• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,513
Hehe bas gledam danas kolegu isprobava novog vogela 6 br. sa svojim holandom pa si mislim kako bi bilo fino imati 4+1 jos da je i vario pa si opet mislim da takav kosta kao i traktor :(rofl):
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=gAsxTksWegk[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Jackson1

Novi član
Tu od
6 Kol 2014
Poruka
14
4keh2xgyl

Pozdrav, ja sam nov na forumu i ovo mi je prvi post. Ovo je slika diskosnog pluga (kod nas ga zovu "diški") u radnji. Tu sam naoravao masline i preoravo strnjište (sada ide kukuruz). Slikano prije 2 tjedna. :icon_jook:






Nešto ti ne štima,nema slike,link je ali si nešto krivo napravio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@zekson .... Taj Zetor izgleda fakat mocno !!:tractor:
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Evo ga i današnji izvještaj! IMT 565 i plug IMT 757.20 :)

Pa evo ovako, oranje u toj kombinaciji je moguće, ali nije idealno, znači do nekih 25 cm dubine ide solidno, sve preko toga je mučenje traktora.
Na nekoj dubini od 20 cm doslovno leti i palo mi je na pamet da bi to bila idealna kombinacija za jesenje oranje, odnosno sjetveno oranje i zaoravanje velike mase biljnih ostataka, čitaj kukuruzovine, to bi bila premija u odnosu na oranje sa 756 plugom koji se štopa u kukuruzovini, dok ovaj samo guta i zatrpava!

Ovo današnje oranje je uz konstanto gaženje špere, znači bez nje apsolutno neide, a i ovako je veliko proklizavanje, a čim se dubina poveča, traktor staje i ukapa se u mjestu :)
Nije problem ni do motora, ni do loših guma, ni do tvrde zemlje (vidjet ćete na slikama da se fino rasipa, jest da je malo zbijenija, ali ništa posebno), ni do lošeg pluga, niti do blata...jednostavno je taj plug malo velik zalogaj za taj traktor u zimskom DUBOKOM oranju.

Traktor sad puca od snage, dima nema, ne gubi obrtaje, jednostavno se samo vrti i vrti, ali čujem da mu je teško, a vidim i koliko proklizavaju kotači kad ga ušperam, znči previše mu je, a još k tome i prva brazda manje lovi.
Probat ću još na nekoj zemlji gdje je kukuruzovina da vidim kak se bude ponašao, pošto u mom kraju svi tvrde da se strništa opčenito teže oru ove zime nego kukuruzišta.

Da ne filozofiram previše, evo i slika...
]

Pozdrav....prijatelju .....

Mozeteli mi reci ...jeli ima gdje da se kupe ovi discovi ...ove na plug sto si nakacio ..imam iste plugove ..i po ovome sto vidim i meni bi dobro dosli ovi discovi ....zanima me komplet sa nosacima imali gdje kupiti i kako se mogu dobiti do Beograda ..Bilo koja informacija bi dobro dosla ...

Unaprijed zahvaljujem ...Svako dobro
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa....probaj pitati u Mehaniku Bosanska Dubica, oni imaju to u ponudi na svojim plugovima, a dalo bi se vrlo lako i prepraviti za IMT plug.

Inače, ovo nisu originali, ovo je pravljeno od diska za tanjuraču i glavčine od yuga :)
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Hvala drugar...

a de mi kazi dali bi ti mogao napraviti meni jedan par ...da se dogovorimo za cijenu ..?

lp
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Pozzz....

Samo da se zahvalim ..na informaciji ...kontaktirao sam "Mehaniku " i isporucili sve u kompletu ...kvalitet dobar ..malo me PDV zaklao ali sto je tu je ...

Hvala jos jednom drugar ....
 

Prilozi

  • SAM_1597.jpg
    SAM_1597.jpg
    31.4 KB · Pregleda: 184
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Kod mene se lagano počelo orat,a sad sam naso jedan plug okretač Brevetto Biagioli 14 coli pa nadam se da ce doc na moje malo imanje
 

Prilozi

  • IMG_0945.jpg
    IMG_0945.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 162
  • IMG_0946.jpg
    IMG_0946.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 161

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Pozzz....

Samo da se zahvalim ..na informaciji ...kontaktirao sam "Mehaniku " i isporucili sve u kompletu ...kvalitet dobar ..malo me PDV zaklao ali sto je tu je ...

Hvala jos jednom drugar ....


Koja cijena?? Može i na pp.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh