• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sa medjama svud problemi. meni je nestalo fakticki kako gde ali oko 1/4 parcela u proseku svud. sve dugacke a moj otac davao pod zakup. izveo geometre i na svakom cosku ili gde se lomi parcela iskopao i usadio parce betonskog stuba.viri samo 5-10cm tako da nesmeta a da iscupaju nemogu zgodno posto je oko 70-80 cm u zemlji. sad sam vec godinama miran. tako smo i sumu omedjili jer je skoro nemoguce oceniti cije je gde. 420 m dugacko a 11 m sirine pa se snadji
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ja sam mislio da je to samo kod nas problem sa međama.
Otkad imamo trobrazdni plug, nemoguće je ostaviti među užu od 30-35cm i obavezno mi svake godine susjed odore jednu brazdu na svoje.
Naravno, nisu svi takvi ali čim spomeneš da to nije u redu, odmah svi dižu noseve u nebo.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Prema gadovima treba biti gad. Da je susjed covjek bi rekel "cuj sused zajebal sam prevec sam odoral budem drugi put ostavil naj se srditi" i nikome nis. A ne da ti jos pocne pametovat i povisivat ton da si ti zeznul. Zato nek sam dizu noseve kolko hoce... Tudje necem svoje nedam. I amen mesa...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam samo na jednoj imal problem i to oko širine međe. Naklada on meni prošlu godinu kak sam mu ja među drezal, da si je on to ostavil široko kaj može do vrta itd, itd, a meni baka prićala kak je frajer svoju parcelu zravnal za metar i pol jer je išla u špic. Ja se pustil glup i rekel, dobro sused zajebal sam ali svakak bum najesen dal sve bakine zemlje razmeriti jer oču znati sve međe pa si onda nabijete koliće. Da vidiš kaj je v sekundi promenil ploću, pa sinek to ti ne treba, to ti skupo, to ovo, to ono...

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Pustiš takvog pacijenta nek si odore kolko hoće, meni je jedan ušao na moje 1,75m, pustil sam ga , radi šta oćeš. Napomenuo sam mu da bude išla tužba, rekao je nema veze. Došao sudac, mjernik, izmjerili zemlje, on platio 6500 kuna troškova, zemlja mu vrijedi 18000, pa sad odi ponovno ako hoćeš. Na 4 mjesta je u zemlji l profil 30x30, 125 cm dužine, s oznakama da si ne zajebem gume na traktoru, na krajevima zemlje ih je povinuo, srednji su ostali i sad je mir. Inače 4 puta smo se s njima sudili za preoravanje, sad su konačno došli pameti, bar se nadam.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sva sreća pa me uopće ne sekiraju takve stvarti. Ako ja orem prvi i slučajno povredim među, susjed se bu potrudil da to popravi i obratno. Meni je isto ne treba, ali ima njih kojima je neophodna. Ove godine su prvi puta kod nas orali slavonci (osatina grupa), jer su kupili Naturu agro. Ti zbilja nemaju poštovanja prema ničemu, jednu njivu su mi suzili za 2,5 metra, na većini ostalih barem za pola i to svima. No imam i ja plug....
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod nas to ide ako od brazdu ja dve pa da vidimo do kad će tako :) A ima i izuzetaka koji poštuju i s njima je sve ok.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
E i ja imam problema...sused preso na moje a nije me ni pito...gnojnica mu se slijeva po mojoj njivi i izvadil je vrbu koja je bila na međi ...i kaj da mu covek sad veli...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Čekaj da si kupim pravi traktor pa da vidimo kud bude išla gnojnica i po čijem bu oral...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja nemam problema sa susjedima na njivama,uvjek se ostavi omedica od 15-20cm i nju nitko ne dira i sve stima.
Kameni su ukopani na medi i vire malo van i uvjek se mogu napipat..
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
eh kad vi slavonci niste upućeni u zagorski mentalitet, pa zagorac bi mejaša u žlici vode ftopil, a ne da mu nebu brazdu ili 2 odoral na svoju stranu.

Otišel je Štef u Njemačku na bauštelu. Vrnul se za par let s koferom punim njemačkih marki. I dojde sused Jura na gemišt i pita: "čuj Štef, pa kaj buš s tolkim penezima?" a Štef veli: "SEE BUM VAS TUŽIL!"
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Evo jos jedan slucaj...ograda je na mojem i jos je i zivicu stavila...prije je tu bilo cvijece al je to moj otac podoral ko zelenu gnojidbu i suseda je htel pod brazdu deti

b8701ebb542e958039fb78cc4d127669.jpg
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Ima i kod nas zagoraca!!!!
Šta bi ti sad to trebalo značiti???

Da se razumijemo, ta mržnja oko međe nije proizašla iz Zagorja, niti je svaki Zagorac takav. Uvijek se nađe pojedinaca koji su stvarno pohlepni i samo bi se svađali (baš đu..at). I većinom ti tvrdoglavi su stariji ljudi u penziji, koji valjda nemaju pametnijeg posla nego uzimat tuđe.
Ali ima potpuno normalnih ljudi s kojima se možeš sve dogovoriti. (I starijih i mlađih). Kao što i drugdje ima svakakvih, tako je i tu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh