• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Imam i ja na jednom komadu u samom cosku takvo blato jer uvijek po malo izvire voda rijetko kad uspijem tu nešto posaditi a još rijedje nešto uspije porasti ali svejedno svaku godinu to izoremo jer nezelim da mi raste zbunje I razni drac
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
MANE lijepo oranje jel uniju teško vuč dve brazde v brijeg ?
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Inače orem u prvoj brzini, ove dvije parcele u trećoj sporoj. Ide i u prvoj al onda nema dubine i ima puno proklizavanja. Na jednog sam stavio lance i on je vukao 1x12 a drugom ispustio gume na 0.5 bara i na njemu je bio 2x12. Uglavnom nikad teže oranje.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
a vjerujem ja sam s 2x12 plugom i unijom napravil brazdu od 5m i mam sam videl da to nebu išlo a ja sam bar na ravnici al jbg voda je stajala i napravila je svoje zakapčil sam onda 1x16 plug i s njim je ni malo ne imal problema i kukurozovina je sad zaorana kak spada niš ne piči z zemlje van
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ipak mislim da je bolje takvu zemlju orati dok dok se pokrovica smrzne!
To neznaci da neskidam kapu covjeku koji je to oro!!!

baš sam prošle zime orao jednu parcelu, rano ujutro kad je bilo smrznuto,i odvaljivali su se komadi zemlje od metar kvadratni,uz zvuk kao da čupaš korijenje...onda se oko 9 sati to odmrzne,pa traktor proklizava... pozvao u pomoč kolegu sa traktorom od 150ks i trobrazdnim plugom,jedva je odrezao među koliko ga je zanosilo. kad su uvjeti dobri,sve se može,a kad je loše,onda se snalazimo...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Jadanas iz usluge iso orati jedno jutro zemlje tako sta u zivotu nisam vidio zemlja je katastrofa toliko je teska za obradu da je to nemoguce orat na 30 cm.dubine pored mene je covjek oro sa imt 558 i plugom 756 i maksimalno 15cm.
Ja sam ipak uspio poorat na nekih 25 cm.
Nikad vise to necu ici orat!!!!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Nisam tolko pobozan, al ne pada mi na pamet u nedjelju ici orat, kamoli tek usluzno.. a jos nisam ni zakapcio plug ove jeseni, znaci da mi je krajnje vrijeme
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A gle radim u takoj firmi da mi je jedino subota i nedelja na raspolaganju inace nebi ni ja radio nedeljom ali nemam drugi dan!!!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
To je druga stvar, al znam vidjeti bisere koji imaju 100 chv vrta i to zajdu orat u nedjelju popodne...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
meni je od travnja do studenog gotovo svaka nedjelja radna,veci je grijeh ako ju provedem u krčmi,nego kad sam s nosom u zemlji...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Zemlji treba sluga a ne gazda a i to je tvornica bez krova pretpostavljam da znate sta hocu rec!!!!
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
E nema u poljoprivredi ni svetka ni petka,kaj bus zivotinjama rekel: Je svetek je bil.:(wasntme):

Lako je reci da je grijeh,ali nemres protiv toga,kad je sezona radi se i gotovo ,drugacije si propal(pogotovo ovu godinu kad je bilo tak kak je)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Hebo vas posao ako se ne mozete odmorit jedan dan. Za ceg onda radite? Da bi jos vise radili ili da bi i uzivali u plodovima svoga rada?
Ne racunam stoku to je druga stvar...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A odmaramo naravno ali ne mogu ja kad mi je sijeno vani ostavit traktor i balirku u dvoristu i cekati ponedjeljak ako se sprema pogorsanje vremena,isto je sa sjetvom,zetvom i svim drugim.Sa zivotinjama nema stajanja.Kaj se tice oranja,za to ima vremena ako si samo poljoprivrednik,ali ako jos i radis(odes rano ujutro i vratis se vec navecer) u subotu ti se nekaj drugo isprepjeći i ostane ti jedino nedjelja.Ako stignes odes na misu i onda u traktor nema druge koliko god se to drugima ne svidjelo.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Ja nedjeljom radim sve osim u zemlji, i s drvima tj, ne orjem, ne frzam, ne kalam drva i takve slične stvari.
A bilo kakav drugi posao normalno. Takav je običaj tu kod nas i ja ga se volim pridržavat. Dobro uvijek zna biti izuzetaka kad nešto baš trebaš napravit.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja sam i danas orao. zašto? zato što prognoziraju kišu,jer su uvjeti i bez toga nikakvi,jer je još dosta ostalo, i najvažnije,jer mi je dosadno. probudim se oko pola 10, do ručka maznem jednu parcelicu blizu kuće,poslije ručka još dvije. a doma sjedit na kauču ili ležat u postelji mi se neda. i još je ostalo vremena da se skokne na kod kolege,malo popriča,i opet je večer preduga...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh