• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Re: Oranje, oranje, oranje...2

bhorv majstor za štelanje pluga ili!??
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Re: Oranje, oranje, oranje...2

a ovo u vezi marke, malo zezam ove ne ljubitelje Zetora...:eek::
Ajde ti ljubitelju Zetora mići tu sliku IMT s avatara... :icon_pray:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Re: Oranje, oranje, oranje...2

nepotrebno citiraš post :x:

a ko kaže da nisam ljubitelj IMT-a :icon_e_wink: Hijeo sam promijeniti, al mi ne polazi za rukom, pa neka stoji..:drink:
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Šima vidiš da nisam citiral cijeli post...:drink:, a što se tiće štelanja pluga tu je sve OK, ali mislim da imam problema s finom hidraulikom na traktoru.. ili ne radi ili neznam naštelati za plug. jer mi se dogodi da ponekad iskoći van pa mi traktora vuće u lijevo. zbog toga orem sve ručice su dolje srečom traktor ima snage i na maks. dubini.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Danas sam vidio oranje OLT 3x14 sa kotačem i zetor crystal od 120 KS, katastrofa....na trenutke se zaustavljvo, pa rikverc, proklizavanje, a u oranju prednji dio traktora da ne pretjeram pola metra u desno, prednji kotači skoro full u lijevo..iz toga vjerujem vama koji se mučite s oranjem...ja nisam imao takvih problema IMT 756 + IMT 549 DV.

Nema to puno veze s težinom zemlje, već sa štelanjem pluga.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,598
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Evo da stavim malo koju sliku od današnjeg oranja :)

super oranje,jesi imao lance na kotačima ili je išlo bez?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Metalni kotači, lijeva strana raširena da ima manji nagib u radu, dubina oko 18 cm, radi ko zvrk :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,598
Re: Oranje, oranje, oranje...2

ja stavim lance,isto ide super
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Bravo Gogo, ipak je ''ako traktor onda Zetor'' :icon_kidra:
Moj da ima prednju vuču to bi bilo super, jer ovako u malo lošijim uvjetima ima proklizavanja pa bez špere ništa.. Al ako nije odozgor sklisko ide samo tako.. Samo još da mi je bolji plug, jer ovaj što imam to nije za moj traktor, da ne pazim na plug već odavno bi bio u starom željezu, slab je..


nije loš zetor, samo po mom mišljenju mu je cjena malo visoka, mislim na ove polovne stare između 10 i 15 godina.....a i oni od 20 god su još dosta skupi.....pogotovo oznake xx45....
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Evo i današnjeg oranja strnika
 

Prilozi

  • 2014-01-04-1851.jpg
    2014-01-04-1851.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 116

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Oranje, oranje, oranje...2

nek onda neko veli da ima teške zemlje za obradu

mf 155 ks , 4*16 cola , dubina max 25 i nejde baš nikak , proklizavanja ko u priči, potrošnja na toj parceli je bila 55 l /kj :icon_e_surprised:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=f1PLI6TsT3w&feature=youtu.be[/YT]




 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Re: Oranje, oranje, oranje...2

@Matija..manje bi goriva potrošili da su orali s dva traktora i jednim plugom ko prije par godina na takvim zemljama. Po meni za takvo oranje je plug do 12 coli i koliko može brazdi takav traktor vleći..ovo je ubijanje traktora i zemlje...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Oranje, oranje, oranje...2

sreča pa nema takve gadne zemlje puno pak se odradi i to tako , a da se dalje čeka sa oranjem nebi bilo dobro u toj zemlji , nek padne jedna kiša opet tjedan dva se nebre na tu zemlju...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Oranje, oranje, oranje...2

to nije oranje,to je glupiranje z debelim traktorom...kad već ni izorano do sad mogel je pričekati još koji tjedan da se malo to blato pomrzne i oral bi s pol snage...:mur::mur::mur:
...veli kod nas stara izreka "bolje doma spati nego po mokrom delati"
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Orao sam i ja nesto sitno po blatu prije mjesec dana, isto tako brazde izgledaju.. Da sam znao da bude 1. mj. tako lijep nebi onda ni prismrdio toj njivi.. Valjda se budu temperature spustile da se to izmrzne..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Stvar je što se njiva uništi po tak mokrom oranju,ali jedna brazda dole i več bi drukčije bilo a ako treba i dvije dole,manje proklizavanja bi bilo,manja potrošnja i prije bi napravio.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Kod mene gdje je teška zemlja ako se ne pogodi vrijeme oranja, traktor 180-200ks ima šta vući 3 brazde sad ne znam dali je 16 ili 18 cola, u normalnim uvjetima ide sa 4 brazde..
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Re: Oranje, oranje, oranje...2

VOGEL & NOOT plugovi cijena bez pdv-a (2000€ rešetkasta daska), (pune daske 14.400 Kn + pdv)


Razmak plužnih tijela: 95 cm
Visina okvira (klirens): 68 cm
Širina zahvata: 30, 35, 40 cm (12-14-16")
Potrebna snaga traktora: 55-80KS
Težina: 225 kg


da prodaš svoja 2 imt pluga, imaš za pola novog vogela........ako se dobro sječam da imaš 2 komada......:(y):


čovijek ga ima kod mene, vuče sa zetorom od 80ks, i ima brzinu, dubinu......sve, a brazde se nepoznaju, odlično ore........a ima i iskustva u oranju od preko 40 godina......i kada budem imao veči traktor, samo ću takav plug gledati.......jer i daleko je bolji materijal daske i raonika, nekako se bolje sjaji od mog pluga.......

Ja imam tega V&N, prodam ti ga! :icon_thumright:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh