• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

R

robert

Guest
prijatelj mi ima 2 nove tehnostroj,odlicne su,i iz donjeg miholjca mu je dvije pravio onaj privatnik B M T,mislim..to je uzas a i covjek je bezobrazan..
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ako bas oces prikolicu s papirima, nije dzabe izreka: Svaka stoka nadje dva svjedoka, naravno ako te nece poslije peci savjest...

Znam covjeka koji tako kupuje traktore bez papira ili ih nove uvozi iz bosne. Plati nekog seljaka koji ima zemlju preko granice, i ovaj mu preveze traktor, a kasnije se on snalazi i vrati se u bosnu bez traktora...

nadje svjedoke da je traktor njegov i onda ga proda dalje...


Istu stvar mozes i s prikolicom napravit, ali ako neces, onda platis malo vise, i dobijes prikolicu s papirima...

A tko zna, mozda bas ove u oglasniku imaju papire...
 
B

Bobo

Guest
Da, ali ne mozes mi reci da je prikolica iz '97 ili cak '87 gora od neke nove tehnostroj...

Sve zavisi koliko si spreman ulozit u nju. Kupis prikolicu sa celavim gumama i losijim kocnicama, recimo, i promjenis gume kocnice sredis (ako ti trebaju uopce) i recimo da ssva crijeva promijenis, to je opet 80% nova prikolica. Konstrukcijom je jaca od bilo koje tehnostrojke, tako da i tu pobjedjuje kamionska prikolica...

Tak da ono... Treba razmislit prije kupovine...

Ja znam da bih za 80-100 000Kn nasao bolju, i vecu prikolicu u "dobrom" - ispravnom, stanju koja bi svakoga sluzila bolje od tehnostrojke
 
J

Jadranko

Guest
bobo tu imas apsolutno pravo.
pa kamionska prikolica je zakon.
kod nas samo te furaju za silos u zupanji..

nitko vise i ne vozi te manje ( skupe ) prikolice,
kad ima tih kamionskih jako povoljno.

a ovo za registiranje traktora je stvarno istina i kod nas ljudi
iz bosne furaju traktore pa se mulja sve i svasta.
i sto je najgore tj.. najbolje sve je legalno covjece !!!
 
B

Bobo

Guest
He he he... danas sam vidio nekog lika kako sa novim TAFE 42DI vozi NOVU tehnostroj jednoosovinsku prikolicu sa povisenim stranicama, i upitao sam se sto mu je to trebalo...

A za kamionske prikolice znam da sam u pravu, jer znam koja je razlika u cijeni...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Kamionke jesu dobre osobito ITAS ali kako ih registrirat i ako imaš papire. Traktor od 70 ks se,, igra,, sa njom. Lakše je ipak vuči jednu nego dvije. A prikolice iz D.Miholjca barem što sam vidio je užas,čovjek je dao svoju šasiju a ovaj iz DM ostalo.kada ju napunio ona sjela na točkove, čak se i otvorila stranica u putu sama
 
B

Bobo

Guest
Nemam pojma sto taj iz Miholjca radi, ali sto god da radi, nije dobro...
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Sutra mi se carine dvije prikolice koje sam kupio u njemačkoj, pa
popodne budu kod kuče, jedva čekam.
Radi se o traktorskim 8 tona, trostrani, dvoosovinke, centralno otvaranje,
marke Reich i Unsinn. :D
 
R

Ratarko

Guest
Polakooo , polako , sutra če mo ga napasti sa svih strana kad donese slike :wink: 8) :lol:
 
B

Bobo

Guest
I ja cekam da slike vidim...

Bas me zanima u kojem su stanju...

Kolega iz srednje skole se bavio kupovinom kojecega sredjivanjem i preprodajom istog...

Jednom prilikom je naisao na neki Deutz DX (ne znam tocno model) i dvije prikolice da su bila u predobrom stanju. To sve mu je tata njegov pricao, ali on nije tati dao da kupi, dok on ne vidi. Kad je kod lika dosao, ovaj "iskipao" obadvije, a trapovi povareni, savijani, ispucani... Ovaj kad je vidio samo se okrenuo i otisao...

Valjda nije kupio macka u vreci...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ovo mi je poznato i mismo išli negdje oko Broda u neka brda kupovati dvobrazni premetni plug za ursusa. Išli smo autocestom i promašimo ulaz u Brod i teraj do gradiške- Reštara i opet za Brod kada smo došli do toga mjesta i pluga. A ono strava to je plug bio mali i za 539,ručno se prevrče plug daske puno reč 10 cola.Nismo ni cijenu pitali okrenili se i otišli
 
Na vrh