• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
U stali smo majka i ja, a na polju sam..
U pola 7 ujutro pocinjemo i u pola 9 smo gotovi, onda ja krunim i meljem kukuruz za navecer i drugi dan ujutro i dok se najedem, natocim gorivo, do pola 10-10 mene nema na polju..

Kužim te. Svatko ima svoj sistem,ja isto znam orati po sat-dva dnevno,jer imam sto drugih poslova. Samo velim da se daju čuda napraviti i s malim plugom kad se neke stvari poslože,a kamoli s većim. Meni se ove godine desilo da sam par put otišao orati,i već sam pri kraju a da ni ne znam,tri brazde su čudo!

Jebate, ne sječam se dal sam ikad u životu oral 12 sati u komadu.:icon_mrgreen:

Nit vremena, a nekad ni volje, nek izorem 5 rali na dan, dosta mi oranja za tri dana :biggrin:

Ja sam tad baš uživao,kod mene je bilo mokro i teško se oralo,sve neke male parcele,a tvrde ko vrag,tamo pak druga pjesma,velike parcele,lagane za obradu,svaka međa na svom mjestu,okrečeš se na putu pa ima malo uvratina za orati... Milina!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Mase kao u priči, dole pšenica ne izvršena + iznikla i još sirak veći od Zetora
b2bdfd3d70ebc6b665b79abb5a99095a.jpg
816c8951a32dca2408be80cb79bb4d28.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
u pitanju su IMT 558, i plug 2x12 IMT, hm, neki stari cjevas sive boje , visoki klirens

sutra imam porpavni iz oranja, pa bi mi dobro dosao savjet, na osrednje rahloj zemlji, u kojoj brzini na kolko okretaja se ore?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
u pitanju su IMT 558, i plug 2x12 IMT, hm, neki stari cjevas sive boje , visoki klirens

sutra imam porpavni iz oranja, pa bi mi dobro dosao savjet, na osrednje rahloj zemlji, u kojoj brzini na kolko okretaja se ore?

U prvoj brzoj, gas preko polovice, najbolje od 1600 pa do 1800 okr. Mislim da u 2. brzini neće ići.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
zadnji put su me naputili u 3. spora, pa nije bas nesto Imt plug brazdu okretal

probam ja ovaj put u prvoj brzoj
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a krenuo sam u prvoj, pa su me tast i susjed pitali da kaj trke ubrzanja vozim...
zato sad pitam tu na forumu, hvala bogu tu ne fali iskustva...

potrosal sam jedan red u prvoj, i činilo mi se da puno bolje okrece brazdu
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Josix-IMT plugu i treba brzina,ako se traktor ne buni,samo po gasu!

soony- nije na oglasu,al ima nekih zainteresiranih...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja valjda od ponedjeljka krečem u oranje, prvo 12-13 rali raole, a zatim oko 30 rali kukuruzovine, između toga treba i gnoj izvesti, nekih 25-30 prikolica, bude zanimljivo, samo nek ostane ovakvo stabilno vreme.




Josix. samo 1. direkt i 2x12, 558 mora ići bez problema 25-30 cm dubine, sam veliš da je zemlja rastresita.
Ne slušaj starce kak su oni negda orali, negda je bilo negda, sad je drugo vreme.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Evo malo zimske, ima dosta mase al sam prepravil nosaca deflektora i spustil ga skroz do daske pa sve zatrpava, ostane pokoji listic vani..
Ovo je zemlja koja ima na jednoj strani 65 redova kukuruza, a na drugoj 100, tu ima narezavanja..


 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Sve je to dobro ali nikak uštimati plug kak bi ja htio. Stalno kao da ide u koso zamnom. Nema kak ga več nisam štimao, stalno se vuče na lijevu stranu. Pomičem ga po osovini ali on baš neče. Sutra budem još nešta probal pa budem videl.
Tu ima 2 ha. Izorano za neka 4 sata s tim da me zeko malo zaj... a i plug.
1. Jel se to najvise desava u teskoj zemlji
2. kako ti spaja prednju i zadnju barazdu, vidi li se praznina izmedju (zemlje),

Vjerovatno imas kosu vucu, a to se desava zato sto ti je plug pomotan, kod mene je bila glava prednje brazde vrlo malo savinuta, te tako daska nije dovoljno odgurivala zemlju u stranu, raonik nije bio pod odgovarajucim kutem itd, itd. To sam primjetio kad sam uporedio zazore prednje i zadnje daske. Tesko mi sad objasniti ovako bez slika, popeglao sam to, doddatno pojacao, podesio onaj flah sto upire u dasku (kosnik) sad ide za traktorom, spaneri opusteni, ne mijenja zahvat, slaze obadvije brazde isto.



attachment.php

usporedi prednju i zadnju brazdu sa ovim zazorom (kod ova tri vijka po vertikali), ne smije nalijegati daska na tijelo pluga, ako nalijeze pomotan je, motan nosac raonika i daske dok se daska nije oslonila na nosac pluga,
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Josix, imt plug voli brzinu, samo po gasu i puno bolje bu ti okretal nego dok ga polako vućeš. Tad samo naslanja brazde.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
To je prekjuce vrsio kombajn , 2 puta sam morao da izlazim ali ne na toj strani koja je snimana vec na suprotnoj jer je kukuruz polegao pod 45 stepeni u odnosu na vrsidbu pa je poskidao samo klipove ostali citavi kukuruzi, poslije sam kako traktor ima snage kad vidim da je sumnjivo smanjim gas na sekundu dvije i onda povecam puno vise jer sam orao na 1400-1500 o/min , pa onda gomila ispadne ako se pocne skupljati , losije je zaorano nego ova strana sto je snimano ali bolje od vecine bivsih ex yu plugova koji bi orali tarupirano, da je bilo mokro ne bi bilo problema jer ne gura kukuruzovinu.

A i predpluznjaci idu vrlo duboko , nije mi se dalo vise da sarafam , trebalo je da idu plice, max 5-6cm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh