• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Samo claas nema svoje motore. Svi ostali ih proizvode i ugradjuju u 90% svojih modela.
Steta jer ZTS je radio dobre motore.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ja isto imam za orat oko 4ha..
Al nisam u problemu s tim,zemlja je lagana i oranje bu pred samo sjetvu kukuruza..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Ja isto imam nešto manje od 2hektra, isto ćemo orati neposredno prije sjetve :).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
E meni je ostalo 2 rali šta je trebao biti ugar ali opet se plan okreče. Ide djetelina. Znači da mi uskoro opet bude falilo malo zemlje. :mur:
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Evo jedna od prekjučer. Ovo je negdje sredina njive xD

Pa koliko je to duga parcela ak je ovo na pola čini mi se da do kraja nije bez 1km kako je sa međama kak to iziđe na kraju u špic koja je površina parcele.:icon_super:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
S obzirom da ore soju i godina je dobra, zahvat je ok. Od ovoga moze samo teze biti. Mada je kod nas jedan sa 1614 orao s 5 brazdi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj se sekirate, nama je ostalo još 14-15 rali i nešto sitno usluga.
Nekaj se bude izoralo čim malo zatopli, znači sljedeći tjedan vjerojatno, a nekaj mora ostati za gnoj, gnojnicu..., al sve su to lagane pjeskovite zemlje, tak da nema bojazni.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ok nezz koji je zahvat pretpostavka je 14" al to je pjesma koliko vidim.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa koliko je to duga parcela ak je ovo na pola čini mi se da do kraja nije bez 1km kako je sa međama kak to iziđe na kraju u špic koja je površina parcele.:icon_super:

Ne znam točnu dužinu njive, ali negdje oko 870m. Komad od 9.56ha samo mi to dijelimo na pola. Na slici djeluje dosta dalje nego zapravo je, ali je svejedno dugačko :D Nije u špic, ubiti ima malo špica na drugoj strani ali zanemarivo. Što točno misliš pod međe?
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Pa ak je na jednom kraju npr široka 50m dal je i na drugom isto jel zahtijevna je to dužina ili si stavljo kake kolce svaki 200m.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Zahtjevna ga sto? Odrezati od međe? Uhvatis pravac, usperas i eto ga, samo gledas u daljinu i bude ko iz puske.Mislim da nemam parcele ispod 400 metara duzine

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nikakvi markiri samo probat što ravnije izvuć brazdu. U pravilu nebi trebala biti šira nigdje mada se širi kada uđeš u dolaču. Sve u svemu i nije baš zahtjevno, imam više takvih komada od dužine preko 500m
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Kad smo kod zvuka.. Kome se neda čekati, može premotati na 1:10

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=35cmgMjpfv8[/YT]
 
Na vrh