• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kolko mi se cini i koliko vidim na Ursusu je straight pipe, zato ima tak hreski zvuk. Odlicno zvuci.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=P43udLCLP9g[/YT]

Ne more ursus đoniju donit ladne vode:(think):
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Meni draže kad se ja zatvorim u kabinu što manje zvukova da dopire, fino upalim radio i blaženo za raditi. Ja sam svog zeksa već prebrtvio jer me nervirala buka :icon_eyes:

To je kao i auto, joj što se dobro čuje kad prđeka, al' sjedi i vozi turu od 50km, pa propalio bi. Ja mislim da bi ja izašao van i otkinio auspuh zubima hahaha
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
A moras ga malo i osluhnut da vidis kako je njemu :D

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ma sve to stoji, ne mislim sad na zagrobnu tišinu, al' brate kako ostat normalan nakon 8h drndanja u njemu, a on drobi kao mlin čekićar, pa ako njemu ne ode brtva glave, vozaču bome ode haha

Znam kada sam bio na praksi i vozio Torpeda 90 sa cisternom za vodu kad smo prskali, ono drnda svaki lim na njemu, a sve brtve popucale, uši krvare u njemu xD Još kad mali krene čekićat uzbrdo, divotica.

A oranje sa mojim IMT 540 je isto bilo zakon, nakon 6h oranja se vratim kući i nije baš da čujem najbolje xD
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Slažem se,bolje da ga uopće ne čujem,prošla me faza kojekakvih nabrijanih zvukova...
Što si brtvio na 6340? 30% buke dolazi kroz vrata,ako su se šarafi u kvakama razlabavili,treba ih našpanati da čvršče sjednu,razlika se odmah primijeti...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Prebrtvio lijeva vrata jer je guma ona tj. gumena brtva vrata dolje di se gazi bila poderana i kod kvake isto tako, i od bočnih prozora je isto guma bila razlokana pa sam izmjenio, od tada je dosta manja buka u kabini. Još kontam napraviti od malo čvršće gume, brtve s prorezom za poluge na podu ujedno da smanjim ulazak prašine, a malo i buku prigušiti.

E hvala za savjet oko kvake, budem pogledao i to :D

Čitao sam da i zbog onih guma na kojima sjedi kabina zna drndat, al' kod mene su dobre te gume.

Još ću se pozabaviti s kojekakvim rupama i rupicama da ga prihušim što je više moguće. :D
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Da,samo otvoriš i zatvoriš bočni prozor u radu i vidiš koja je razlika,kad su gume dobre,i sve čvrsto sjedne,to je to. S podom se nemoj previše zamarati,ne uđe tu toliko buke i prašine,bar u mom 6340 nije. Skini onu ploču naprijed na kabini,kod početka haube,i vidi kakva je tu izolacija,da nije strunula...
A amortizeri kabine su sigurno dobili po piksi nakon 13 godina,pogotovo onaj kod rezervoara,zna se nafta proliti kod tankanja,i pojede ga s vremenom.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Na oko djeluju dobro... Ma što zbog prašine i buku stavio bi tu gumu da mi čvrsto drži ručice jer mi ova od blokade diferencijala isto drnda, a onda spojim ugodno s korisnim xD Šta je unutra od izolacije? Spužva neka sigurno? Ako je strunila jel bi mogao filc unutra ići? Ili se može kupiti zamjenska?

I jel se može kako srediti da mjenjač kada je u brzini ne drhti ručica? Kad orem u drugoj brzini uvijek mi vibrira ručica i onda lupka...

Malo smo otišli off, al ajde xD
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pošaljem ti poruku,a ovo mogu moderatori pobrisati... :)
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Malo i od nas oranja

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ytUXPbWDHqA[/YT]
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Hvala :)
Samo da je više takve zemlje.. Ovo su nam jedne od lakših,a ostale su uglavnom teške.
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

MT 542 i duboko oranje

iWnnFfZ.jpg
 
Na vrh