• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kupuj i radi,i ne zamaraj se puno kakve su daske,ako su i poderane to još može godinama orati.Ja sam imao Gassnera,rupe je imao po daskama koliko su bile poderane,poorao 60 hektara i prodao ga dalje.Daske su bile iste kao i prije mog oranja.To ne treba mijenjati dok se ne raspadne.Koliko sam ja plugova vidio takvih u njemačkoj,teraju dok daska ne otpadne,sljedeči puta ču to slikati.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Danas i sutra u školi imamo neku vrstu prezentacije obrade tla, pa sam ja zadužen za praktični dio pokaza kvačenja pluga i oranja.
Radi se o Case-u MXM 175 i Lemken-u EurOpal7.
Evo par slika od jučer kad smo išli uštimavati plug:


 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Plug im je više nego odličan, kad bude vrijeme za novi plug prvi izbor mi je VariOpal7.
Ovaj na slikama plug je potpuno nov, izorao je možda 1 hektar dok su ga uštimali.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a pa te lijepe velike njive,
i ti lijepi veliki traktorčaci,
sa tim lijepim velikim plugićima...

i jos ovo

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=mJG_ReAHAqU[/YT]

ne podjebavam, samo mi je lijepo gledat takve stvari...

i to je neka druga dimenzija,
paralelni svemir,
naspram, sjednes u 539 , zakopcas 2x12 i jebes sam sebi mater kak to nede...
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
U pravu si.
Nisam odmah razumio na šta misliš.
Razlika je i više nego ogromna.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kuba, nije mi jasno zašto su toplink zakvačili odozdola???

Uostalom, nikad mi nije jasno zaštno neki ljudi kvače toplink sa brzim kopčanjem odozdola, a može ići i po meni trebao bi ići odozgora.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dovoljno je logički sagledati i ispada da se toplink kvači odozgora, nikako odozdola, na 95% priključaka može odozgora bez greška. I sam priključak za sajlicu/lanac gore je na zatvaraču da ga možeš ppovući iz kabine i odkoipčati bez silaženja dole, opet ispada da ide odozgora.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,155
Ja na to gledam da bi kugla logički ispala prema dolje i zato stavljam toplink ovako kao Kuba.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Nema kugla gdje. Klin je drzi. Uvijek od gore kopcam, jedino drljacu od dolje posto nema mjesta
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Po nekoj logici ta kugla je osmišljena da ostane na priključku pa je tako i normalnije da se kopča odzgora prema dolje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ja I šumarski malčer koji je težak skoro tri tone kopćim odozgora I nikad niš,a tak I sve ostale strojeve
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Ako je sve ispravno sa brzom kopčom na toplinku nebu se otkopčala nikak a ako je poderana svejedno vam je odakle ju kopčali. Nisu to poluge hidraulike pa da mora odozdola kopčati. Zato je valjda tak i napravljena zbog bržeg i jednostavnijeg kopčanja pa zato valjda i ide sa gornje strane.
 
Na vrh