• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oficir sta nije malo prerano oranje za sljedecu godinu morat ces opet orat jer ce opet ti tolka trava narast!!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Nije prerano jedino je malo preduboko. Trebalo je plice izorati tako da korjen trave ostane vani na suncu i na zimu preorati duboko. Tak ja radim nakon zetve.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Evo jednog oranja, ali ne kužim zašto???

Ako sam dobro primjetio, kada je traktor ulazio u njivu, njiva je dosta niže od okoline i lako moguće da je to njiva za rižu? :icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Buco,@turopoljec-nije se na vrijeme potanjuralo pa je prerasla trava,sad sam preoral,potanjurat cu pa opet najesen zaorat,na toj parceli nije bilo par godina nis sijano.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Treba samo vidjet ostale videje pa se odma zna cime se bave ili pak jezike znat
Tu se radi o pripremi za rižu
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
al zalosno je da traktor 95ks ore sa 2 brazde

Ja sam orao s dvije brazde imt 16 coli s deutz 100 06 i ide malo lakše od kvernelanda 4x14 dok se spusti duboko strašno je težak za vuču tako da to sve ovisi o stanju tla a bome i o plugu jer znam da je olt još gori po tome a i imt nije neka sreča i tog se treba riješit posudio sam ga od susjeda jer sam imao grašak za zaorati a on ima crtala ali ču stavit crtala na svog za takve situacije
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nemas frke,nisi tak daleko,dođi i probaj,imam jos za orati!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Eh kolega, kak sam s vremenom, ne stignem ni svojeg zakapciti, doduse, nemam ni kaj sad orati kad nismo imali zita, al vjerujem da bi ovo bil optimalni plug za mojeg ficeka :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
bil bi mu taman kak treba, Fićo je jos jači od mojega Zekana...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
A da, jednog dana mozda.. dobro je da je plug podesivi, to bi mi bilo idealno za brijeg i lakse zemlje po ravnici...
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Evo par slikica od današnjeg oranja još mi je malo ostalo,to bum popodne rešil do kraja



 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Kojom brzinom oreš i na kojoj dubini?? Volio bih vidjeti ovakav plug za svojom proximom za koju godinu :).
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh