• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Koja cijena?? Može i na pp.

poslano drugar :eek::

Daj napiši cijenu i mene interesira.

poslano i vama ...

poslano i vama ...

Samo da dodam ....ja sam rekao da mi treba za IMT ...samo su mi trazili da izmjerim raspon/razmak sarafa pa su mi napravili rupe na nosacu original ...inace info radi IMT 757.20 ima 150mm raspon/razmak ..sarafa ...

:^):
 

Prilozi

  • SnapCrab_NoName_2014-8-20_7-15-18_No-00.jpg
    SnapCrab_NoName_2014-8-20_7-15-18_No-00.jpg
    17.3 KB · Pregleda: 148
Posljednje uređivanje od moderatora:

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
I mene isto zanima cijena, daj napiši tu ,za to forum i služi, za informiranje...kaj ne?
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Ovako ...sad neznam kakva su pravila na forumu ja sam novi ....reklamiranje ili vec kako zovu ..ali ja nemam problema da kazem ...cijena je 100e po setu bez PDV znaci svi van BiH najvjerojatnije mogu dobiti povrat PDV ...e sad kako sam dobio informaciju kada sam narucivao ..jedina razlika njihovih plugova i IMT jeste taj raspon sarafa .e sad dali ima jos sto ce da vidimo :) .taj ugao ili kut se vidi na drzacu diska da je odradjen (slika dole )..eto ..a ja jos nisam sklopio da probam ..ali cim prije budem vas sve informirao ..

LP

evo jos jedna slika ....
 

Prilozi

  • SnapCrab_NoName_2014-8-21_3-37-39_No-00.jpg
    SnapCrab_NoName_2014-8-21_3-37-39_No-00.jpg
    14.9 KB · Pregleda: 112
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Posao od 12.8., probao tanjurati pa nije išlo, ima slame dosta i samo se tanjurača vozi gore. Ni oranje nije Bog zna kakvo, dosta visoko je ovršeno, barem 25 cm, pa ne zaore plug dobro, ali još sam to potanjurao pa sad ne izgleda loše, iako sam trebao pričekati današnju kišu pa ići tanjurati, no, kako mu je, tako mu je do dubokog oranja pa šta bude.





 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,820
Nisam nikad orao sa plugom sa predplužnjacima ali mislim da bi oni radili bolje od tih tanjura a cijena je ista. U Sekri su mi rekli 750 kn za jedan predplužnjak za IMT 757.2 i čim bude love oni su kod mene ako ih prije toga ne pokušam napraviti sam
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Pretplužnjaci su odlični za lakša tla ,u teškim tlima otpor je veći za sigurno 20% a ovi diskovi skoro da nemaju otpora i puno su bolje rješenje u teškoj zemlji.
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
potpuno se slazem ..upravo je to i bio glavni razlog kupovine ovih diskova...:(clap):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Zašto bi predpluznjaci toliko povećali opterećenje??
Sad sam čuo da puna daska je lakša za vuc od resetkaste a prije 7-8 godina kad se kupovalo na veliko onda su bili resetkasti.
U razgovoru sa prekupcem on mi je reko da su favorizirani resetkasti jel su skuplji a i obnavljanje je skuplje.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Skidao sam ja pretplužnjake na plugu i to kada sam orao sa slabijim traktorom ali nisam ništa primjetio da mu je lakše.Što skine pretplužnjak,ne mora daska okretati,svijedno tu zemlju nešto mora okrenuti i odbaciti što inače kod mene radi pretplužnjak,tako da ispada isto,a što se tiče rešetkastog pluga uzme se dva ista pluga,jedino razlika bude rešetka i puna daska i proba se,ja vidim da mi je rešetkasti lakši za vuči i više izlomi brazdu,što mi je jako bitno u mojoj teškoj zemlji.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja imam resetkastog vogela a sa punom lemkena a on ima neke duge daske navodno da su za tezu zemlju i taj lemken puno ljepše radi i kad tanjuramo iza njega ide 2-3 km brže jel se manje droca.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako ima puno biljnih ostataka pretplužnjak mora ići niže inače štopa a njegov lemeš je prestrm i u teškoj zemlji povećava otpor dok disk se može naštelati da jedna travka ne viri iz brazde a štopati može jedino ako je jako vlažno pa da nalijepi zemlju.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Pridružujem se mišljenju da se ne povećava otpor s pretplužnjacima kod oranja ali se svakako nabija (velika) trava, štopa se. Posebno kad je trava ostarijela i postala likava. Trebalo bi prije oranja riješiti travu. Malu travu s vrhom zemlje pretplužnjaci uvrnu i bace na dno brazde. Ja sam ih kod mene digao na trobražnjaku.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nije svaki plug ni pretpluznjak isti,moj vogel je zaoravao sve zivo i nezivo bez ikakvog stopanja, dok je kolega na gassneru maknuo pretpluznjake i bez njih ljepse radi... a sto se tice resetkastih i punih dasaka kolega je s claasom od 150ks lakse vukao lemkena vario sa cetiri brazde i punim daskama,nego vogela tri brazde sa resetkastim...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod nas bi to bilo samo za sjetvu rize,uzas kak je mokro nis od oranja jos duze vrijeme.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Nisam ni kosevinu zavrsio,a o oranju i ne razmisljam,svaki treci dan kisa pada.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
ja zauzimam ove jeseni 3ha zemlje od koje je poznanik odustao,pa cu to za koji dan
ici tarupirat i u oracinu,pripreme za zito!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh