• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Vi orači ste ko moj tast..... on bi oral ako moža u krug sam da se ne mora okretati...

Pa sam mu rekel da si dene stupa u centar njive, uzme štrika, ode kod cinobera po kobilu, i nek vozi u krug...i zavši oranje dok mu se štrik ne namora na stupa, tak nebu promašil ništa izorati.... osim svih čoškova njiva...a bude si i napravil koncentrične krugove za buduće navodnjavanje... :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ostalo mi još nešto za orati. Zadnje 2-3 godine je bila djetelina na tom komadu pa si mislim da to sutra prije kiše riješim. To kiše kaj padne bolje će brazdu natopit nego zbijenu zemlju.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Pitao sam na temi o plugovima pa da i ovdje pitam. Dvobrazdni plug 12 coli, koje brzine koristiti kod oranja?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
560 traktor. U zakorovljenoj ledini sa nešto panjića i korijenja sam išao u drugoj sporoj. Otvorene oranice pretpostavljam prva brza ili treća spora.
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
Da li je danas netko od forumasa s 3 brazde kod Zapresica točnije kod Lužnice "propuhivao" traktor...
Lijepo slaze brazdu 😉
Oprosti na kasnom odgovoru jel bio john deere mozda?:ROFLMAO::ROFLMAO:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ne treba mi, nije ni bilo u planu branje.
Bitna mi je bila zelena gnojidba jer je taj komad počeo imati sve slabije prinose zadnjih godina.
Ove godine smo zemlju malo odmorili i posijali stočni grašak.
 
Na vrh