• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Evo malo oranja zimske brazde od mene

qriJbCE.jpg


još malo pa gotovo

fJ2AKU7.jpg



i glavni akteri oranja

5KhL9u1.jpg

evo i jedan video oranja

https://www.youtube.com/watch?v=ycI7FTZ5vAY

[
 
Posljednje uređivanje:

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Hvala , inače ne radi stalno nešto je otišlo pa zbog tog cijelo vrijeme radi.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Ivica oranje je ljepo, a i njiva nije preloša koja je to površina izgleda dosta veliko..
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Ima ,ima odmah kraj ove livade što se ore još dvije takve po 25 cca i jedna od 30 i nešto jutara .
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=IW6l3xlD6w4[/YT].
Ovo je današnje oranje kukuruzište sa navoženim stajnjakom.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
A gdje u cetingradu ima 25 jutara u komadu :)
Kako nema? Bio nedavno u tom kraju na jednoj farmi...ima zemlje koliko hočeš, ne vidiš kraja zbog brda i draga

Ivica ne smeta kamenje u zemlji u oranju?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kako nema? Bio nedavno u tom kraju na jednoj farmi...ima zemlje koliko hočeš, ne vidiš kraja zbog brda i draga

Ivica ne smeta kamenje u zemlji u oranju?

Ma zezam :) Mora bit, tamo i ima većih komada, a ne kao kod mene sve usitnjeno...
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Čiko kamena nema na ovoj zemlji eventualno se nađe možda pokoja cigla ,blok jer su nekad na toj zemlji bile kuće ,itd ,zemlje ima dost baš u samom cetingradu Toma 84 i ne al u krugu od 8km od ctg ima dost zemlje u državnom vlasništvu .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Par slika oranja sa Eberhardt plugekom.











Sa plugom sam u globalu zadovoljan, osim kaj moram dati napraviti drugačije deflektore da bolje sprema masu pod brazdu.
Ovi njegovi original su več dosta potrošeni i slabo su zavinuti pa malo falša, ali nije strašno.
Inače, plug se je odlično naštelao prema traktoru, ne bježi nu u jednu stranu, prva brazda poštelana, nema kose vuče i traktoru nije teško, čak nemoram ni šperu tiskati pri 25-27 cm dubine.

Evo i video

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=M6sE7jQ3ilo[/YT]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,159
Baš se brzo okrene plug :). A Imt ima velik ajnšlag pa si brzo nazad u brazdi :). Jel ti se desilo koji put da se nije plug okrenuo kako treba? 539 nije bio u akciji oranja?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, okrene se baš brzo, ali sve mora biti kak treba, znači ako se desi da su zadnji kotači u nekom jarku, a prednji malo višlje, plug ostane nisko pa prilikom okretanja zapne za zemlju i onda moraš dole da ga okreneš ručno pošto ostane na vagi.

Sve situacije sam več isprobal i kad paziš nema greške, samo povučeš i on se okrene.

Kaj se tiće 565, da, ima solidan anjšlag i u brazdi si u trenu nazad, u odnosu na Same koji je veči traktor sa velikim prednjim kotačima i još k tome ima manji anjšlag ovo je čas posla kod okretanja, ali zato Same ima svoje prednosti :)

Kaj se tiće 539, nismo još orali sa ravnjacima ništa, ujak stalno radi pa nikak da uhvatimo koji dan da krenemo sa 2 traktora i 2 ravnjaka u polje, tak da ja pomalo riješavam zaostale raole sa malim okretačem sam.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh