• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Znam... Nakon snimke sam odradio generalnu na njivi, al' opet na pola posla... Dimi. Čak takav dim da stoji u zraku hahaha

Pogodio se tlak i da nema povjetarca hehe A ono prije sam htio komentirati, ali se suzdržavam :ROFLMAO:

IMG_20191024_180043.jpg
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ma što li će ti samo ona Greta šta se derala za klimatske promjene reći na taj "dimež" 😂😂
Inače dobar pravac, treba to moć zadržat 👌
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Mene više od svega zanima kako si se popeo nazad u kabinu kad toliko ide ? Jednom sam se okliznuo na stepenici i više mi takve egzibicije ne padaju na pamet.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Kružio je ne tako davno po fejsu video nekakvog indijca koji je izašao iz traktora koji je vukao nekakvu bijesnu tanjuraču i pri ulasku ga uhvatio zanji kotač, a tako i ta tanjurača... Zgrozim se kad pomislim na to.. Nakon videa su čak i slike bile objavljene...


Pazite se ljudi, je*eš video!
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
596
Bok, zanima me iskustva kod oranja livade, uzoro bih za nekih mjesec dana dvije livade pa me zanima koja se kultura najboljom pokazala za uzgoj, što je najbolje posijati na proljeće na uzoranu livadu ?
(Nadam se da nisam fulao temu :)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zar ne vidite da moj prijatelj Casper zatvara vrata na početku videa da mu ne tuče promaja?! E moj Caspere, fino ti rekoh da se obučeš pa makar i onu nakaradnu plahtu da navučeš što ti je mama sašila kada si kretao samnom u prvi razred, ali ne, ti voliš biti gol...

Šalu na stranu.

Ahh, opasno je svašta. Znam da se nije baš za zajebavati s time, ali... Ima načina da se ne ugroziš prilikom vraćanja u traktor, barem na mom zeksu, mada i ja serendam pa uskačem, ali dobra procjena zlata vrijedi.

Ehh, moj @Petretic549 da nema Nas što dimimo, nebi ni ta Gretica sirota imala šta papati.

A glede pravca, najbolje zadržavanje pravca je uopće ne dirati volan :D Kada pobjegne, trudim se što prije ispraviti jer na kraju dobiješ čuda koja moraš ispravljat 3 dana.
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Bok, zanima me iskustva kod oranja livade, uzoro bih za nekih mjesec dana dvije livade pa me zanima koja se kultura najboljom pokazala za uzgoj, što je najbolje posijati na proljeće na uzoranu livadu ?
(Nadam se da nisam fulao temu :)
Kukuruz bez dileme
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,211
Bok, zanima me iskustva kod oranja livade, uzoro bih za nekih mjesec dana dvije livade pa me zanima koja se kultura najboljom pokazala za uzgoj, što je najbolje posijati na proljeće na uzoranu livadu ?
(Nadam se da nisam fulao temu :)
Evo da ti kažem što su mi rekli u agenciji da prije oranja livade odnosno površine koja se vodi u ar kodu ali i u prostornom planu lokalne samouprave treba najprije dobiti nekakav pristanak od njih e sad dali je to 100%točno trebalo bi provjeriti.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
596
Nisam znao da trebam neciji pristanak mislio sam samo da u arcodu promjenim iz livade u oranicu, ne znam tocno kako to ide pa ako netko vise zna bio bi mu zahvalan na dodatnim informacijama
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja sam već par godina za redom mijenjao livade u oranice jer skoro sve šta uzmem u najam su stare livade...i nikad nije ni bilo upitno jel se smije ili ne. Al možda u drugim županijama postoje neka drugačija pravila.
A kad smo već kod oranja evo i malo slika sa oranja friško kupljenim plugom Krone Mustang 140 vario
 

Prilozi

  • 20191025_171906.jpg
    20191025_171906.jpg
    233.2 KB · Pregleda: 57
  • 20191025_171753.jpg
    20191025_171753.jpg
    173 KB · Pregleda: 57
  • 20191025_102802.jpg
    20191025_102802.jpg
    149.3 KB · Pregleda: 56

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Bok, zanima me iskustva kod oranja livade, uzoro bih za nekih mjesec dana dvije livade pa me zanima koja se kultura najboljom pokazala za uzgoj, što je najbolje posijati na proljeće na uzoranu livadu ?
(Nadam se da nisam fulao temu :)
Kukuruz
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Ima li svrhe bacati Ureu po sojištu, da bolje trune? Ili to nije previše mase i nema potrebe?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
596
Ja mislim da nema potrebe, soja razahli tlo pa se jako lijepo i duboko dade uzorat i to istrune do proljeca
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,211
Što bacit po njivi prije oranja, bio je stočni grašak iza žetve izorano jedan put pa iza toga kad je krenula trava tanjirato, i sad opet ima nešto trave tkz. kozlac najviše, pa bi to zaorao jednobraznim i ostavio tako preko zime pa na proljeće planiram krompire, površina cca5800 m2
 

Najnoviji postovi

Na vrh