• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Evo danas zavrseno s oranjem

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=T9BBoeVim6g&feature=youtube_gdata_player[/YT]
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje, oranje, oranje...2

hahaha ja se ponadal :icon_lol:

@Koko dobra ideja al ja sam v njemačkoj ,da maznem nekog fendta onda? :p

Samo ti neš dovezi, nek je novije, pa podijelimo, meni fendt tebi jedno 30 soma eura pa nek je na sreću
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Oranje, oranje, oranje...2

haha meni paše :icon_fU:
Kumić s audijem ispred a ja iza njega po autocesti i deri! :(rofl):
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Znači špice na plug i manje priklizavanja?

Od čeg se to napravi? :drink:

Odeš u dučan i kupiš nove lemeše . ili ako nisu pre jako istrošeni daš ih kovaču naklepati . To vrijedi za 14 i 16 cola IMT , 755, 756 imaju drukčije lemeše ali isto ne valja ako su previše potrošeni .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Oranje, oranje, oranje...2

imam olt slavnca i lemeši su još dobri,htio bi to s špicama probat da dobim još više na trakciji

600584_538475769532251_2005757187_n.jpg
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Evo danas zavrseno s oranjem


milina za orati kad ovako zemlja sipa a i pogodna njiva. jel mi se čini ili zadnja brazda ide malo pliće pa zato ima mali jarak na svakom prolazu traktora?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Dobre su tebi Tino špice , eventualno ako su debele kovaču da ih naklepa i malo stisne dole .:cool:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Eto Šanana došel ti do onoga kaj sam ja napisal prije nego si probal orati . 558 ili 560 i tri brzine getriba puno bolje oru nego 565 s 5 brzina a kaj se tiće proklizavanja pri oranju taj plug mora imati špice na lemešima niže od plaza bar 2 cm . Tebi se plug nije vozil na kotaču nego vlekel na plazu i nema pitiska na traktor . Isti slučaj moj tast 757-20 i zetor 6211 vrti nesmije rosu vidjeti , a moj 558 ide koji je podosta lakši od vaših traktora . vidi špice na mojem plugu , valjda se vide na kojoj slici


558 je dobar traktor, previše ga cjene, po mom mišljenju.......ako budem imao potrebu za večim traktorom, volio bi uzeti 558, samo da se nađe dobar.......koji mjenjač imaš na traktoru, spori ili brzi????

a 565 ti ima 3 brzine.......
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Re: Oranje, oranje, oranje...2

jel mi se čini ili zadnja brazda ide malo pliće pa zato ima mali jarak na svakom prolazu traktora?

Puno zemlje se vrati nazad u jarak pa izgleda plitko. Slikao sam i metar u jarku samo ne smijem to stavit, razapeli bi me :(rofl):
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Evo slike današnjeg oranja
 

Prilozi

  • 2013-12-31-1814.jpg
    2013-12-31-1814.jpg
    75.7 KB · Pregleda: 300
  • 2013-12-31-1815.jpg
    2013-12-31-1815.jpg
    75.4 KB · Pregleda: 371
  • 2013-12-31-1816.jpg
    2013-12-31-1816.jpg
    67.9 KB · Pregleda: 281

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Ja sam pred mjesec dana zavrsio zimsku i sad sam opet dobio volje za oranjem.. Kakvo je lijepo vrijeme i 50 jutara bi izoral sa 539.. Eh ta zemlja, da je imam barem malo vise..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Eto Šanana došel ti do onoga kaj sam ja napisal prije nego si probal orati . 558 ili 560 i tri brzine getriba puno bolje oru nego 565 s 5 brzina a kaj se tiće proklizavanja pri oranju taj plug mora imati špice na lemešima niže od plaza bar 2 cm . Tebi se plug nije vozil na kotaču nego vlekel na plazu i nema pitiska na traktor . Isti slučaj moj tast 757-20 i zetor 6211 vrti nesmije rosu vidjeti , a moj 558 ide koji je podosta lakši od vaših traktora . vidi špice na mojem plugu , valjda se vide na kojoj slici

A 565 potpuno isti traktor ko i 560, s tim da 565 ima jači motor i manje gume, a isto ima 3 brzine i ore u 1. :)
Jedini problem kod mene je tvrda i sabita zemlja u vražju mater!
Dok sredim FOP-a na prolječe, onda budem probal orati sa 565 da potvrdim ove tvoje tvrdnje dal je tako ili ne.

Kaj da vam pričam kad sam danas orao strnište sa Sameom i FOP 2x14" i bilo je toliko tvrdo da su nosači deflektora popucali, pa sam onda prekapčil onaj 757 plug na same pa je s diskovima ipak malo bolje oranje ispalo, a dubina takva jadna, preko 25 nije htio uči u zemlju koliko je tvrdo, a oralo se 1 brzina manje na Sameu koliko mu je bilo teško. Ujedino to je i kraj jednog djela oranja za ovu godinu.







 
Posljednje uređivanje:

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: Oranje, oranje, oranje...2

sacekaj sanana same je koliko 70-80 ks i muci se sa fop 757 14 coli,na ovakoj suhoj i lijepoj zemlji pa tu kad se ore samo gas gas,nema tu lera i trr trtrtr da traktor ide,on mora imati obrtaj sve i jedan traktor sto manji obrtaj vise se muci...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Same je 95 ks i zna mu doći teško s tim plugom, ali da, baš kako si napisao, suha i sabita zemlja, znači na mjestima se tale bacaju veličine tački, no to barem nije nikakvo čudo, s obzirom da ja obično orem 8-9 kmh s tim traktorom, pa kad moram ići 6-7 kmh mi je sporo :)
Ne prelazim 1900 okr u oranju.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Same je 95 ks i zna mu doći teško s tim plugom, ali da, baš kako si napisao, suha i sabita zemlja, znači na mjestima se tale bacaju veličine tački, no to barem nije nikakvo čudo, s obzirom da ja obično orem 8-9 kmh s tim traktorom, pa kad moram ići 6-7 kmh mi je sporo :)
Ne prelazim 1900 okr u oranju.

ja neznam ali s kojim god traktorom da radis jedan je poznat je zetor i to znam iz iskustva zetorov motor jednostavno puca od snage... radio sam sa sametom od 90ks sve ok tu je zracni sic tu je prednja vuca, i ide sa okretacem od 16 coli,ako je tvrda zemlja muci se,ako mu nedas gas kad primi gas na 2200 do 2600 ide to vuce ga same,dok kod zetora je to cudna pojava to je tolika snaga npr na 5011 kad ga stisnes na 2600-2800 raspada se traktor ali motor ne gubi snagu ide vuce bori se to je nesto specificno kod njih,koliko god traktora probao u zetota motor puca od snage,ja misli da je ceski celik i snaga,nije dzaba svakoj konkurenciji trn u oku...

taj tvoj same mora fop 14coli da vuce,digni mu gas i vidjet ces... ljudi presporo oru i previse cuvaju traktore u manjim obrtajuma s nadom da ce vise izdrzatt sto je pogresno sve i jedan motor voli obrataj voli podmazivanje i snagu,a tu se paznja daje vodenoj pumpi da je ok ventilator i ininoj rashladnoj tekucini...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje, oranje, oranje...2

nlo...neču se uopče upušteti u raspravu s tobom.

Javit će se iskusniji ljudi koji poznaju materiju motora i kako se s motoroma i obrtajima odnosi, a ne blenbetanje o oranju pun gas i slično, to su gluposti.
I tvoja tvrdnja o zetorovim motorima je čisto relativna. Svaki dobar motor puca od snage ako je dobar i uredan!
Stalno iznosiš neke tvrdnje koje nemaju veze s vezom. Evo prvo ova za zetora, kod zetora uopče nije važan motor, nego ima odlične prenose napravljene što mu daje snagu motoru, rijetko koji traktori iz toga doma imaju tak sređenu getribu i mjenjač, to je ujedino i jedino dobro na zetoru da se mene pita.
Što se tiće oranja s novijom generacijom traktora, neznam stručno objašnjenje, to će več napisati neko kompetentniji, a i pisalo se več o tome puno puta.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Oranje, oranje, oranje...2

@kec-m, moj plug je original IMT, starosti najmanje 25 godina, a ovo su male preinake, staru dasku razrezao jer se istrošila i umetnuo original umetak, novi deflektor, zamjenio crtalo i raonik..htio sam ti reći da u Srbiji rade i za taj plug raonike s špicem i s izmjenjivim špicem, a ne kako si ti rekao samo za veće plugove.. :drink:, svi djelovi osim crtala, s kojima sam iznimno zadovoljan nisu Plamenovi već http://www.hudjik.com/ ovi
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh