• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
Jako sam zadovoljan sa plugom.
Inače je kupljen kao Lemken jer na njemu nije bilo nikakvog natpisa i mislili smo da je Lemken.
Tek kasnije sam našao na daskama natpis Brenig. Malo potražio po internetu i našao takav plug.
Uglavnom nije mi ni malo žao šta sam ga uzeo jer su daske i noževi još orginal na njemu a nisu ni malo potrošeni.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Marko jesi to već morao isprobati stroj kako ide i jesi orao bez ili sa šperom jer se vidi da je baš suva zemlja?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Bez blokade. Jedno sam imao problem na zadnjem prohodu kada sam po travi išao.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Aha,ja sam morao danas koristiti šperu jer je bilo dosta tvrdo i samo kopa a kad mu uključim šperu kao da je dobio prednju vuču.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pomagajte...dajte mišljenja barem....

Imamo Imt 560 i 2x12coli plug OLT (plavi), oba diska montirana na plugu. IMT 560 ore bez problema s njim i to lijepo zatvara brazde i kuruzovinu zatrpava. Ore se na dubinu 20-25cm kako gdje.
Plug se dobro ponaša prati traktor i obije brazde su iste širine, IMT hidraulika ga osjeti po težini tla.

Stari kupio Lamborghini 874-90T (1000.4WT motor) , po licenci SAME Explorer 80, znači i hidraulika je ista valjda.

Al nikako orati s tim pugom i Lambom, stalno il plug izlazi iz zemlje il upada predubko.

Da li za taj traktor treba plug s kotačem ? Mislim zbog hidraulike i drugačijeg osjetilnog dijela?

Kako da istestiram jel hidraulika dobro radi na Lambo-u? Što predlažete ??
Inače poluga se norm. dižu gore i spuštaju dolje, ali mi je malo čudne ona druga ručica za osjetljivost.

Kad je podignem skroz gore, počnu se podizati i poluge, iako gl. ručica stoji u donjem položaju...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako diže poluge iako je fina hidraulika dolje, znači da radi i da je to vjerojatno transportni položaj u kojem hidraulik ne može pasti dolje.

A za oranje vjerojatno ima problem jer nema kopirnog točka jer nije kruta hidraulika nego plivajuća i ako staviš na neku dubinu, ovisno o strukturi tla, plug ili iskače jer ga hidraulika diže da traktoru ne bude teško ili je premal otpor pa ga zakrka dokle ide.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pa baš o tome govorim, stalno plug pleše gore dolje, nikako da se ustabili na nekoj dubini i da ore kad ga vučem s Lambom od 90KS,
A kad ga vučem s IMT560 onda se lijepo ponaša na dubini i konstantno je na nekih 20-25cm dubine.

Znači treba plug s kotačem za traktore SDF grupacije tj SAME - Lambo????
 

Najnoviji postovi

Na vrh