• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kojom brzinom oreš i na kojoj dubini?? Volio bih vidjeti ovakav plug za svojom proximom za koju godinu :).

prva i druga,strnista sam orao na nekih 20-25cm dubine... za proximu bi bio idealan....

O Gogo, pa nikak da nastelas tog Vogela...

Moze to puno bolje! :)

svaka zemlja mi je drukcija,negdje je tvrđe,negdje mekse,dubina varira,i onda plug nekad stoji dobro,nekad ne,nekad mi se da izlaziti van, i stelati ga,a nekad i ne.. :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Kak dobiš tu dubinu ako oreš s IMT, meni na toj dubini plug poskakuje i lupa u gornju poteznicu..ak imaš 542 molim te slikni u kom su polužaju ručice za podizanje i regulaciju dubine,
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja isto na cca 15cm strništa orem, i kad orem sa 549 i Zetorom, ne znam kako ti ne možeš 15 cm.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
po meni je nepotrebno(čak i loše) orati strništa dublje od 15cm,dovoljno je samo potanjurati ili proći sa gruberom(ko ga posjeduje naravno)...daleko je manja potrošnja goriva,a učinak bolji...:cool2:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ja isto na cca 15cm strništa orem, i kad orem sa 549 i Zetorom, ne znam kako ti ne možeš 15 cm.
daj molim te kad smogneš poslikaj položaj ručica..ja uvijek orem da su obje skroz dolje. a znam da nijet tak dobro, ali nemam nikog da mi to pokaže.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
A ne mogu ti to sad ovako da slikam, to napravim dubinu dok orem i na svakoj parceli treba malo kockicu gore ili dolje. Kuglicom samo dižeš plug i spuštaš, a kockicom štelaš dubinu. Spustiš kuglicu dolje (ne moraš sad baš skroz koliko ide dolje, dovoljno je onoliko gdje bi poluge bile u najnižem položaju), a ako ti je preduboko pomičeš kockicu prema gore do željene dubine, kuglicu ne diraš sve dok ne dižeš plug, dok je plug u zemlji štelaš samo sa kockicom dubinu i to ti je to. Ja sam bio probao do nekih 10cm dubine i drži plug fino na toj dubini samo što mi se ne sviđa izgledom kako plug radi, premalo je zemlje za okrenuti.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Kod mene isto, ne mogu plice od 18-20 cm. Kad probam plice orati plug stalno poskakuje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Meni dok neki prikljucak koji je zakopcan na hidraulik pocne poskakivati (to se obicno zna dogoditi kod sijacice za zito, kukuruz, kultivatora i tih slicnih strojeva), tamo gdje se kopca toplink na traktoru ima jedan gumeni cep, toga cepa skinem i sa sarafcigerom malo pritegnem taj nekakav vijak i odmah se smiri hidraulik..
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
daj molim te kad smogneš poslikaj položaj ručica..ja uvijek orem da su obje skroz dolje. a znam da nijet tak dobro, ali nemam nikog da mi to pokaže.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=67rNedZySak[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,513
Nazalost nemam. Posto nemam ni podrivac odlucio sam se orati. Ovako cu makar nesto miseva rastjerat kojih je cudo jedno. Desetkovali su psenicu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
@Zeljko91Bj.. gledao sam taj clip davno po nekoliko puta..ali neide bez prakse.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
daj molim te kad smogneš poslikaj položaj ručica..ja uvijek orem da su obje skroz dolje. a znam da nijet tak dobro, ali nemam nikog da mi to pokaže.

kuglica na fast a kockicom odrediš dubinu i kada neđeš željenu dubinu donju kockicu(graničnik) stegneš da bude ispod gornje kockice i ako trebaš malo dublje pustiš gornju kockicu dole a ako plice onda podigneš gore,ja sam morao do pola njive držati kockicu na sredini a u drugoj polovici pustiti kockicu dolje jer njiva ima dvije vrste zemlje
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh