• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja pitam samo zato jer i nas čeka još hrpa oranja, ali neču u ovo blato dirati, nek se još malo prosuši pa budemo orali i odmah zatvarali sa sjetvospremačem ili RD ako se kupi u međuvremenu.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Vidim da je dobro uzorano.I ja imam imt 757.2 i 757.3.
Ima dosta ljudi koji govore da imt neore dobro,al za male novce koliko on kosta nema boljeg.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Danas je orano. Pa i nije tak blato kak sam mislio. Gore par cm je mekano a ostatak je skoro suho. Zato na početku stisnem šperu i nema proklizavanja. Ostavio bi i ja za pred sjetvu ali tamo na brdu ako ne premrzne morem se je.... sa bilo kakvim strojem. Imam još jedan malo gori komad pa se nadam još barem malo smrznice.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam i ja nekih parcela gde bi mogao več sad orati, vidjet ću drugi tjedan da nešto krenem.

Smrzuto nije bilo??

Vozio sam gnoj prošli tjedan kad je bilo ono toplo, gore je bilo mekano 10 cm, a ispod sve smrznuto, ideš po zemlji bez problema, no 2-3 dana poslije je odpustilo izgleda skroz.
 

ocubitgazdasela

Novi član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
22
susidi svi odselili, ostali samo starci, koji nisu otišli... sad ću iduću sedmicu otić gori na njivu pa cu pocet orat, nema mi druge. uputija me jedan susid, od sredine zemlje prema vanka.. jednobrazni plug od 10 coli ce bit ok?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Oralo se danas

4e86cae6563a0f7debd57d46377419cd.jpg


ce1d95960bab868151b0bb406d6f1bb2.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Na 14". Tako kupljen tako ostao.
Danas oko 7 jutara, u ponedjeljak jos 2 pa drljacu kacim.
Dobro se ore, ispocetka na donjoj slici malo blato, ostalo odlicno.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Evo i ja danas izoral sve.
To sam gnoj vozil prije božića i poslije nove godine i od onda je bilo stalno smrznuto pa ja sad doslo na red.
Super se oralo, inace zemlja ima šljunka pa nije teska za obradu, zato sam ju i ostavil.




















i zadnja uvratina i plug uhvati nekakav korijen drva i puff.
 

ocubitgazdasela

Novi član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
22
kad nije preporucljivo orat? mislin na vremenske uvjete i podlogu.. blato, voda, kako vi to radite? il sila boga ne moli pa kad se mora, mora se
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
ako plug ne okrece dobro, ako ima previse proklizavanja, ako unistavas njivu, jednostavno ako nejde nejde...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Oreš kad se može, odnosno kad uvjeti koliko toliko zadovoljavaju, idealni uvjeti za oranje su rijetki, ali ima ih.
 

Najnoviji postovi

Na vrh