• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
sretno ako misliš po oranju s rotacionom :icon_eyes:
ako imaš bilo kakve tanjurače, jedan ili max dva prohoda da malo sasjeće i polegne travu, plug, malo pliće oranje i odmah priprema i sjetva, i naravno prskanje čim prije :)

ja sam imal jedna komad baš sad prošli tjedan, isto mi na oranju bila trava dobrih 20 cm već, zemlja je jako gnojna jer navozil nekih 14 prikolica gnoja na ral i sad raste ko blesava, al ja sam samo frezom to ukopal, malo dublje, druga spora na ful gas i samelje, stari posijal, drugi dan pošprical i sad je ok
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
ak ti nije premokro plitko izori i mam ,kak veli Ibosilj priprema sjetva i špricanje stim da pripremu isto napraviš plitko..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas smo probali orati gornje zemlje...mokro i blatno je preko 30 cm dubine...tako da do daljnjeg ništa od tog.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ne znam kakvo je vrijeme kod vas,ali kod nas je katastrofa. U subotu sam preoravao jednu malu parcelu za krompir i mogu reci da je bilo katastrofa. Isao sam na nekih 20 cm dubine i niz brdo je bilo bruku proklizavanja,a traktor je duplak. Inace tu je prije zafrezan stajnjak ali je snijeg pao sutradan i nista nije bilo od sjetve. Ista se stvar ponovila,u subotu preorao,malo se isusilo i u nedjelju pofrezao i u noci pocela kisa i jos pada. Vjerovatno ce tu zavrsiti neko zito koje ce biti pokoseno za stoku
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
Ibosilj nemam tanjurace,tj posudjujem ih a od koga pisudjujem oni su u sjetvi pa im trebaju a ja da ne gubim vrijeme,mislio dam s tomekom vinkovicem pokosit,nije prvi puta da tako kosim oranje.
Ali jucer opet kisa padala,tak da nis od toga.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Evo oranja od neki dan slikano predveče i u vožnji zatosu slike lošije.
IMG_0238.jpg
[/url]




image hosting site no sign up[/IMG]
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ibosilj nemam tanjurace,tj posudjujem ih a od koga pisudjujem oni su u sjetvi pa im trebaju a ja da ne gubim vrijeme,mislio dam s tomekom vinkovicem pokosit,nije prvi puta da tako kosim oranje.
Ali jucer opet kisa padala,tak da nis od toga.

eh, ovo vrijeme je koma, nikaj ne raste, ono kaj je prvo sijano i izašlo van, sad stoji već tjedan dana na mjestu, a ovo zadnje me strah uopće dal bude izašlo, zima je, vlage je previše, točno se vidi da fali sunca da sve proklije, čak je i drač postal! :s:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
usluzno oranje od pre neki dan,za sadnju duvana.nako cega sledilo drljanje i spricanje protiv korova
kod nas je jos uvek previse vlage,na nekoliko njiva u neposrednoj blizini ovih koje sam ja orao,ljudi pokusavali orati al su odustajali zbog velikog proklizavanja.ove su bile nekako iscednije pa su se dali poorati.i to sasvim dobro sem na nekoliko mesta gde sam skoro propao...
na istoj parceli-nekoliko tipova zemlje...

image hosting services

screen capture

how to capture screen

upload pic

image hosting no registration

screenshot on pc
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ljepo se zaorao ljulj,bio je gore navežen goj pa je bilo i dosta proklizavanja. Brzina je bila 4 radna 7-8km/h a dubina oko 30cm
Rode su pitome ai korisne hvataju malu gamad miševe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na 3x14" ?

Ako ti možeš sa 85 ks vuči do 30 cm dubine, onda budem mogao i ja sa 95 ks i u puno težoj zemlji istom brzinom.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da 3x14,nisam mislio da ću moći tak duboko orat,jer mi tak neoremo duboko. Šogor tak uvjek ore i on mi naštimao dubinski kotač,i onda mi kaže da sam dublje od njega orao,jer imam bolje lemeše,nisu potrošeni duži su pa idu dublje u zemlju.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
poljoprivreda da i europa zavidi,ljevo na slici se vide moji kukuruzi a desno je od moje susjede koje radi njezin susjed,sada je počeo orati i ostavio je a na drugoj njivi je jesenas napravio par krugova i ostavio i sada je isto napravio par krugova i to stoji dio pooran a dio nije
capture
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Da 3x14,nisam mislio da ću moći tak duboko orat,jer mi tak neoremo duboko. Šogor tak uvjek ore i on mi naštimao dubinski kotač,i onda mi kaže da sam dublje od njega orao,jer imam bolje lemeše,nisu potrošeni duži su pa idu dublje u zemlju.

Plug kod šogora je na 2X16?? Kojom brzinom on ore sa Zekom?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
2x14,ore 2. brza na večoj dubini,a kad ore recimo do 25cm onda ide i 3. brza
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Orali su se zaostaci nakon povlačenja vode, navožen je stajnjak i odmah zaoran.
Sutra sjetva ako Bog da!

Odmah na početku blatooooo, al dalje je išlo.






Pa je i kiša počela...


Ujak je orao svoju veliku parcelu...








A kasnije se pridružio meni na moju veliku parcelu.




I za kraj...orači!!


 
S

sspol150

Guest
lijepo oranje dok tak nekaj vidim mam bi pluga zakačil i gas sam da imam kaj orat hehe pozzz
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh