• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nikoga ja ne osuđujem, ali probajte provesti po 12-14 sati u polju svaki dan barem 200 dana u godini, raditi ko budala i onda mi recite da vam je nedjeljom doma dosadno. O tome govorim, pa da je ne znam kakva sila, nejdem i gotovo
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
O tome i pricamo,rokovi tiscu i nemres protiv toga,ja jos nisam zimsku brazdu ni probal a jos moram i gnoj izvest.Kazu za onaj tam tjedan lijepo vrijeme i onda bude udri,nebitno koji je dan,bude se probalo izbjeci ali...Ako sad ne izores ceka te u proljece opet pritiscu rokovi,gubis vrijeme,novac,zivce...:(
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
cabage-o tome mi ne moraš pričati, obojica smo povrćari, po obujmu posla je to po meni najjača grana. ali sav umor koji se nakupi ja stresem u par dana ovog jesenjeg razdoblja,i ubrzo postane dosadno...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ja sam duhanac, i isto imam sezonu, ali koliko god nama sezona bila žestoka,
definitivno je najgore stočaru, tovljačima još nekako, ali ko ima krave i kojekaj.
Nema ništ slobodno, apsolutno ništ, a mi sezonu proguramo...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Recimo moji imaju krave i bilo šta da radimo obveza je pomusti ih. Ujutro čim pomuzemo idemo na polje i za vecernju mužu se vracamo i onda ako ima više posla još i poslije muze idemo na polje dok se bere kukuruz ili sl.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nećemo se sada ko ima više posla, ja skidam kapu stočarima. Neću se ponavljati oko posla, samo sam rekao da je kolko stiska nejdem orati nedjeljom. Samo prskam u ljeto ako je neophodno. Svoje sam poorao sve, uslužno mi ne pada na pamet jer nema tih novaca da derem stroj na tuđe njive. Obaveza mi je jedino još dići dva plastenika do kraja godine, nadam se da ćemo uspjeti.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ova rasprava je neiscrpna,mljekarstvo je svakodnevna obaveza,iz tog razloga se rade modernije staje i izmuzista da se muznja i hranjenje vremenski svedu na minimum i da se naravno smanji fizikalija.Ma mi moremo do sutra o tome razgovarati,mljekarstvo,povrcarstvo,ratarstvo trazi puno posla i neodgodivi je posao.

Ali kad gledam okolo i cjelokupnu situaciju, Poljoprivreda je super posao i previse ju se zanemaruje i blati.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
korijen drveta. parcelu sam uzeo u zakup,nikad nije bila izorana dublje od dvadesetak cm,a u jednom uglu je stablo jasena. izvadio sam hrpu korijenja, i onda mi pukne na uvratini,kad je vec bilo skoro gotovo. :) da.pukne sigurnosni. ubacis drugi i tjeraj dalje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
A onda bi meni dobro došao takav plug :). Na prvi pogled sam mislio da je pukao taj cijeli nosac, kad ono vidim samo je puknuo saraf.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
E sad jos nema oranja barem tjedan, dva.. Kud pada ta kisa stalno, meni je ljepse dok je susa..
A i ove godine mi je obavezna oprema na traktoru sajla.. stalno negdje zapadam i moram zvati nekoga da me izvuce..
Ja bi trebal imati jednoga stalno zaposlenog sada, samo da me izvlaci iz blata.. :D:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ima ruski sistem za samoizvlacenje i niko ti netreba pa da si do truba zapao
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
E sad jos nema oranja barem tjedan, dva.. Kud pada ta kisa stalno, meni je ljepse dok je susa..
A i ove godine mi je obavezna oprema na traktoru sajla.. stalno negdje zapadam i moram zvati nekoga da me izvuce..
Ja bi trebal imati jednoga stalno zaposlenog sada, samo da me izvlaci iz blata.. :D:

pa kaj tak je strašno ? kojom kombinacijom oraš
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
ima ruski sistem za samoizvlacenje i niko ti netreba pa da si do truba zapao

Kako izgleda taj ruski sistem daj objasni ili nekakav video stavi da vidimo kako to radi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nesto me nece sa prenosom videa.nasao sam ga al jok. ukucaj izvlacenje traktora iz blata bez icije pomoci pa ces videti .jedna palija [drvo] duze od precnika gume za 20cm sa svake strane i ucvrsti se za felgu lancima. ako to neiscupa neznam sta ce
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
pa kaj tak je strašno ? kojom kombinacijom oraš

Ne mislim na oranje, nego ovako, sa beracom, a najvise sa prikolicom..
A jos nisam ni pocel orati zimsku, a neznam ni kad budem, kad se ova kisa slozila sad..
Evo jednog od mnogih zapadanja ove godine sad od subote (prikolica je bila 2/3 napunjena zemljom), jedva me kolega s 85 ks i prvom vucom izvukao, jer je i on morao doci u vodu..


A orem s 539 i pretezno s 1x16, al od ove god sam mislil probati i sa 2 x12, ali sigurno nebude islo, pa budem kapcil 2x12 samo na kraju dok bude trebalo odrezati od mede ili izvaditi jarak..

A dosta znam nasjedati i u oranju i to pretezno na kraju dok rezem od medasa, a ima puno njih pametnih pa odrezu od međe "pola metra" duboko i normalno da moram nasjesti i to me dosta muci jer za to uopce nemam rjesenja, jedino visi traktor a njega nemam..
Jednom dok popizdim , dok bude tak duboko odrezano na medasevom jednostavno budem vracal brazde na njegovom na među da mogu normalno odrezati kod sebe..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Međe su totalne gluposti, samo se kote miševi i raste korov. Kod nas ih skoro nigdje nema, jedne godine odoreš ti, druge godine susjed i to sve štima. Ja znam točno di mi je koja međa i ako uđem nekome koji cm ili meni netko jednostavno se izmakneš kad siješ i to je to.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh