• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam danas pooro 2 jutra i potrosio 36 litara plavca oro sam zimsku brazdu na 30cm zemlja je teska crnica nije cudo sto toliko trosi kad dosta prokliziva orem sa 2x12 i rusom t40 bez prednje vuce!!!:eek::
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ja sam danas pokušo orati sa imt 540 i jednobraznim 12 cola, al toliko je mokro curi mi voda sa njive da sam odma odusto, nadam se da če biti ljepšeg vremena
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Oficir, za kaj tebi služi ovo jedno pero na plugu?

Bas za nis,kad bi oral neku crnicu na 33cm onda bi pomoglo za bolje okretanje biljne mase ili rasute zemlje,al u mojoj ilovaci i na ovoj dubini ne sluzi svrsi,vidis da sam i prvo skinul,a i dtigo bu izgleda islo dole.

Bhorvat oprosti al sam okrenul mob,neznam kaj mi bi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imt 756 vk.2×12cola
Zakaj ti ne ores sa zetorom,imas mrcinu od traktora iskoristi ga.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Orem gdje je lakša zemlja, plug mi se raskreće u teškoj zemlji, jučer mi je puklo ono na ručki što drži osovinu pluga između onih zubaca, u ovim uvjetima bi se raspao, a ovaj 10 cola je mali za njega, mal je i za 549! Za 549 mi treba 12 cola, a za zetora 14 onda bi to bilo taman za te traktore!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jos da opce pijem jos bi rekel,al stalno sam na ovom prvom kaj si postavil.
Alkohol mi ne pase i uopce ga ne konzumiram.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Ja sam znao početi orati zimsku brazdu vec 1.11, a ove godine ako krenem 1.12 biće dobro.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Evo jedne iz arhive,tu sam bil prolupal i prešel po cigana,nema zajebancije


1897890_781947255185100_3752236616780051743_n.jpg
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kako izgleda ja svoje ni necu orati sad za zimsku bradu. Nek ceka proljece. Zime od nikud, zemlja je glina. To se nis ne bude namrzlo i onda bude sex na proljece.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A zasto mislis da ce ti na proljece bit lakse?
Najlosija zimska brazda je bolja od najbolje proljetne brazde!!!:cool2:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Da bude.. znam kaj govorim. Isto se dogodilo i prosle jeseni samo mi je ostala jedna zemlja za proljece. Oranje od jeseni je postalo cisti kamen.. a ovo na proljece milina za obraditi.
Ovo najlosija brazda se misli na kakvo god oranje samo kad je zima prisutna i niske temperature. A toga kod nas izostaje vec par godina unazad...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
I kod mene je bilo tako jer nije bilo smrzavice sto neznaci da ce biti i ove godine tako.
Ako bude susna godina onda je proljetna brazda losa za kulture koje vegetiraju preko ljeta.
Ja bez obzira na sve nastojim izorat zimsku brazdu!!!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
i ja još visim dal bi išel ili ne, možda samo ilovaču, ona je i tak uvijek teška za obradu, iako je ove godine čak išlo lakše di je friško bila orana... čekam da se posuši pa nikak... :(n):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Dojdem i ja,nije probljem :icon_rofl:
Jesti i piti i ja ti to izorem s ciganom
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh