• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Priča mi ujak neki dan na mjestima gde je orao sa Sameom i FOP 2x14", da i Same koji je mrcina od 95 ks zatreperi i zajauče kad mu dođe malo tvrđe pod plugom, pa onda čemu se je uopče i čudim. Naravno u toj kombinaciji može dubina biti i 40 cm ako treba i ne zanima ga dal je blato ili breg :)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Mike,nije orao sa plugom i traktorom kao moj,ali i ja sam imao manji traktor pa nisam nikada tako uništavao zemlju,ili orem kako treba ili ne radim dalje.Pa na tu njivu ide kukuruz i može sijeme koje hoče posijati,prinosa nema,i onda ljudi neki kažu nevalja sijeme.Tako da ja nekome dam njivu u arendu i vidim da ju tako ore,nebi ju više nikada obrađivao,
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Mike,nije orao sa plugom i traktorom kao moj,ali i ja sam imao manji traktor pa nisam nikada tako uništavao zemlju,ili orem kako treba ili ne radim dalje.Pa na tu njivu ide kukuruz i može sijeme koje hoče posijati,prinosa nema,i onda ljudi neki kažu nevalja sijeme.Tako da ja nekome dam njivu u arendu i vidim da ju tako ore,nebi ju više nikada obrađivao,

naravno,slažem se...uvijek tvrdim da pravi orač se može postati tek ak kreneš sa malim traktorom i malim plugom,pa onda na veći...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje, oranje, oranje...2

To i ja kažem, ko se na muci nije naučio orati, od tog niakd pravog orača.
Lako je sjesti u novi veliki traktor i odmah probati 4 brazde okretača, ali krenuti od malih nogu sa nekim starim IMT-om i njemu sličnim sa 2 braznim plugovima pa ih poštelavati i igrati se s njima, psovati ko vrag kad neide, e to je škola....:) :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Re: Oranje, oranje, oranje...2

To i ja kažem, ko se na muci nije naučio orati, od tog niakd pravog orača.
Lako je sjesti u novi veliki traktor i odmah probati 4 brazde okretača, ali krenuti od malih nogu sa nekim starim IMT-om i njemu sličnim sa 2 braznim plugovima pa ih poštelavati i igrati se s njima, psovati ko vrag kad neide, e to je škola....:) :)


zaje** ti takvu školu......:x:

bolje da se nikada nisam školovao i sjeo odmah u JD ili MF i samo po gasu.......:icon_rofl:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Onaj ko nezna osnove podesavanja pluga na obicnom malom plugu taj nece znat radit ni sa ovim novim nabildanim strojevima, smijat ce mu se pola svijeta sto ima bijesne strojeve a nezna radit.
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
Re: Oranje, oranje, oranje...2

mali plug malo sr***,velki plug velko sr***
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Re: Oranje, oranje, oranje...2

zaje** ti takvu školu......:x:

bolje da se nikada nisam školovao i sjeo odmah u JD ili MF i samo po gasu.......:icon_rofl:

Ha,ha ,ova ti je dobra Ivane, al ga hebaji ,tak je pao grah:)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Znam kako ti je, potratim vremena i ja sa 135ks i trobraznim okretacem na takvim **banama.

hehehe, ovo dođe na koncu rasprave ko ona kerumova, kad su mu prigovorili za pokrpane ceste, a on im kaže: a kako je tek meni, u mene je ferari dva prsta od zemlje, svaku rupu osjetim... :icon_fU:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Eto Šanana došel ti do onoga kaj sam ja napisal prije nego si probal orati . 558 ili 560 i tri brzine getriba puno bolje oru nego 565 s 5 brzina a kaj se tiće proklizavanja pri oranju taj plug mora imati špice na lemešima niže od plaza bar 2 cm . Tebi se plug nije vozil na kotaču nego vlekel na plazu i nema pitiska na traktor . Isti slučaj moj tast 757-20 i zetor 6211 vrti nesmije rosu vidjeti , a moj 558 ide koji je podosta lakši od vaših traktora . vidi špice na mojem plugu , valjda se vide na kojoj slici
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Znači špice na plug i manje priklizavanja?

Od čeg se to napravi? :drink:
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
Re: Oranje, oranje, oranje...2

pa ako sam skuzio a mislim da jesam spic ili vrh lemesa mora bit par cm ispod
dna pluga tako da uvijek vuce plug u zemlju pa samim tim stisce i traktor,ako vrh kraci onda je istrosen i treba zamjenu,kod mene na oltu su novi i izgledaju kao deformirano slovo p!ako sam pogresio nek me netko ispravi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Znači špice na plug i manje priklizavanja?

Od čeg se to napravi? :drink:

Navariš federplate...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Eto Šanana došel ti do onoga kaj sam ja napisal prije nego si probal orati . 558 ili 560 i tri brzine getriba puno bolje oru nego 565 s 5 brzina a kaj se tiće proklizavanja pri oranju taj plug mora imati špice na lemešima niže od plaza bar 2 cm . Tebi se plug nije vozil na kotaču nego vlekel na plazu i nema pitiska na traktor . Isti slučaj moj tast 757-20 i zetor 6211 vrti nesmije rosu vidjeti , a moj 558 ide koji je podosta lakši od vaših traktora . vidi špice na mojem plugu , valjda se vide na kojoj slici

Ja mislim da bi i imt 565 trebao imati mjenjač 6+2? :confused:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Znači špice na plug i manje priklizavanja?

Od čeg se to napravi? :drink:

bu išlo bolje,al naj misliti da bu 533 išel z 2x12 bez proklizavanja v tvom kraju i na takvom tipu tla :icon_lol:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Što mislite o ideji, oranjem ući u Novu:icon_lol: Da se forumaši skupe i pooru sve što se da, na nekoj dobroj lokaciji, gdje ide bez španera i nema trokuta:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Oranje, oranje, oranje...2

hahaha ja se ponadal :icon_lol:

@Koko dobra ideja al ja sam v njemačkoj ,da maznem nekog fendta onda? :p
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Svakako, samo da je VARIO, zlo mi je od brzina i kuplunga! Ti podrži akciju, kad budu Švabe vidli kak si vrijedan, putovnica ti ne gine:icon_lol:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Što mislite o ideji, oranjem ući u Novu:icon_lol: Da se forumaši skupe i pooru sve što se da, na nekoj dobroj lokaciji, gdje ide bez španera i nema trokuta:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Vjerovao ili ne ima i takvih.Naš največi farmer u selu je i to doživio lani,ako mi nevjeruješ pitaš kolegu i forumaša Dino
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh