• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,670
evo usporedbe radi...za tri ure ja danas krhnul 2000 hvati sa vladimirom i imt plugom 10 coli niski...bez špere, bez seksa, dosadno...ni blato ni telo šmirat...tak...

zato ja živim u magli, strepim svaki put kad se tri žabe u gorskom kotaru popišaju, ali imam kockaste njive, solidno i dugačke, ravne kao stol...

jedino kaj treba paziti, mora se izrezati dovoljan broj jaraka (tj. slagati slogove) da nebi ko ove godine voda ležala di je netreba...

živili...:icon_pidu:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Tino, taj plug NEVALJA za taj traktor. Probal sam ga na Štoreu i jednostavno nejde.
Pogledaj na svojem videu kak ti stoji treća točka. Ona nesmije visti prema plugu, već mora visti prema traktoru. Prekratka je okomita greda na plugu za bar 10 cm. Doštuknite to, pa budeš videl koliko bolje traktor vleče taj plug i koliko isti bolje orje (iako je Slavonac nula od pluga za takve zemlje).
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Za tu jednu njivu je slavonac dobar,i z njim se je boril :icon_hang:
Ja sam zadovoljan s slavoncem jer dela kak treba,neznam za vas :icon_mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Probaj nekaj izrati s PTO2 i Slavoncem, pa buš sam videl razliku.
Slavonac je dobar za lake i pjeskovite zemlje. Za teške zemlje mora biti plug sa spiralnom daskom.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Necu 10 cola...to nije to xD
To pa je jos manji plug od slavonca
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Je manji, ali je bolji. Bolje okreće brazdu i mrvi ju, dok ju Slavonac samo prislanja.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Moram vas malo demantirati oko slavonca, njegova jedina mana je visina i to kaj nema ručku a dok su uvjeti na zemlji za njega ok onda slaže kak retko koji plug.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Mozda u Dunjkovcu, al u Slivonja Jarku tesko..
Prvi i osnovni faktor u oranju je tip zemlje, u takvoj ilovaci nijedan plug ne radi kak spada jer se brazda ne rasipa, zna prejti 3 metra da se ne otrgne, onda si sretan dok ju bar prisloni, da se ne okrene natrag
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Možda na tvojoj zemlji v Međimurju. Pri nama su ih se gotovo svi rešili, tak da ga je retko za videti.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja imam dve lake zemlje, a ostalo sve je prava ilovača i velim dok su uvjeti ok slavonček dela kaj cukor.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
U Medjimurju ima svega, od batude i lake zemlje na istoku pa do "zagorske" ilovace na zapadu. Toliko ste me isprepadali sa oranjem da ove godine plug nebudem niti mazal. Lepo stihacu u ruke pa udri:p:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako je dobra zima,jako hladna i sa malo snjega,bolje ikakvo oranje na jesen nego ne izorat.
Poslje dobre smrznice i nasa ilovaca se rasipa u proljece.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Moj slavonac ima ručku...nijedan plug moju zemlju nebu razmrvil
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Pa neznam baš da si u pravu sad, ako je idealna godina, puno ovisi i o plugu.
Nek me iskusniji isprave ako griješim.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ako je dobra zima,jako hladna i sa malo snjega,bolje ikakvo oranje na jesen nego ne izorat.
Poslje dobre smrznice i nasa ilovaca se rasipa u proljece.

Dobro si rekao @Oficir. AKO je dobra zima...Niske temperature i smrzavice cuda rade na brazdama pa i ovim najtezim. Ali se to nazalost nebu znalo jos jedno vrijeme. Kaj ako zima, smrzavice i niske temperature izostanu ko prosle zime, nakon ovakve izorane brazde? Budemo na proljece trebali drobilice za kamenje. Kod mene se to dogodilo i za sjetvu jer bilo prolaza 3 put po istom tragu minimalno. Pokazalo se da je ovogodisnja proljetna brazda kod mene bila puno bolja i ljepsa i laksa za obradit kod proljetne sjetve.

Pa neznam baš da si u pravu sad, ako je idealna godina, puno ovisi i o plugu.
Nek me iskusniji isprave ako griješim.
Ovo kaj se stavlja na forum od oranja, nema toga pluga koji bu to strgal i razmrvil. Ljudi to je materijal za cigle peci.. Tu nema nikakvih uvjeta a kamoli idealnih.

Moj slavonac ima ručku...nijedan plug moju zemlju nebu razmrvil

Tvoj slavoncek je predelani. Originalni slavoncek je goli ko od majke rodjeni. Nit pera, nit deflektora nit rucke. Jedino sta ima su oni pretpluznjaci na njegovim originalnim crtalima, kojih vise nema nigdje jer su ih ljudi pobacali. Zato originalna crtala od slavonca imaju onaj zavijutak oko tanjura. I nije namjenjen za neko duboko oranje jer jednostavno nije za to. A hobi poljoprivredu je dobar.
I ja imam takvoga, i ja sam si ga predelal kaj radi dobro. I ko sto @kawasaki0201 kaze, u idealnim uvjetima prelijepo radi, kao i svi plugovi.
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Oficir,zakaj ti je onaj mali desni mjenjač privezan sa sajlom,to tak mora biti?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam nešt oral na jesen a nekaj na prolječe i ove godine je proljetna brazda bila zakon. Jednu sam jesensku ne mogel spotrti sa tanjuračom pa sam dvaput preletel sa njom ostavil dva dana kaj se malo slegne i opet pooral, e poslje tog oranja je iza tanjurače ostajala prašina.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Napisal sam ako je idealna godina, ne mislim na ovu godinu koja je jako tvrda i tu nebude ništ rasteplo da.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh