• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znam da da bi možda freza pomogla ali bi joj tih 800čhv-a zelo 2 godine života garant. To je bil živi kamen, pital sam pajdija kaj bi z rotobranom probal ali dok je videl zemlju je ne štel niti čuti.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Oficir,zakaj ti je onaj mali desni mjenjač privezan sa sajlom,to tak mora biti?

Vec sam pisal o tome u temi zetor,pod brijeg mi izbaci u ler,i onda belaj.

Karlo ako nikak nepe u proljece pa bum te 2 rali preoral kaj se bu kukruza sijala.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A se volimo delati pametni. Hehhe. Svako na svoj nacin tak i ja... heheh.
Pa uvijek se napravi nekak i posije.. ;-)
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ovakvo oranje kaj vidim od prije nekoliko stranica, nema smisla, premokro, plitko, zemlja se strašno gazi, a i ono najvažnije prerano je još za zimsku brazdu. Istina da bi tu plug s rešetkastom brazdom puno bolje napravil, al po meni takvu zemlju ne treba još dirati, nema te zime koja može popraviti strukturu takvog tla.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
A kad neznamo kakvo ce vrijeme bit dalje...sad nam je zadnja sansa prije kise....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovakvo oranje kaj vidim od prije nekoliko stranica, nema smisla, premokro, plitko, zemlja se strašno gazi, a i ono najvažnije prerano je još za zimsku brazdu. Istina da bi tu plug s rešetkastom brazdom puno bolje napravil, al po meni takvu zemlju ne treba još dirati, nema te zime koja može popraviti strukturu takvog tla.

Ja kod sebe nisam primijetil neku razliku između resetkastog vogela,i punog lemkena. Također niti susjedov landsberg resetkasti ne razmrvi gdje je tvrdo...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ovakvo oranje kaj vidim od prije nekoliko stranica, nema smisla, premokro, plitko, zemlja se strašno gazi, a i ono najvažnije prerano je još za zimsku brazdu. Istina da bi tu plug s rešetkastom brazdom puno bolje napravil, al po meni takvu zemlju ne treba još dirati, nema te zime koja može popraviti strukturu takvog tla.

kod mene je probana resetkasta daska i napravi isto kak i puna, kao što gogo veli, nula bodova

A kad neznamo kakvo ce vrijeme bit dalje...sad nam je zadnja sansa prije kise....

Tino, pa di je još proljeće, stigne se izorati :)
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
kod mene je probana resetkasta daska i napravi isto kak i puna, kao što gogo veli, nula bodova



Tino, pa di je još proljeće, stigne se izorati :)

ima Tino praf. kod nas je sad zadnje vrijeme kaj se tiče oranja,jer ak kisa padne i bude mokro nema šanse se doč na njivu a kamoli orat.. bar znam kak je kod mene..jbg zagorski bregi a traktorček samo zadnji pogon.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja sam se prosle godine mucil po blatu,isto sam ocekival da bude kasnije lose vrijeme,a onda je bilo skroz do nove godine fino i suho... a prave zime do veljace nema vec par godina,i suho je,pa budem ipak jos malo pricekal...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
samo ja sam za sad oral sa četverobraznim plugom,istina da su gore sam dve brazde ali i dalje je to četverobrazni rabe.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Sused, deni jos ove dve i makar s dva traktora vlekli, al bumo orali s 4 brazde ilovacu :)
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ostal mi je samo vrt,pa moremo probati,ali nebudeju oba dva fiata i plug stali na njega,ovakvo crtalo iščeš kak je na sliki
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo jos jedno oranje finije zemlje za vrt,pogledajte jel okrece zemlju.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=GU_YvA0Blnc[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=SVXf9lWzqEc[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ajoj Oficir, bome okreće zemlju, ali okreće i moju glavu...kak ste to snimali..zabole me vrat.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja danas oro kuruznjak a juce livadu koja nije bila 5g.orana i mogu rec da je lakse orat livadu neg kuruznjak poslje beraca.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam nedavno prepravio 756 niski klirens u visoki,brazde sam razdvojio za 8cm, daske sam dao nove radit te su vise zaobljene takodjer su i plazovi novi te lemesi.
Kad sam to napravio covjek me zvao i odusevljen je ucinjenim u to sam se i sam uvjerio plug radi odlicno puno bolje nego prije!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas orao jako tešku zemlju, na 1kj je otišlo sigurno 20 litara plavca, ako ne i više, inače oko 10-12litara na 1kj troši. Orao sa 549. Sad imam još 1kj još malo teže od te zemlje za poorati, čekam da još prosuši. Sve ostale zemlje, jesu malo teže za orati, ali su mačji kašalj naspram ova 2kj. Za tjedan dana ako vrijeme posluži ću krenuti u zimsku brazdu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh