• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
Ljudi prešao sam sa pluga ravnjaka na okretač,kako rješavate razore u njivi kad ih ima više,da se to poravna?
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Kad sam oral sa ravnjakom, naravno da je bil jarek. Od kad orem sa okretačem, jarka više nema... 😉
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
mogal si i s običnim plugom delat na jarak i bez...jedno leto skup, drugo širom...ali ti ih izgleda iz nekog razloga imaš više, rekal bi da si ih naslijedio od starih...a oni rijetko nisu znali kaj delaju... ;)
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
mogal si i s običnim plugom delat na jarak i bez...jedno leto skup, drugo širom...ali ti ih izgleda iz nekog razloga imaš više, rekal bi da si ih naslijedio od starih...a oni rijetko nisu znali kaj delaju... ;)
Kad vidim dva, tri jarka na njivi od par sto klaftri dobim ospice. Zato velim da od kad orem sa okretačem, jarka više nema. Osim ak nekome orem i čovjek mi veli da mu ostavim jarek. Inače sebi tak ne delam.
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Evo danas nakon što sam dao klepat lemeše išao sam probat orat…Početnik sam jučer sam prvi puta orao…Kombinacija je IMT 549 DL Special i IMT-FOP 610.07…Puno su mi pomogli članovi foruma i Marko traktorista…
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zsdnje crtalo još malo van da ti se nezarušava zemlja
Razumiješ sad GazdaJoza..kad je meni željkokž objasnil par stvari o oranju bilo me sram kam bi gledalo..a gulim tu zemlju vjerojatno duže nego ti dišes zrak.
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Imam naveo sam u temi gdje sam se predstavio…
Nisam ništa krivo htio reći ali neki video su jako korisni za početnike jel nije isto kad mi ti napušeš tu kako treba nešto ili kad vidiš kako to ide…
 

Najnoviji postovi

Na vrh