• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ivandl

Novi član
Tu od
22 Velj 2014
Poruka
7
ljudi pomozite imt plug imt 755 i neće da mi kukruzovinu zatrpava probo sam ga svakako štelat ali bezuspješno...neznam više šta da probam
 
S

sspol150

Guest
kaj se tiče brzine ferguson je bolji al kad treba nekaj povuću ee onda ursusa ne zovu bezveze mali medo jer kaj se tiče vučne snage tu je tata mata , ferguson tu s njim nemre imal sam ih oba dva
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
probaj pomalčirat kukuruzovinu :) ili uzmi jednobrazni plug, neće ti 755 tu pomoći ako je čitava stabljika.
 

ivandl

Novi član
Tu od
22 Velj 2014
Poruka
7
poslje berača i stalno zavlači traktor kod nije na onoj osovine dobro podešen
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Zaštopava ti se kukuruzovina između brazdi ili nešto drugo? Ova godine je jako puno biljne mase, i to berač ne može dosta usitniti da bi ti plugovi s malim razmakom između brazdi mogli kvalitetno zaoravati..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
taj plug slabo zaorava i slamu iza kombajna, a kukuružnjak nikako. mal mu je razmak, a on je sam velik, izgleda da bi do kine zaoro... al ne ide. ja sam dvije sezone radio s njim i nije on loš, samo što se guši ako mu nije počišćeno. a sad je problem, da je vrijeme kako treba mogo bi tanjuračom probat proći, ali sumnjam, zelena je stabljika sigurno...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Probaj deflektore stavit i pera malo spusti.
Ti plugovi traze brzinu oranja.
Kojim traktorom ga vuces i u kojoj brzini?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kak god je lagana zemlja, guti se s tim plugom, jedna brazda manje i jedan manji traktor na sijačicu i duplo su brži... al on valjda zna svoju matematiku...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
hmmm .... kad vidim ovakvu zemlju ..... pa to bi i ja sa svojim Ursrsom vlekel....:(emo):
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
žac, onda bi nam bilo dosadno da mi imamo takve zemlje :)
bili bi prebrzo gotovi :)
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
taj plug slabo zaorava i slamu iza kombajna, a kukuružnjak nikako. mal mu je razmak, a on je sam velik, izgleda da bi do kine zaoro... al ne ide. ja sam dvije sezone radio s njim i nije on loš, samo što se guši ako mu nije počišćeno. a sad je problem, da je vrijeme kako treba mogo bi tanjuračom probat proći, ali sumnjam, zelena je stabljika sigurno...


ja nisam neki ekspert za oranje, ali moj otac sa IMT 755 VK zaore kukuruzovinu bez problema, a ovo da ne može zaorat slamu, sorry al misim da tu nije problem u plugu. žao mi je da sad ovaj tjedan nisam bio kod kuće da mogu stavit i sliku kao dokaz, oralo se za sjetvu
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Vuga svaki plug zaore sam nakaj to lići to je druga stvar. Ja imam slavonca i de je čisto ili malčirano poora da je milina za videti, ali de ima neobrađene mase onda nastupa oralni sex do bola. Zaoraval sam na prolječe sa posavcon 2×10 cola VK, neki kukuruz napola trul pa se štopalo zato nepričaj bajke jer tu ima ljudi koji su prošli od ferca do traktora od 200ks tak da su prošli sve škole.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ja nemam nekog osobitog iskustva, ali sam imao taj, kako kaže kolega, sex, s tim plugom i kukuružnjakom, tj. s dva takva pluga. inače je jako dobar, ali za kukuružnjak jednostavno nije. orao sam zimsku brazdu s njime i dosta sam bio zadovoljan. tvornički deflektori su mu za ništa, jedan sam sam napravio i taj bio ok, a dok sam se nagovorio da pravim i drugi, plug je otputovao... nemam malčer, planiram ga napraviti, ali ne za kukuružnjak. jeftinije mi je potanjurati, pošpricati mikroorganizmima i zaorati jednobražnjakom... svako radi kako misli da je najbolje, a konačni rezultati se pokazuju na kraju. hoće li se netko učiti na svojim ili na tuđim greškama, to je njegova stvar...
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
I ja radim sa 755 raširenim na 12 cola. Isto super radi kad je njiva čista ili dobro izmalčirana, ali čim ima štapova od kukuruza čitavih to je onda sran.e malo veće jer se na svakih 50 m zaštopa. Jednostavno je premali razmak između brazdi.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ja imam 3 brazde po 11 cola landsberga, nije nešto preveliki razmak, radi savršeno u kukuruzovini, čak i cijelu zaore, jedino mi problem ako je kukuruzovina povaljana kontra od smjera oranja, primjerice prva dva tri reda koja kombajn povalja, e to je onda sex na svakih par metri, inače lepo zaorava sve ostatke...
ispod je video, nije neka kvaliteta jer je kasno navečer orano, al na kraju se vidi kak okreće kukuruzovinu...

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=lywRL8WKgFo[/YT]
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nebi ja nekšt tvrdil da svake godine ne prođem isto u oranju, više sam iza traktora nego na njemu zato sam odlučil ove godine si posuditi malčer prvo sve malčirati i tek onda oranje, a i moj malčer polako kreče iduči tjedan v izradu. železo je sve na broju, a sutra idem na otpad po reduktor.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Evo da se prikljucim.Ti IMT plugovi iz mog iskustva mogu rec da i nisu nesto za pohvalu brazdu vise naslanjaju jednu na drugu nego sto ju okrecu i zato dosta biljne mase ostaje vani a pogotovo kukuruzine moze se svaka njiva prepoznat koja je orana IMT-ovim plugom prednost im je sto su lagani za vuc.
Sada imam niemeyera 12coli dve brazde i neuporedivo je kvalitetnij orac od imt 756 ali se i teze vuce!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj to fali IMT plugu???

Samo brzina i dobar konj !!!

Evo raznih kombinacija u raznim tipovima zemljišta.

565 i 757 (2x14)
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=3wmtgGXzPLA&index=7&list=UU_Pptlm6-mx4e0XOUvQdRDA[/YT]

565 i 756.25 (2x12)
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=mdEeleSTJwk&index=9&list=UU_Pptlm6-mx4e0XOUvQdRDA[/YT]

Same i 2x14" u težoj zemlji.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=cbWUrNnb9s4&index=11&list=UU_Pptlm6-mx4e0XOUvQdRDA[/YT]

i u lakoj zemlji
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=eZiTe8d6-KQ&index=18&list=UU_Pptlm6-mx4e0XOUvQdRDA[/YT]

i ima još videa na mojem kanalu...

Naravno da je IMT, OLT i svi takvi "prosti" plugovi najobičniji bez ikakvih kerefeki, ali može se s njim jako lijepo orati uz male prepravke i modifikacije.

I ja bi volio imati Lemkena ili Kvernelanda, ali to bude malo pričekalo :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh