zna grdo prevariti.. :p

Btw, odlican posel, nema se kaj reci na to... Jos plugu deni crtalo i to ti bu milina...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
gle, ne znam za tebe, al ja kod oranja natankam traktor, ne sebe :D:

i nemoj sad biti ljubomorni kaj nisi mogel s menom orati :D
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas se otišlo uzorati jedan komad ,to su bila dva manja sa jednim velikim komadom međe i sada se je skinula međa i ore se u brdo ,sutra se bude moglo potanjurati i saditi kukuruz,sve u svemu nije bilo tako strašno,
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Koji je ovo plug?? Jer oreš sa Sameom ili? Inače lijepo oranje :). I ja imam za uzorati 1ha za kukuruz pa bude slika.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
To ti je onaj OLT kakvoga i ti želiš. Viš kak ima lijepe daske. Prave spiralne, koje okreću a ne samo prislanjaju brazdu.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Da posavac 2x14, orem sa sameom, da ne davim 560 na većim dubinama...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moj pokusaj oranja neki dan odozgo lijepo suho ispod sve puno vode!!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
Neznam u koju temu da postavim pitanje a tu mi je najblize,imam parcelu od oko 4000m2,bila je godinama livada i tesko se oralo,nije bas najbolje izorano,a sada je bilo toliko mokro da se nije moglo tanjurati prije.
Trava je sada do koljena i vise,pa me zanima kako pripremiti za kukuruz?
Pokositi pa tanjurati,ponovno preorati ili teskim tanjuracama probati rijesiti?ili nesto trece?
Zahvaljujem
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
isti slučaj sam imao,samo što sam ja tu travu sasjeka nekako tanjuračom i ponovo plitko preorao i ispalo na kraju odlično
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
E hvala ti,probat cu vrlo vjerovatno i ja tako,steta da ne posijem i tu parcelu kad je repromaterijal doma.a ne zelim niti zapustiti da trava raste.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
tanjurača. ako bacaš umjeto po tanjuranju, dva prohoda, pa baci. pa opet tanjuranje. i onda vidi kako je. vidit ćeš kako će ova sutra ili prekosutra izgledat :D:
 

Prilozi

  • 20140512_143949.jpg
    20140512_143949.jpg
    69.3 KB · Pregleda: 144

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Komer, pokusaj to preorati,jer sta god da drugo uradis ostaje korijen od trave i prije ce ponovo trava ponici nego kukuruz cim god da je prsces.
Jedino sto bi problem pravila ta velika trava zbog stopanja,a sa jednobrazdnim plugom bi to islo sa pjesmom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
danas me kisa shebala,mislio sam cak sa rotacionom kosom to pokosit,pa zaorat i pretanjurat...ali izgleda da ovaj tjedan nista,a upitno je koliko ce kise biti i za iduci tjedan ako se uspije posusiti..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh